Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek reális árak egy rövidszőr...

Ezek reális árak egy rövidszőrű magyar vizsláért? Mondjak le arról, hogy tenyésztőtől vegyek kutyát?

Figyelt kérdés

[link]


A 400.000 forintos ár még a kifizethető kategóriába tartozik, de nincs az a kutya amiért 750.000 forintot adnék. Hobby célra is ilyen drága? Nálam 450.000 forint a maximum amit kutyáért kiadnék. Ha a 700.000+ az átlag, akkor inkább veszek magánszemélytől. Nem arról van szó, hogy nincs rá pénzem, de több mint fél millió forint egy kutyáért nekem nagyon extrém.


aug. 12. 18:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Ha törzskönyvezett fajtiszta kutya kell, annak valóban magas az ára. Viszont, ha bármilyen kutya megteszi, akkor ingyen is tudsz szerezni. Személyszerint én kutyára nem adnék ki pénzt, ha szeretnék egyet biztos valamilyen menhelyről fogadnék be egy kölyköt.


Persze nem tudni, mi célból kell neked a vizsla, mert ha fajtaspecifikus dologra kell, akkor sajnos ki kell fizetni az árát. Ilyen a piac , ha kifizeted a tiéd, ha nem akkor, majd megveszi más. Esetleg próbálj alkudni.

aug. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Minél inkább neves tenyésztő, nagyon komoly felmenőkkel, sőt, akár alkalmas kiállításra, versenyzésre, azok a felső rész, hobbicélra, kisebb kennelből meg az alja amit írsz.


Év elején vettünk Bordert, merle színben, fiatalabb kennelből, de jó felmenőktől, itthonról, 370 ezer volt. Külföldön pl drágábbak.

aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

Fajtamentéstől szerezz! Ha nem szaporítani vagy vadászni kell, akkor jó az.


Meg vadászoldalakon is vannak papír nélküli, de eredeti kicsik.

aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

Mondjuk keress fel tenyésztőket és ne itt nézelődj...


"akkor inkább veszek magánszemélytől"

A kutya ezek szerint nálad nem családtag lesz. Meg annyira a fajtát sem szereted, igaz?

aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Fajtamentőktől semmiképpen sem szeretnék, nekem stabil idegrendszerű kutya kell és nem olyan amit kínoztak vagy éheztettek. Megpróbálok több tenyésztőnél rákérdezni az árra, mert mint írtam 450.000-et kész vagyok rá kiadni. Csak házi kedvencnek kell és azért ragaszkodok a vizslához, mert eddig csak azt tartottam és szeretem őket.
aug. 12. 19:08
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Én a csaucsauért 3 hónappal ezelőtt 1.150.000 forintot fizettem.


Bár vizslákban nem vagyok otthon, de ha tényleg fajtatiszta, törzskönyvezett kutya kell akkor simán elképzelhető ez az ár.

aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 5 éve egy corgi kialakítású lány kutyusért 2000 EUR-t fizettem egy szlovák tenyésztőnek. Mondjuk a kutya annyira rendben van, idegileg, testileg, agyilag, mindenhogy, hogy hálát adok az égnek minden nap és visszagondolva úgy vagyok vele hogy a dupláját is megérte volna.


Összességében olcsóbb szerintem az elején jó helyről venni kutyát, kompromisszum nélkül, mint párszáz ezer forintot spórolni, és utána egész életében orvoshoz járni vele. Azt meg végképp nem értem, hogy akinek 450ezer forintja viszonylag könnyen van egy kutyára, annak 700ezer már hogy nincs? De ehhez persze nincs semmi közöm, csak felmerült.


Akárhogyis, itt utána tudsz nézni a regisztrált fajtakluboknak:

[link]


A Magyar Vizsla Klub oldalán pedig vannak kennelek, szerintem ezekkel érdemes beszélni: [link] Aki itt fent van az azért nagyon jó eséllyel nem kókler.

aug. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok, azt elfelejtettem írni hogy szerintem a következő két állítás logikailag nem fér meg egymás mellett:


"Fajtamentőktől semmiképpen sem szeretnék, nekem stabil idegrendszerű kutya kell és nem olyan amit kínoztak vagy éheztettek."


és


"Ha a 700.000+ az átlag, akkor inkább veszek magánszemélytől."


Mert hogy pont a fusi magánszemély szeporítótól fogod kapni az ideggyenge kutyát. Szerintem nagyobb eséllyel, mint a fajtamentőktől.


Úgyhogy ezen érdemes elgondolkodni hogy mit is akarsz tulajdonképpen, mert ezt a két dolgot amit írtál, egyszerre akarni nem lehet.

aug. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem akarod továbbtenyészteni, akkor nem törzskönyves vizsla is megteszi és olyat időnként kutyamentő telepeken is lehet találni. Egyébként meg ne gondold, hogy a tenyésztőktől tökéletesen egészséges kutyát tudsz venni. A mi második vizslánk neves tenyésztőtől származott, mégis pár éves korában kiderült, hogy epilepsziás. Ezek a tenyésztett kutyák végül is valamilyen mértékben beltenyészetből származnak.
aug. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A fajtamentőtől ugyanazt az ideggyenge, genetikailag fos hátterű kutyát kapod meg ingyen vagy jelképes összegért, amelyikért pénzt tervezel adni a kibszott szaporítónak.

Mikor lesz már elfogadva, hogy a tenyésztő is egy szakma, akiknek engedélyekkel, megfelelő körülményekkel kell rendelkezni?

Gondolom, olyan étterembe sem mész, aminek nincs engedélye. De egy engedély nélkül fusizó szaporítót meg támogatnál.

aug. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!