Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrző védő kutyákból melyik az...

Őrző védő kutyákból melyik az amit nem kell sétáltatni és a munkáját is jól végzi?

Figyelt kérdés

aug. 6. 20:31
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
92%

Érződik a kérdésből, hogy direkt indulatokat akat kiváltani, ha meg komolyan gondolja a kérdező, akkor javaslom a riasztórendszer beépítését. Drága? A kutya is költségekkel jár, sokszor többe is, mint egy riasztórendszer, ugye ott vannak az oltások, a külső-beslő élősködők elleni védelem (néhány élősködő emberre is veszélyes). Ott vannak még a váratlan költségek pl: allergia, csonttörés, gyomorcsavarodás, mérgezések. És még sorolhatnám napestig.

Ha szeretnél védelmet és a kérdés nem kamu, akkor egy riasztórendszerrel jobban jársz.

aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
91%
11es, ha nem kamu, szerintem nem az a típus, aki rendesen oltatná akár, stb... remélem csak provokálni próbált vele....
aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
11, riasztórendszer nem megoldás, tanyáról van szó ahol nem mindig vagyunk ott és a településtől több km-re van, sajnos az elmúlt 3 évben most már 2. alkalommal törtek be de a rendőrség konkrétan nem csinál semmit!
aug. 6. 21:24
 14/34 anonim ***** válasza:
74%

Nem népszerű vélemény, de egy néhány éves menhelyi beragadt, problémás, antiszoc kutyának ez is megváltás lenne.

Munka kutya fajtát, mint a németjuhász szerintem ne vigyél, mert nekik szükségük van a gazdával közös feladatozásra, inkább a pásztorkutya keverékek között nézelődj.

aug. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
89%
MINDEN kutyával törődni kell és ezt többek között azt jelenti, hogy játszol vele, sétáltatod stb. A munkakutya sem zárható el a kennelbe!
aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
89%
Akkor is van megoldás. Tanya esetleg nincs elkerítve, akkor az konkrétan betörőcsalogató szerintem. A legjobb megoldás szerintem a vagy nagyon nagy átmászhatatlan kerítés vagy a vilanypásztor. Bár, ahogy látom neked hiába mondom.
aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
93%

Szerinted, ha valaki be akar törni, azt egy kutya megállítja?

Simán megmérgezik és bemennek.

aug. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
92%
Akkor villanypásztor. Nekem volt tanyára való fajta, ugyan sétálni nem kellett velük, de bent kellett vele foglalkozni. Területen belül legalább foglalkoznál vele?
aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk a 10 felnőtt kaukázusi közé be jöttek, nem tartanak vissza semmit a kutyák...
aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
83%

#17

Van olya betörő akinél lőfegyver van, ott meg elég egy jól irányzott lővés és legjobb esetben is egy sánta kutyával kell a betörőknek megbirkózniuk. Egy kamerarendszer megmutatja ki az elkövető, a riasztórendszer pedig jelez a betörőnek, hogy bizony számítottak az érkezésére.

aug. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!