Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek reális árak egy rövidszőr...

Ezek reális árak egy rövidszőrű magyar vizsláért? Mondjak le arról, hogy tenyésztőtől vegyek kutyát?

Figyelt kérdés

[link]


A 400.000 forintos ár még a kifizethető kategóriába tartozik, de nincs az a kutya amiért 750.000 forintot adnék. Hobby célra is ilyen drága? Nálam 450.000 forint a maximum amit kutyáért kiadnék. Ha a 700.000+ az átlag, akkor inkább veszek magánszemélytől. Nem arról van szó, hogy nincs rá pénzem, de több mint fél millió forint egy kutyáért nekem nagyon extrém.


aug. 12. 18:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%

A vadászok többsége sem ad félmillió-milliós összeget a kutyáért, sok esetben nem tenyésztőtől vannak a kutyáik, az aktívan vadászó, jól teljesítő kutyák kölykeit keresik, és már néhány hetes korban vannak jele, hogy a kutya érdeklődő-e.

Azt meg nem nevezném szaporítónak, hogy a vadászoknak nem kell pedigrés kutya, náluk a teljesítmény az érték, és egy vadászkutya életében felnevel 1-2 almot, amit a vadász tervez, mert neki a kutyára szüksége van.


Nem vadászok, de volt vizslám, annak is vadászkutyák voltak a szülei, és nem titok 10ezer forintot fizettem érte, ennek már közel 20 éve, néhány éve már nincs velem, de semmi hátrányát nem láttam annak, hogy nem volt törzskönyve.

Az is igaz, hogy sok a divatba jött fajtáknál oda kell figyelni kitől, és milyen kölyköt veszel meg, a vizslák között is lehet problémás.

aug. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 450.000 Ft-ért simán kapni Magyarországon magyar vizslát.
aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Számomra csak az megdöbbentő, hogy pár éve még lehetett kapni 300.000 vizslát, persze nem kiállításra vagy vadászatra, de családi kutyának adtak ennyiért. Azt nem gondoltam komolyan, hogy vennék szaporítótól, de nem esik jól ennyi pénzt kiadni egy kutyára, de ha ennyi, akkor kénytelen vagyok, végülis ennél nagyobb baromságokra is adtam ki sokkal több pénzt😅.
aug. 13. 05:27
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia,


Én egy (Magyarországon) ritkább kutyát vettem 400 ezer forintért, hobbi célra. Igaz, van egy kis szépséghibája. Nem gondolnám, hogy vizslában ne tudnál ilyet kifogni. De azért a wuffon van külföldi célközönség, ami dobhat az áron. Javaslom inkább más tenyésztőktől megérdeklődni.

aug. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ne a wuuff-on nézelődj. Normális tenyésztő nem fog ilyen oldalakon hirdetni.

A fajtát gondozó klub honlapján nézz körül, van felsorolva elég sok tenyésztő, kölyök hirdetések is vannak.

[link]

aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Uram atyám, igen, mondjál le, hogy tenyésztőtől vegyél kutyát, tele vannak a sintertelepek
aug. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
19%
A vizsla öregkorára úgyis megbolondul, szóval ezt úgysem tudod elkerülni...
aug. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!