Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rámsóztak egy fiatal yorkshire...

Rámsóztak egy fiatal yorkshire terrier kutyust egy egész hónapra. Nem értek a kutyákhoz, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szomszédos tömbházban lakik egy külföldi csajszi akivel nagyon jól összebarátkoztam. Nem ismer itt senkit, csak velem barátkozott össze eddig. Két hete vett egy Yorkshire terrier kutyust, talán másfél hónapos, mert magányosnak érezte magát és az egy szobás lakásában is elfér.

A lány elutazik két hétre az anyjához, megkért hogy nézzek rá a kutyára. Vonakodtam, mert nekem soha nem volt kutyám se macskám. Abszolút nem értek az ebekhez de tényleg én vagyok az egyetlen opciója mert a munkatársaival meg nincs olyan jóban, hogy megkérje őket. Most közölte a lány, hogy két hétből egy hónap lesz. Mondom légyszi próbálj meg alternatívát találni a kutyának, mert ez nekem nagy teher és a kutyát is nagyon megviseli majd. Nem talált. Szóval jövőhéttől én vagyok a kutyavigyázó de már most látom, én laikus, hogy itt hatalmas problémák vannak, lesznek.


A kis kölyök folyamatosan harapdál. Azt mondta a lány, hogy szóljak rá hangosan, esetleg legyintsek egy picit a popójára.

A kutya unatkozni fog, mert én sem tudom a lakásunkban tartani. Mi is egyszobásban vagyunk és minden tele van kábellel a barátom foglalkozása miatt. Max egy két órára tudok átmenni lefoglalni valamennyire, (két részmunkaidős állásom van) meg esetleg estére idehozni.

Még nem 100% szobatiszta. Tanulja még, hogy egy helyre ürítsen.


Tegnap este rengeteget olvastam a kutyákról és erről a fajtáról. Olvastam, hogy következetesnek kell lenni a harapdálásról való leszoktatásnál de nem szabad bántani. Olvastam a jutalmazáshoz kötött oktatásáról és hogy milyen kreatív játékokkal lehet lefoglalni.

Döbbenet, mekkora felelőtlenség ebben a korban itt hagyni ilyen hosszú időre ezt a kiskutyát. Haragszom a csajszira mert szerintem nem próbálta eléggé megoldani a dolgot de most már én vagyok szegény kutyának az egyetlen segítsége. Vak fog vezetni világtalant, a kutya sem fog tudni velem mit kezdeni mert nem vagyok valami kreatív a játékokban.


Először is a kérdésem. Szerintetek hogy oldjam meg a kutya estéit? Félek, hogy szeparációs szorongása lesz és vonyítani kezd a szomszédok örömére. Nem akarok a csajszinál aludni de itt nálunk sem lehet szabadon a kiskutya. Van neki ilyen nagyobb utazótáskája, aminek a bejáratát be lehet cipzározni és kezdetben abban aludt de most már van kiságya.

Áthozhatom hozzánk alvásra úgy, hogy nem engedem ki ebből a táskából?

De mi van ha pisilnie kell és pont nálunk vagyunk…

És még milyen kreatív játékokat ajánlanátok? Nincs sok játéka szegénynek amivel napközben ellehet, erre felszólítottam a csajt, hogy szerezzen be neki sokat mielőtt dobbant.

Annyi kérdőjel van a fejemben. Ne haragudjatok, hogy ennyit írtam.



júl. 27. 11:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

21.

Oksa! Sok sikert!

aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Megint jöttem kérdéssel. Leszámítva pár apróságot, minden jól ment tegnapig. A pelenkahasználat tökéletesen működött, ha előttem végezte rá a dolgát, akkor kapott kis jutifalatot is. Erre annyira rákapott, hogy sokszor csak ráment a pelenkára mímelni a pisilést, nem jött kis belőle már semmi, csak gondolom szeretett volna még jutalmat kapni.

Tegnap elég csúnyán megkapharapott, ezért abbahagytam vele a játékot és gondoltam telefonálok, amíg lenyugszanak a kedélyek.

Hiába próbáltam nem rá figyelni, amíg telefonáltam a kutya mindenhova elkezett pisilni.

Jeleztem neki, hogy Nem! feltakarítottam röviddel ezután több különböző helyre kakilt.

A tartása azt jelezte, hogy kimérve figyel engem amíg telefonálok. A farok állása egyenes volt és a fülei is égnek álltak, szóval folyamatosan monitorozott engem.

Most akkor ez az egész mi volt?

Így akarhatta felhívni magára a figyelmet, hogy vele foglalkozzam megint, hogy szándékosan összevissza ürített?

Márpedig a megharapás után szüneteltetni akartam vele az interakciót.

aug. 13. 08:25
 23/28 anonim ***** válasza:

22.

Erről írtunk itt neked.

A féreg gazdája hülyére vett!

A nyugalmadnak annyi.

aug. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Hát ja.. 😞
aug. 13. 12:25
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Hogy vagy?

Amúgy szerintem irtó cuki vagy, ahogy erről a kutyusról gondoskodsz, légy büszke Magadra.

aug. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves érdeklődést, ma adtam vissza a kulcsot a gazdinak. Végre előkerült a csaj.

Javasoltam neki, hogy a kutya érdekében, adja el vagy ajándékozza el, bárhol jobb lesz szegény ebnek.

Lehet, hogy hamarosan költözünk egy nagyobb helyre. Szeretnénk egy új albérletet kis kerttel és én meg a párom is arra hajlunk, hogy elfogadnánk a kutyust. Okos kutya, imád új dolgokat tanulni, nagyon megszerettük.

aug. 22. 19:11
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, de jó! Gratulálok a döntéshez, jó gazdija leszel. 😘
aug. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ^ ^
aug. 24. 16:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!