Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most szeparációs szorongásos...

Most szeparációs szorongásos lehet a kölyökkutyám, vagy csak a bolondját járatja velem?

Figyelt kérdés

Bent a lakásban mindenhova követ, ha 5 percre magára hagyom már nyüszít, hisztizik, néha be is piszkít, pedig minden nap gyakorlok vele, hogy szokja meg az egyedüllétet egy idő után.

Kint az udvaron viszont nagy ívben tojik a fejemre. Nem jön utánam, ha hívom akkor se, akár ott is hagyhatom, azt se venné észre. És szívesen meg is tenném pár percre, de mivel csak 3 hónapos, még mindent a szájába vesz és lenyel (falevél, bot, lehullot dió) ezért folyton figyelni kell rá emiatt.

Nem értem, hogy ha bent nem bír elszakadni tőlem akkor kint miért van el egyedül? (rövid szőrű fajta, nem kintre való, csak játszani vagyunk az udvaron ilyenkor)



2019. dec. 28. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert kinn sok izgalmasabb dolog van nálad:)

Ez csak 1 lehetséges ok a számtalanból. Lehet, hogy a lakásban egyszer megijedt, és a rossz élményt kivetíti a lakásra.

Ennyiből nem lehet megmondani.

3 hónaposan úgyis pici még ahhoz, hogy komolyan megmondd, szeparációs szorongós lesz-e.

2019. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Az én kutyám is így viselkedett 3 hónapos kölyökként. Most 7 hónapos, és most tartunk ott, hogy a futtatóban is, vagy sétánál azért időnként odajön, keres; bent pedig már van, hogy nem jön utánam a fürdőbe is. Idő kell ehhez, nincs vele semmi baj.
2019. dec. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kinti dolgok izgalmasabbak, érdekesebbek, rengeteg az új inger, ezért az leköti a figyelmét. Azt viszont fontos megtanulnia, hogy új ingerek, később séta közben is ő figyeljen rád, neki kell figyelnie, hogy ne hagyd el, ő fusson utánad, ne te utána. Még nagyon apró kölyök, természetes, hogy fel akarja fedezni a világot, nincs is ezzel semmi baj, de a saját dolgodat könnyíted meg, ha ezt már ilyen pici korban elkezded megalapozni. Az első és legfontosabb, hogy ha hívod, akkor jönnie kell, hiába van valami érdekes, amit meg szeretne nézni, nem hagyhatja figyelmen kívül, hogy te magadhoz hívtad, akkor bármi történik is, oda kell mennie. Ezt kezdetben úgy tudod elérni, hogy neked érdekesebbnek kell lenned, mint az, ami elvonja a figyelmét, legyen nálad jutalomfalat, ugrándozz, esetleg szaladj előle és ha odamegy akkor dicsérd agyon, ilyen fiatalon még büntetni nem kell, de azt semmiképp se hagyd, hogy "tojjon a fejedre," addig hívd, amíg oda nem ment hozzád, a lényeg, hogy úgy érezze ez a legjobb dolog a világon. Túlzásnak tűnhet, de egy stabil behívás az életét is megmentheti, fontos, hogy ezt már nagyon pici korban megalapozd.

A figyelmét úgy tudod építeni, hogy ő menjen utánad, ő figyeljen téged ingergazdag környezetben is, hogy elbújsz előle és neki kell rádöbbennie, hogy ha nem figyel téged eléggé, akkor bizony eltűnik a gazdi. Ha még a fél perc alatt is komoly kárt tud tenni magában fázisban vagytok (és egy 3 hónapos kölyöknél ez nem példanélküli), akkor ezt majd csak picit később gyakoroljátok.

Nagyon fontos, hogy a lakásban is tudjon nélküled létezni, mert igen, ebből lehet később szeparációs szorongás, de ha szépen felépíted és gyakorlod vele, akkor nem lesz gond, szépen megszokja, hogy otthon tud létezni nélküled is. Arra figyelj, hogy nagyon fokozatosan építsd ezt fel benne, ha 2 percet bír hiszti nélkül, akkor kezdetben csak 2 percet hagyd magára, soha ne akkor menj vissza hozzá, amikor már nyüszít, mert azzal csak azt tanulja meg, hogy ha hisztizik, akkor visszamész hozzá, próbáld meg elcsípni azt a pillanatot, amikor még nyugodtan vár rád és akkor menj vissza hozzá. Ha van rá lehetőséged ezt akár naponta többször is gyakorolhatod vele.

Jó kutyázást kívánok neked, a legizgalmasabb hónapok állnak előttetek és ne aggódj, minden menni fog, csak figyelj, hogy mindig legyél következetes és gondold végig, hogy az adott helyzetet hogyan értelmezheti a kutya, mert ő elsősorban abból tanul, hogy melyik viselkedésre kap jutalmat, legyen az étel vagy a gazdi figyelme, utána úgy fog viselkedni, amire ezzel ráerősítesz.

2019. dec. 29. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utcán pórázas sétánál nincs gond vele, bár még csak a környező utcákba viszem el egy körre, hogy szokja a hangokat meg a szagokat. Akkor szépen jön mellettem, vagy mögöttem, nem mer előre menni, mindig figyel rám, hogy mi van éppen, nem is nagyon szaglászik körbe. A kertben viszont mintha ott se lennék, minden izgalmasabb. Társasházban lakunk, közös udvarral így vannak ott ingerek bőven, mert mindig járkált valaki. De leginkább csak a bot-, fűevés, dió rágás érdekli. Próbáltam hívogatni, ugrálni neki, bottal, labdával, nasival csalogatni, elfutni másik irányba, elbújni de nem érdekli. Látom, hogy figyel rám, folyamatosan szemmel tart, de tojik arra hogy éppen hívnám. Azt viszont szinte élvezi, hogyha felkap valami nagyobb követ vagy diót, akkor kergetem hogy elvegyem tőle. Magára hagyni így ezért sem tudom kint, mert akkor mindent felenne. Lakásban se nagyon megy a behívás, ha leültetem egy helyre, eltávolodok, és hívom jutifalattal, akkor csak úriasan ül és vár, hogy ott adjam oda neki.

Az egyedül hagyást is folyamatosan gyakorolom, de mikor hogy bírja. Ritkán van hogy 10 percekig elvan, de van amikor meg alvásból is felriad, ha észreveszi, hogy épp elhagyom a szobát és már megy a hiszti, bepisilés. Nem tudom mi lesz, ha hamarosan vissza kell mennem dolgozni, igaz csak 4 órába, de addig így is egyedül kellene lennie. Van szobakennele meg körülötte kis kifutó, napközben meg éjszaka abba alszik, magától is bemegy, tudja hogy az a helye.

2019. dec. 29. 14:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!