Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találhatok rendszeres...

Hol találhatok rendszeres kutyapajtást a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Fél éve van nálam a kutyám. Azt hittem, ennyi idő alatt találok, de sajnos nem...

Futtatóba járunk le (nem sokan járnak oda, mert nem olyan jó, de nyilván most mi csak ott engedjük el, amíg nem fix a behívás).

Oda, akikkel találkozunk is, sehova nem járnak el. Illetve vannak olyanok, akiknek a kutyája rosszul van a kocsiban.

Olyan is volt, akivel azt hittem, "lesz is valami", de aztán egyszer csak soha nem jöttek le a megszokott időpontban.


Próbáltuk nagy tömegben is (nagyobb városi futtatóban), de ott sokan vannak, és a mi kutyánk 1, maximum 3 valakivel tud együtt játszani. Annál többen vannak, arrébb húzódik. (Ebben a futtatóban meg vagy 15-en voltak...)

Kutyasuliba sincs senki :(((


És mit értek kutyapajti alatt?

- Heti legalább 1x találkozás

- Nyáron elmenni velük kutyastrandra

- Kutyás túrázás

- Kutyás "üdülés" (pl.: kempingbe)



Vagy tényleg ritka az ilyen "kutyapajti/gazdi?" Vagy én keresem rossz helyen?


jún. 19. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Tul sokat akarsz. Nyilvan az jo, ha sikerul kutyas baratokat szerezni, de amit te szeretnel, az sok.

Az embernek van sajat elete.

jún. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Én senkivel nem mennék nyaralni/túrázni csak mert a kutyáink kijönnek egymással.


Nálunk az alap baráti körben barátkoznak a kutyák is, a futtató csak futtató.

jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Valóban túl soknak hangzik. Persze én úgy gondoltam, hogy ha a gazdival is teljesen jóban vagyok, kialakul egy barátság.


És #1 Tudom, mindenkinek van, de ezek a túrázás dolgok nem rendszeresek, de tudjak kit hívni, ha megyünk...érted.

Szóval valójában csak azt a heti 1x találkozót szeretném. A többi csak +lehetőség is, tudjak kit hívni, hátha jönnének...


Sok mindenkit látok így elmenni kirándulni. Barátokkal, kutyákkal....ezért gondoltam...hisz mi is megyünk.. és jobb lenne társasággal.

jún. 19. 12:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 3 legjobb barátom így lett. Kutyásként találkoztunk, a kutyák jól kijöttek és mi is, barátság lett belőle.

Csak próbálkozni kell, minél több helyre járni kutyás közösségekbe (futtató, park, rendezvények) és nyitottnak lenni az emberek felé. A kezdő téma úgyis megvan a kutyák miatt, hogy más téren is megtaláljátok e a hangot egymással az meg szerencse kérdése.

jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

10-15 éve keresek ilyet, de csak pár éve jártam részben sikerrel. Én úgy látom, hogy aki jár is ide-oda a kutyájával, többségben elvan magában és akik meg is találják egymást, egy idő után különválnak az útjaik.

Talán, ha elkezdtek valamilyen sportot, ahol rendszeresen van csapatos edzés, hamarabb találsz olyan kutyásokat, akik nem csak a panel körül tudják elképzelni a sétákat. Amúgy ajánlom nektek a kutyás táborokat, ott ha csak arra a hétre is, de kb minden megvan, amit leírtál.

jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jah, és 3 külön ismerettség (2 város, Pesten is külön városrészben), szóval nem egy összeszokott társaságba kerültem be. Szóval közel sem ritka esemény ez...
jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Van kutyás csoport Facebook-on, pl. Kutyával túrázunk, ott kereshetsz túratársakat. Kutyastrandra rengetegen járunk, ott találsz akkor is társat, ha egyedül mész. A városi dologra nem tudok mit mondani. Esetleg helyi csoportba írd ki, hogy bandázótársat keresel, biztos lesz valaki, aki rád ír.
jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Legjobb ötletem, fogadj örökbe egy másik kutyát mellé, ha teheted.

Megtanítod nekik, hogy a lakásban nincs rumlizás, de ha kimentek, lehet játszani.

Mindig lesz társa a kutyádnak és otthon hagyva sem lesz magányos.

jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 tervben van másik kutya is, de nem most :)
jún. 20. 12:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Én azóta járok kutya közösségbe mióta a közepes testűm meg van.


Előtte kistestűm voltak,illetve még van is egy 13 éves öreg lány. Velük nem jártam nagyon semerre,sétáltunk,kirándultunk ugyan,de ők kicsit antiszoccok voltak.


De mivel a fiatallal kell járni mindenfelé,mert belőle elég szociális kutyát faragtam, sokszor külün viszem őket, nagy sétára az öreg nem jön,mert nem bírná.


Na 4,5 éves a másik kutyám.


Ez idő alatt mindig időszakosan találtam gazdi-kutya párost akikkel hetente többször össze tudtuk hozni a közös sétát.

Fontos volt,hogy ne csak a kutyák jöjjenek ki hanem nyilván azért jó ha én is eltudok beszélgetni a gazdival.


Egy lány-kutya páros volt először akkor az enyém 2,5 éves volt,velük szinte 7 napból 5-ön biztos együtt sétáltunk.

Jól jött ki,mert ők is ugyan abban az időben jártak le nagyjából meló után, illetve itt laknak 5 percre. Együtt voltunk többször kirándulni is. Jól kijöttem a lánnyal,egész baráti lett a viszony. Viszont sajnálatos módon a kutya egyre kezelhetetlenebb és agresszívabb lett (nem az én kutyámmal) Aztán mikor a séták alatt minden kutyára örjöngött egy idő után az én full szociális,barátságos kutyám is elkezdett ilyenkor ugatni,tiltottam persze. De teljesen behülyítette a másik. Így sajnos mondtam a gazdinak,hogy amíg nem teszik helyre a kutyát addig nem sétálhatunk együtt,mert nem szeretném,hogy az enyém átvegye ezt a fajta viselkedést. Sajnáltam,hogy nincs közös séta,mert tök jól elfáradt. De sajnos nem tudták helyre tenni a kutyát. Most nagy ritkán ha össze futunk persze játszanak,meg kicsit együtt sétálunk. De már össze járni nem.


Aztán rövidesen találtunk még egy kutya-gazdi párossal ott is jól kijöttem a gazdival kutyák is tök jól elvoltak.


De vele már viszont elég nehéz volt össze egyeztetni a sétákat szóval kb 2 hetente egyszer találkoztunk volt mikor havonta csak. Most meg már 2 hónapja nem is beszéltem vele.


Aztán sokáig nem volt úgy senki. Mi reggel járunk a közeli parkba ott van 4 kutya akikkel lehet bandázni,de van hogy egy hétig egyikkel sem találkozunk. Nagyon változóan járnak ki a többiek. Délután pláne nem,akkor nem igazán van kivel játszani.


Végül lett még egy páros akikkel heti 2-3x össze sikerül futni,hétvégén meg lebeszéljük a sétát.


Nagyon szeretnék én is akár egy közös nyaralást,de ehhez barátságban kell lenni a gazdival,az sokkal nehezebb sajnos.


Mondjuk akikkel mostanában sétálunk mondjuk ott eléggé jól kijövök a lánnyal. Kutyák is imádják egymást.

Majd meglátjuk.


Én mindig úgy csináltam ezeket,hogy 2-3 szor ha össze futottam valakivel, akkor megkérdeztem hogy nem lenne kedvük hétvégén esetleg sétálni és akkor bejelöltük egymást fb-n. Aztán utána igazából csak időnként rájuk írtam.


De nem egyszerű ez sem. Meg mindenkinek az eltérő munkarend,máskor sétál.Bár én annak is örülök,hogy ha hétvégén össze tudok hozni egy bandázós sétát.


Futtatóba is jártam 1,5 évig rendszeresen,időszakosan volt 1-1 kutyás akik kijöttek mikor lebeszéltük,de kb 3-4 alkalommal,aztán már nem jártak le.


Hétvégén nincs kivel sétálni akkor a futtatóba megyek,hogy legyen kivel játszani.


Bár most hogy meleg van, elviszem úszni a közeli tóhoz meg sétálunk, futtatóba nagyon hamar kimelegedne.

jún. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!