Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetesen már odaadja a...

6 hetesen már odaadja a kiskutyát, akitől hozzuk? Hogyan készüljek és mivel a fogadására?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy korai a leválasztása a kutyának, de a tulajdonos szórja ki a kicsiket. Azt tudom, hogy milyen tápot és konzervet (gabona, cukor mentes, magas hústartalmú) szeretnék neki, de nem tudom, milyen kiegészítők kellenek például mellé, amivel készüljek? Féreghajtót kapnak a kicsik a héten, annak az ismétlése kicsit később esedékes.


Ha lényeges, keverék kölyök.


aug. 27. 09:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Illegális elhoznod
aug. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
1%
ma 09:37 😀😀😀😀 Igen! 10év börtön jár érte, hiszen kiskorú veszélyeztetése.
aug. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%

2 hónaposnál hamarabb nem lehet elválasztani az anyjától.


Bele fog pusztulni könnyen a kutyus.

aug. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Vannak olyan helyzetek, amikor a tulaj azt mondja, hogy vagy elviszik a kölyköt vagy elteszi láb alól, mert ő nem akar gondoskodni. Tudom, hogy van akinek ez statikusan be van rögzülve, hogy semmilyen körülmények között nem viszünk haza 6 hetes kutyát, de az életben néha rugalmasabbnak kell lenni, mert miért lenne jobb, ha a tulaj megszabadul tőle és nem ég szerető gazdához kerül? Ha szórja ki a kicsiket, akkor vagy a kérdező, vagy más fogja elvinni, rosszabb esetben valamit csinál a tulaj a kölyökkel, személy szerint akármennyire tudom, hogy ez milyen fontos szocializációs időszak én sem hagynám, hogy baja essen a kölyöknek. Igen, természetesen, ha bármi lehetőség van rá, akkor maradjon az anyja mellett 8 hetes koráig, de ismétlem, van az a helyzet, amikor a tulaj nem tűri el. Élő példát macskánál tudok mondani: anno egy férfi hirdette, hogy született 8 kismacskája, lehet közülük választani. Én kiválasztottam egyet, megjelölte beföttesgumival. Majd 1 hét múlva a testvérei eltüntek, mondván senki nem akarta őket, nem fog feleslegesen foglalkozni velük. Aztán a kölyök 4 hetes korában, már kezdte emlegetni, hogy kell-e a kölyök, mert ő nem fog róla feleslegesen gondoskodni, 6 hetes korában meg kijelentette, hogy vigyük el, mert ő nem gondoskodik róla tovább, csak azért hagyta meg, mert ránk várt. Tudom, hogy a macskának 8-12 hetes koráig az anyja mellett a helye, de ha nem hoztam volna haza a kölyköt, a testvérei után küldi az ember. Ez nem volt egészen 10 éve.
aug. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Hurrá, megint támogatva lett egy szaporító
aug. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Med_fet_ati ***** válasza:
85%
Nem akarlak megbántani, de nem, te semmit nem tudsz a kutyákról...
aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
8%

5-s.


Neked nincs más dolgod mint ezen a témán lovagolni?


Mert jó lenne ha találnál magadnak értelmesebb elfoglaltságot is!!!


Ugyanis a spicliket sehol sem szeretik.

aug. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%

Írta a kérdező, hogy keverék kölyök, láthatóan nem szaporítós-tudatlan vásárlós kérdés.

Amúgy semmi extra nem kell neki, hozzánk is 6 hetesen passzolták le a kölyköt anno, alul szocializált volt, de már minden másban funkcionális. Arra figyelj, hogy kölyök tápot kapjon, semmi extra nem kell neki.

aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Van két benti macskánk, az etetésre szeretek odafigyelni. Szerintem véletlen szaporulat lehet, ingyenesen lehet elhozni őket. Alapvetően nem keverék kölyköt szerettünk volna és nem mi vagyunk érte oda, hogy minél hamarabb el lehessen hozni.

Viszont nagyon édes kiskölykök és ezért esett rá a választás.

A tulajdonosa tegnap megkeresett, hogy el lehet hozni már a héten. Inkább akkor elhozom most, minthogy esetleg kidobja vagy akármi történjen.


Akkor a kiegészítő dolgok az étrendjéhez ráérnek az után, hogy jövőhéten elvisszük állatorvoshoz?

aug. 27. 10:32
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez csodálatos... Amint lehet, vidd dokihoz, hogy megkezdjétek az oltási sort, mikor meg megvannak az oltásai, járjatok oviba, hátha menthető még a szocializációja.

Kérdezd meg, hogy mit evett és azt add neki, majd fokozatosan keverd az új táppal vagy kezdj nyákos rizs+csirkehús (csontot ne!) kombóval és ahhoz mehet a táp, a gabonát én nem feltétlenül tartom "mumusnak", inkább a fehérjét nézd, mert nem mindegyik kutya bírja a 30% felettit. Majd, ha beállt minden, 3 hónapos korától kaphat kúra szerűen izületvédőt.

Amúgy meg jó lenne, ha vele tudnál lenni, egy ilyen pici kutyának nagyon megterhelő még az egyedüllét, viszont figyelj, hogy ne kattanjon teljesen rád, ne hagyd, hogy mindenhova kövessen, mikor épp elfáradt, alszik, pár percekre hagyd magára, hogy később ne legyen szeparációs problémája. A szobakennel szerintem egy szuper dolog, a szobatisztaságra szoktatást is megkönnyíti. Mikor pedig tudsz rá figyelni, rakj rá nyakörvet és hagyd rajta pár órát - hiába utálja - mikor megszokta, mehet rá a póráz is, amit nyugodtan húzhat maga után a földön. A lényeg, hogy ne az első sétakor kerüljön rá, mert lehet, akkor a kapuig sem juttok el. Egyik kölyköm két napig játszotta, hogy ő nem tud nyakörvben menni és 3-5 lépésenként összerogyott a földön :)

aug. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!