Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogya tanítsam meg a kutyámnak...

Hogya tanítsam meg a kutyámnak, hogy ne fogadjon el idegentől ételt, ne egyen fel mindent?

Figyelt kérdés

A világ egyik legéhenkórászabb kutyája, ha kaját lát, megszűnik a világ..

Az a legnagyobb baj, hogy mindent mindig mindenhonnan feleszik, sétánál, udvarról, lakásban.. és hiába szólok rá erősen, hogy "fúj", próbáltam ezt a szót megtanítani, de nem megy, már késő mire szólnék is, azonnal megeszik mindent. Ha meg tudom előzni, és én látom meg előbb a kaját, akkor még úgyahogy megy, hogy várjon, de sajnos átlalában ő előbb megtalál mindent, mint én.


Az megy amúgy, hogy minden reggeli-vacsinál leteszem a tálját elé, és csak akkor kezdi el enni, ha én azt mondom "tied". Meg ha idegen ad neki, és előbb rászólok, hogy várjon, akkor is működik. De ha én nem vagyok ott és úgy ad neki valaki valamit, akkor nyilván azonnal eszi..


júl. 15. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha megy, hogy megvárja, míg mondod neki, akkor a "várj parancsot tanítsd, és ha sikerül elérni, hogy ne kapja fel, akkor jutit adj neki a szemét helyett
júl. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az azért már egy komolyabb lecke, hogy a kutya akkor se fogadjon el élelmet, ne egye mag a talált élelmet, ha nincs a közelben a gazdi.

Erre igazán meg sem tanítható minden kutya, mert sok úgy van vele, hogy akkor tilos, ha nem látja a gazdi.

Kutyaiskolákban régen segítők bevonásával tanították az étel megtagadást, nem tudom mostanság van-e jobb módszer rá, mert az alap probléma ebben, hogy a kutya nem hülye, felismeri azt a helyzetet, amikor ott van a gazdi, és azt, amikor nincs.


Az etetésnél megvárja a kutya, amíg engedélyt kap, de mit csinál, ha nem kap engedélyt, és ott hagyod?

Megvárja, amíg visszatérsz, vagy megeszi az ételt a távollétedben?

júl. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De mikor van, hogy nem vagy ott? Sétánál, otthon ott vagy mellette, nem?
júl. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Vannak erre szakemberek.
júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyanevelési szakkönyvben olyant olvastam, hogy olyan ehető dolgokkal kínálják idegenek, amitől baja nem lesz, de kellemetlenül éli meg. Mondjuk csípős falatot. Nem próbáltam, nem tudom mennyire humánus és működő.
júl. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#2 Ha adok neki kaját, és nem adok parancsot, hogy ehet, majd így otthagyom, akkor sajnos megeszi, amint kiléptem a szobából. Esze ágában nincs megvárni, míg visszaérek.

Ha ott vagyok, akkor kb. akármeddig tudom húzni a dolgot, nem eszik, ameddig nem kap rá engedélyt.


#3 Nyilván van olyan néha, hogy nem vagyok ott. Pl. alapból jön velünk a munkahelyemre, de nekem azért időnként (kb. 2 óránként) el kell mennem 10-15 percre, ameddig a kollégámmal marad, de van olyan nap is, hogy akár 5-6 órára a kollégával van, ermt nekem terepen kell lennem.

Vagy néha van, hogy elutazok 1-2-3 napra, és addig a párommal van vagy anyukáméknál.

De nem csak az a gond, ha nem vagyok ott.. mert az ritknán. A nagyobb gond, ha ott vagyok, de ő szemfülesebb. Sétánál, avgy csak az udvarban.. nyilván ő elégg megérzi, megtalálja a dolgokat, hiába próbálok fiygelni nagyon.


Kutyasuliba jártunk másfél évet, de sajnos ott nem tudtak segíteni. Másik suli meg nincs sehol a környékünkön..

júl. 16. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!