Más kutyája is idősebb korában kezdett el napi 2x enni?
A miénk 11 éves, mindig kapott reggel is (kisebb adagot), de régen is, meg most is előfordul, hogy nem nagyon akarja megenni, csak mikor megjelennek a macskák. (Más alkalmakkor meg ráveti magát ugyanolyan kajára, ezért is kapja.)
Este viszont mindig megenne kétszer ennyit is. (Csak elég kövér, azért nem kap többet.)
3-as Nem terheled le annyira a gyomrát, mint ha nem osztanád el. Kisebb az esély egy gyomorcsavarodásra. Az én kutyámmal pl. bármit csinálok, kaja után akar játszani, és bár az ugrálást nem engedem ilyenkor, de azért mindig is féltem a gyomorcsavarodástól. Aztán a gyomorsav képződésnél is szerepe van, illetve ezzel gátlod a túlzott képződést. Bármilyen fura, ahogy az embernél, náluk is baj lehet abból, ha túl sok(vagy túl kevés). Azt is mondta, pont emiatt ne mindig ugyanabban az időpontban adjam a kaját, időnként legyen 0,5-1 óra eltérés, mert a kutya szervezete beáll erre a rendre, és mint valami időzített óra, elkezd savat termelni, már az előtt, hogy odaadnád. Ez akkor gáz, ha mondjuk valami közbejön, és nem tudsz 1-1 napon pontosan akkor enni adni neki, amikor szoktál. Kb. ennyi, ha véletlenül eszembe jut még valami, akkor leírom. Valahányszor járunk orvosnál, mindig kifaggatom 1-1 témáról őket. Állatkórházba járunk, és ha csak általános dolog miatt, akkor nem mindig ugyanazt a dokit kapjuk. Az etetésről már hármukat is megkérdeztem, az idősebb doki (60 feletti) még mindig azt mondja, hogy nincs gond a napi 1 etetéssel sem, de a gyomor túlzott leheterhelése miatt ő is említette, hogy kétszerre lehet eloszlatni, ha a kutyának így jobb. A másik kettő, aki nála fiatalabb, a két etetésre szavaz.
Igazából biztos egyedfüggő is, de én látok logikát a kétszeri etetésben.
Értem. A gyomorcsavarodás mondjuk a tápos kutyáknál esélyes, mivel a ráivott víztől hatalmasra duzzad a gyomorban és így könnyedén átfordulhat az egybefüggő massza.
Látok rációt a kétszeri etetésben, bár az enyémek nem hajlandóak 2x enni. Ilyenkor nyáron sokszor 1x se. Másfél naponta etetek.
#6 lehetni lehet, de sokkal kisebb az esélye, mint a táppal való etetésnél. Bizonyos fajtákra pedig eleve jellemző a gyomorcsavarodás (pl. német dog).
Egyébként persze függ a mennyiségtől is. Nekem pásztorkutyáim vannak, a legnagyobb 69kg, és bár a kajájukat súlyra nem mérem, valószínűleg hasonló adag lehet, mint amit te adsz. Bár én ballasztot ritkán adok, prey-módszer szerint etetek. Mindenesetre soha nem volt visszahányás náluk. Füvet ritkán esznek, de nem hinném hogy a kajával van összefüggésben, mert koplalónapon is előfordul. A sárga hányás pedig azt mutatja, hogy már üres a gyomor. A kutya viszonylag gyorsan emészt. Amúgy egyetértek, egyedfüggő is lehet a dolog, és ártani nem árt a kétszeri etetés, úgyhogy ha bevált, hajrá.
9
Mert látja, hogy a másik eszik, és irigy. Az "irigy kutya" kifejezés nem a semmiből jön... Nem bírják elviselni, hogy a másiknak jut valami. Ez nem rossz modor, hanem életösztön: az az övé, amit megeszik.
Nálunk előfordul, hogy az eb valamit nem akar megenni. De ha a macskák a közelben vannak, akkor garantáltan meg fogja enni, csak nehogy a macskáké legyen.
Ha nem akar enni, de azt akarjuk, hogy megegye (nehogy később megharapja a kaja közelébe tévedő macskákat), akkor elég annyit mondani, hogy Cic! Cic!, és erre körülnéz, jönnek-e már a macskák, és betolja a kaját, bármilyen sok, és bármennyire nincs hozzá kedve.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!