Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya hiányolná egymást?...

Két kutya hiányolná egymást? Mi lenne a jó megoldás a rövidszőrűnek?

Figyelt kérdés

Két kutya van, nagyok, egy 7 és egy 9 éves, közel éve élnek együtt, pár hónap különbséggel került ide az idősebb. A fiatalabb természeténél fogva játékos, a másik nem, és sok idő kellett, mire maga mögött hagyta a letargiát és élet költözött a tekintetébe. Az idősebb 4 évesen is inkább "az idősek gondtalan életét élte", ő ilyen. Együtt szaglásznak, megszokták egymás társaságát, külön séták alkalmakor nem egyszer nézelődtek a másik után. A fiatalabb engem jobban szeret anyámnál, de rám nem hallgatott sosem úgy ahogy kellene, míg anyámnál póráz nélkül, mindent első szóra. Az idősebb jobban kötődik anyámhoz, de kiválóan megvoltunk, amikor hárman voltunk itthon huzamosabb ideig, míg anyám kórházban lábadozott. Most anyámmal külön utakra megyünk, ő megy néhai nagyim házába, én maradok itt. Anyám ragaszkodik hozzá, hogy viszi mindkét kutyát, mert már megszokták egymást és legyenek együtt, azonban azt tervezi, hogy amíg ő dolgozik heti 3-4x 8-12 órában, a kutyák kint lesznek. Nyáron egyébként is, mert szerinte jobban érzik majd magukat kint, persze bemehetnek, ha akarnak, és este ő is kint akar aludni a természetben, télen pedig bemennek éjszakára, de nap közben télen-nyáron kint munka alatt.


Az idősebbik rövidszörű, a fiatalabb hosszúszőrű. Rendben, fűtött lesz a kutyaház, de míg szerinte ez így rendben lesz, szerintem egy rövidszőrű kutya ne legyen 8-12 órán át kizárólag oda korlátozva. Anyám legyint a szavamra, szerinte minden qrvajó lesz így. A fiatalabb tényleg olyan, aki talán a bőréből is kiugrana anyám elképzeléseitől, számára teljesen el tudom képzelni, hogy jó lesz neki, minden évszakban imád kint lenni és jelentős bundája van.

Megvan a véleményem, de nem vagyok mindentudó, úgyhogy szeretném a tanácsotokat kérni. Anyám ötlete hülyeség vagy járható? Sem egészségügyi, sem lelki gondot nem akarok egyik kutyánknak sem. Ami az időt illeti, eleget tudnék foglalkozni az idősebbel, anno direkt séta távra választottam munkahelyet a kutyák miatt. 6-8 órában dolgozok, időnként lemegyek néhány hónapig 30 órásba, de alapvetően 8 órában vagyok heti 5x.


szept. 9. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsot adni nem tudok, hogy mit tegyél. Két dolog biztos: egy idősebb, rövidszőrű kutyának nem megfelelő télen úgy odakint lenni, hogy nem mehet be sehova, ha hideg van. Az ízületei biztosan megsínylik, de más szempontból is kárt szenvedhet az egészsége.

Édesanyádat meg kellene győzni, hogy valamiféle bejárást biztosítson a kutyáknak télen is, akár garázsba vagy fészerbe.

A másik biztos dolog, hogy hiányozni fog neki a társa. Két kutyám van, az idősebbik 8 éves volt, amikor elvesztette az akkori társát, aki 2 évvel volt idősebb. Teljesen kedvetlen, mondhatni depressziós lett, csak az rázta fel, hogy igyekeztünk minél többet elvinni hazulról foglalkoztatni pl. kutyasuliba, illetve amikor hoztunk mellé egy új kutyát - és nekünk van egy macskánk is, tehát nem maradt teljesen egyedüli állat, ellentétben a te idősebb kutyáddal, ha elválasztjátok a társától és anyukádtól is, akihez azt írod, nagyon ragaszkodik.

szept. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fűtött kutyaházzal simán működhet, bár egy fűtött kis szoba ideálisabb lenne. Annyira már nem hidegek a telek.
szept. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es: attól függ, hogy hol. Nálunk múlt télen -8 fok is volt, relatív persze, a -15-höz képest nem olyan hideg, de egy rövidszőrű, idősödő kutyának akkor sem egészséges teljesen kinti tartásban. A fűtött kutyaház meg kifejezetten egészségtelen, mert akkor a nagyon melegből megy ki a hidegbe. Egy fűtetlen vagy maximum enyhén fűtött helyiségbe való bejárás lenne az ideális.
szept. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!