Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudunk kezdeni egy ilyen...

Mit tudunk kezdeni egy ilyen szeparációs szorongásos kutyával?

Figyelt kérdés

Párommal több mint egy éve vagyok együtt, s neki van egy lassan 3 éves kutyája. Anno menhelyről hozta el, elvileg egy gödörben találták meg az út szélén.


Járt anno elvileg kutyaiskolába, s nem is volt vele komolyabb baj. Újabban viszont borzasztóan viseli az egyedüllétet. Ha konkrétan becsukjuk az ajtót, elkezd sipákolni, pánikrohamot kap, bepisil. Újabban ha párom elmegy otthonról szétrágja a linóleumot, lepisili, lekakilja. Az internetkábelt szétragta.


Nem teljesen értjük, mert korábban nem csinált ilyeneket. Azóta kb semmilyen programot nem tudunk szervezni, párom nem áll jól anyagilag, így most sajnos tréner is kizárt.



szept. 3. 09:57
 1/9 anonim válasza:
13%
ilyen defektes pancser kutyát már rég visszahajítottam volna a menhelyre ahonnan előszarták
szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem, szeretjük. De ez nem normális. Nem egy most született kiskutya.
szept. 3. 10:28
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Szepás kutyáknál alapszabály, hogy érkezéskor, távozáskor nincs köszönés, üdvözlés, testi kontakt és kb levegőnek kell nézni, házon belül pedig nem szabad hagyni, hogy mindenhova kövessen pl ha filmezés közben elmész pop-cornt csinálni, akkor érd el, hogy a kanapén maradjon és ne menjen utánad a konyhába arra a 3-4 percre. Játékot, simogatást ne ő kezdeményezze, hanem te, ha ő kezdeményez, ne add be a derekad, viszont neked meg jusson eszedbe, mikor épp megfelelően viselkedik, hogy hívd játékra, simire vagy egy kis tanulásra.
szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Kellene szaksegítség, amint megengedhetitek magatoknak. (Pl. Dr. Sátori Ágnes viselkedésproblémára szakosodott állatorvos, ő az egyik legjobb ezen a téren)

Amúgy meg a lefárasztás, az egyedüllét idejének fokozatos növelése és a megszabott napirend segíthetne, de ha már arra bepánikol, hogy rácsukjátok az ajtót, akkor lehet, hogy kezdetben kellene valamilyen gyógyszeres vagy gyógykészítményes segítség (ezért lenne jó egy olyan szakember, aki viselkedésproblémákban is otthon van és emellett állatorvos is).

Minden tiszteletem, hogy így kitartotok a kutya mellett (mondjuk én is küzdenék érte, de akkor is becsülendő a befektetett idő, energia és pénz)

szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
Mielőtt eljöttök, 15-30 perccel 1 szem Xanax neki, és simán eljönni, nem köszönni neki!
szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Legrosszabb, hogy beszereltünk egy kamerat es amit csinal neha az szomoru. Amikor elutaztunk egy hetre, akkor egy haverunk ment erte delutan. Sajnos o se tudta egesz napra vallalni, masnap reggel mar vissza is vitte a lakasba. A kutya meg hangosan sirt, jarkalt osszevissza. Nem tudta mihez kezdjen. Aztan ha megjelenik egy ember, fel oran at ugral, mintha evek ota nem latta volna. Volt hogy csak leugrottam a boltba, s megerkezesemkor ugy fogadott mintha evek ota nem latott volna.
szept. 3. 11:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek egy kutyatrénert, kérjetek szakértő segítséget, ne egyedül akarjátok megoldani.
szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor az egyik első teendő beszoktatni szobakennelbe. Szeressen ott lenni, tanuljon meg abban pihenni. És ha otthon vagytok és lefárasztottátok, akkor is a szobakennelbe küldeni pihenni. Ne járkáljon utánatok folyton.
szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Újabban viszont" - ez a kulcsszó szerintem. Mióta? Mi történt, amióta rosszul viseli? Ha egy addig nem szepás kutya hirtelen szepás lesz, ott valami történik. Lehet, hogy "csak" valami eü probléma, bár én itt inkább gyanakodnék arra, hogy te odaköltöztél és többet lett egyedül hagyva, mert párod veled többet mozdul ki, mint tette azt egyedül? Vagy pl. előtte soha nem volt több napra egyedül hagyva? Ezeket nagyon alaposan végig kell gondolni. Ha az eü probléma kizárható akkor nulláról kell újra felépíteni az egyedülhagyást sajnos.
szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!