Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták...

Melyek azok a kutyafajták amelyek túlszaporítottak, és melyek azok, akiket még nem lehet fellelni náluk?

Figyelt kérdés

Most a kishazánkban lévő állapotokra gondolok


Túlszaporított: yorkshire , a “fehér csomók” (máltai, havanese, westie, bichon…) tacskó, labrador, golden, border, puli, vizsla, husky, francia bulldog


Amelyeket talán nem lehet fellelni: sheltie, aussie, papillon, a kevésbé népszerű fajták (laika, icelandi, japán spitz)


Még egyebek?



aug. 19. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Jó, hát ez nem így működik. Ráadasul ahogy minden, ez sem fekete/fehér. Bár az tény, hogy nálunk nagyon kevés komolyan vehető tenyésztő van.
aug. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

A bull típusokból van jóval több, mint kéne, nagy részük olyanoknál, akiknek nagyon nem kellene ilyen fajtákat tartani.

Tacskó, yorki van még sok, főleg az előbbiből lett hirtelen nagy divat, itt az utcában 3-an vettek tacskót rövid időn belül.

aug. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egy picit átfogalmazom:

Most aszerint raknám két csoportba a kutyafajtákat, hogy melyek azok, amelyik minden sarkon vannak már, szinte akármelyik faluban lehet venni már olcsóé, fel van hígulva a fajta, több szaporítója van, mint égen a csillag.

Míg a másik csoportban a szinte csak tenyésztőtől illetve külföldről beszerezhető fajták.

Lehet még így is zavaros, de nem tudom máshogy megfogalmazni, mire is gondolok.

aug. 19. 09:33
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Ír farkaskutya szerintem nincs itthon meg dán dog se nagyon
aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
#3 Nem, így már jóval egyértelműbb, hogy mire gondolsz
aug. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Mindig a divatfajtákból van sok, és ezek vannak túlszaporítva.

Német juhász és német juhász keverékek (sajnos itt még kennelek is vannak, amik inkább kutyagyárak, mint tenyészetek).

Bull típusúak és mixeik.

Labrador.

Francia bulldog.

Ilyen-olyan bichonok.


Ritka:

A vizslát és a pulit leszámítva az összes többi magyar fajta.

Óriástestű fajták (német dog, ír farkas, orosz agár, masztiffok, keleti pásztorkutyák - kivéve kau).

És persze vannak a nagyon ritka vagy egyáltalán nem létező fajták idehaza (bully kutta, bankhar, amerikai leopárdkutya, elkhund, beauceron, abruzzói, bergamói, stb., ezt lehetne sorolni hosszan).

aug. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából tényleg azok a nagyon felhígult fajták, amiket többen is írtok. Nekem tacskóm van, nem hirtelen fellángolás, gyerekkoromban is az volt nagymamáméknak és alig vártam, hogy egyszer nekem is lehessen egy saját. Viszont sajnos elkereserítő, hogy fajtacsoportokban alig találni olyan tacsit, ami nem szapis és szabályosan nekiugranak a csoporttagok annak az 1-2 embernek, aki igyekszik rá felhívni a figyelmet, hogy így tönkre lesz téve a fajta. Amúgy itt a környékünkön nyomott orrú fajtákból is indokolatlanul sok van szeritnem.


A perzsa és afgán agár szerintem ritkák itthon, szetterekből sem sokat látok, de nyilván sok fajtát lehetne még mondani.

aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ritkák közé raknám még:

Howawart

Fáraókutya

Basenji

aug. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azt próbálom kutatni hogyan lesz egy-egy fajtából divatfajta, majd hogyan “terjed el.”

Tudom, hogy a dalmata pl a 101 kiskutya után lett igen népszerű, a Corgi a királynő által, illetve ”hazai példa” hogy a pomerániai törpespitzről se tudott senki addig, amíg nem volt benne egy Dancsó Péter videóban.

Lassie által pedig népszerű lett a skótjuhász, Hachiko után az Akita.

Érdekes számomra, hogy az emberek mennyire hallomás után, utánanézés nélkül választanak kutyát, pl. hogy a husky milyen szép és kék a szeme, és ennyi elég nekik információnak.

Néhány évtizeddel ezelőtt azért nem volt ez általános tudtommal, akkoriban a panelosok nem is mertek gondolni kutyára, a falukban pedig a szomszédnál született kutya lett a kutya.

Kiváncsi vagyok, miért lett az a norma, hogy mindenkinek van kutyája, mindenkinek fajta kutyája, és a többség valami populáris fajtát akar.

aug. 19. 13:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, sajnos szerintem nem norma, hogy mindenkinek fajtakutyája van. Ez lenne a jó, de a legtöbb kutya - legalábbis nálunk, vidéki megyeszékhely - papírok nélküli és ránézésre is erősen fajtajellegű a többség.

A kistestűek között szerintem azért “hódít” pl. a tacsi, mert sokan panelba, társasházba nem szeretnének nagytestűt, és ha még az is kitétel, hogy ne legyen hosszúszőrű, akkor nem sok fajta megy át a rostán.


Amit én őszintén nem értek, az a nyomott orrúak iránti rajongás. Számomra se nem szépek, de sima utcai séták alatt is nehezen bírom hallgatni, ahogy fuldokolnak, vagy egy kis futástól egyszerre fingik és fuldoklik a nagy részük.


Populáris pedig szerintem amiatt is lehet egy fajta, mert sokan azzal kezdenek el szimpatizálni, amit sokszor látnak. Ergo ha nálad a környéken minden harmadik kutya yorkie, és a tulajdonosok arról számolnak be, hogy amúgy a kutya jól viseli azt a környezetet, stb., amit biztosítani tudnak neki (meg amit esetleg te is tudnál), akkor lehet neked is hamarabb megfordul a fejedben, hogy yorkiet veszel és elsőként nem a kínai meztelen kutya fog eszedbe jutni opcióként.

aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!