Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy mindentől megy...

Létezik, hogy mindentől megy a hasa a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Mikor pici volt, próbáltam saját magam főzni a táp mellé. Pl. rizs, natúr hús, főtt zöldségek, sonka, ilyesmi.

Figyeltem, hogy ne legyen zsíros, fűszeres, tartósítószeres, stb.

De bármit adtam neki, mindentől véres, nyákos hasmenése volt, fél évig küzdöttünk vele.

A végén átváltottunk hypoallergén tápra, kiderült, hogy vastagbélgyulladása van, kapott gyógyszert, probiotikumot.

Az első orvosa fél éven keresztül félrekezelte.


Azóta csak hypoallergén tápot, rágcsát, jutalomfalatot eszik. Így napi egyszer kakil, jó állagút.


Viszont több problémám is van.


Szeretnék neki konzervet is adni, de régebben a prémium minőségűtől is ment a hasa. A félnedves táptól is.


A kisszemű tápot (N&D) az utóbbi időben csak lenyeli, egyáltalán nem rágja meg.


Ha véletlen benyal valamit és látom, hogy laza, nagyon büdös a kakija, gyógytápot adok neki (Calibra), az nagyszemű, de minden darabbal megküzd, hogy 4-5 felé tudja törni.


Félek, hogy a pici fogait tönkreteszi az állandó száraztáp, vagy egészben nyeldesi le, ami szintén nem jó.


2 és fél éves.


Most pl. egy kis kocka görögdinnyétől van bűzös híg széklet, 2 napja nem eszik, morog a hasa.

A tenyésztőnél virslit, sajtot, zöldségeket, gyümölcsöket kapnak nasinak a kutyák, és nincs bajuk.


Orvosnál már jópárszor voltunk, semmi betegsége nincs.

Viszont kissé sovány.

A felét eszi meg egy nap normál esetben az javasoltnak.


Mit tegyek?


aug. 28. 01:26
1 2 3 4
 1/31 Sterre ***** válasza:
70%
Ha már kicsi kortól kezdted el neki simán lehet, hogy a gyomrában lévő baktérium kolóniát felbontottad ezért megy a hasa azóta is. Nemhiába ajánlják a jó minőségű tápra szoktatást. Eleve nem értem kölyöknek minek kell adni rizst, főtt zöldségeket. De ha elértettem akkor bocsánat.
aug. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

4 hónapos kora óta van velem.

A tenyésztő mondta, hogy ezeket adhatjuk neki, meg pl. virslit is. Már másnap ment a hasa.


Mióta csak a hypoallergén dolgokat kapja, rendben van.

De egy kocka görögdinnyétől is hasmenés? Nem akarom elhinni. Főleg, hogy a szüleim presszionálnak, mert sajnálják a kutyát ha kunyerál és ők mindent adnának neki.

aug. 28. 01:39
 3/31 Sterre ***** válasza:
71%
Virsli az embernek sem jó nyersen, szerinted akkor egy 4 hónapos kutyának mennyire ok? Ne értsd félre nem kötekedni akarok. Görögdinnyétől azért mehet a hasa mert a dinnye legtöbb százalékban víz meg cukor. Ha megeszed te is mész pisilni egy kis idő múlva nem? A kutyáknak a sok cukor alapból sem jó. Milyen fajta a kutyád?
aug. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Első kutyám, a tenyésztő mondta, a szemem láttára osztogatja nekik a virslifalatokat 😟 Bíztam abban amit mond…

Pomerániai törpespitz.

Én tudom, hogy nem jó a cukor a kutyáknak, de itthon már nem bírom elviselni amiket mondanak, hogy azért sovány mert nem kap enni, meg folyton beszélnek hozzá, hogy “Jajj én adnék neked (pl. sült oldalas), de nem lehet…

Tehát folyton azt az érzést keltik, hogy éheztetem a kutyát és hülye vagyok, mert nem adok neki emberi ételt.

Mindig van 2 fajta nasija, és különböző rágókák is. De ez a korosztály valahogy nem érti amit mondok ☹️

aug. 28. 01:47
 5/31 Sterre ***** válasza:
Féreghajtót kapott? Ez az utolsó tippem már csak. Vagy elvinném egy allergia vizsgálatra. Nekem van két husky-m és az egyik allergiás a csirkére, lehet valami hasonló gond lehet nálad is.
aug. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Olyan szépen megtanulta pedig, hogy van az ő kajája, meg a miénk. Nem kunyerált, nem ugrált fel. És most megint.


Mikor kicsi volt, elkezdtem hozzászoktatni, hogy egyre több időre hagyom egyedül a szobában, vagy megyek el itthonról.

Ennek az lett az eredménye, hogy mivel ugatott utánam, a szüleim folyamatosan rögtön kiengedték… Mert jajj szegény. Így a mai napig tombol, ha elmegyek.

aug. 28. 01:51
 7/31 A kérdező kommentje:

Rendszeresen kapja a gyógyszereket, 5 hetente Simparica Triot, 3 havonta fél szem Dehinel Plus Flavourt.

De mostanában nem kapott, épp szeptember elején lesz aktuális.

aug. 28. 01:52
 8/31 Sterre ***** válasza:
90%
Lehet akkor szorong és ezért megy a hasa. Nem mindig a kajával van a gond. Lehet csak nagyon stresszel valami miatt.
aug. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Sterre ***** válasza:
88%
Nem sok ennyi féreghajtó ekkora kutyának?
aug. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Csak akkor megy a hasa, ha a hypoallergén dolgokon kívül mást kap, tehát tuti nem szorongás.


Ő 3 kg, a Simparica 2.5-5 kg-ig szól, a Dehinelből meg csak fél szem.

Nem tudom, sok?

Az állatorvos így írta elő.

aug. 28. 01:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!