Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier és a Bichon...

Yorkshire terrier és a Bichon Havanese ugatós típusú kutya lakásban?

Figyelt kérdés

A kettő között vacilálok, de sok rosszat olvastam róluk, hogy nagyon ugatós kutyák.

Mennyire igaz ez kedves gazdik?



júl. 11. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése, lehet úgy szoktatni, hogy ne ugasson, de amúgy igen, a kistestű fajták többsége szeret ugatni.
júl. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Barátnőmnek bichonja van. Ha elmegy az ajto elott valaki, vagy ha bekopogtatnak hozzájuk, akkor úgy ugat, hogy az egész lépcsőház zeng tőle.

Szerintem is amúgy inkább nevelés kérdése.

Vásárlás előtt mindenképpen kérd a szomszédok írásos beleegyezését, hogy jogilag le tudd magad védeni, ha később mégis ugatós lenne a kutya.

júl. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédunknak yorkija van. Csak akkor szokott ugatni, ha megszólal a kapucsengő (ez egy társasház, áthallatszik), de az tényleg rohadt idegesítő, én is ugatnék tőle, ha kutya lennék. :D Amúgy hangját sem hallani.
júl. 11. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése, de a yorki szeret ugatni, a havanese egy kicsit csendesebb.
júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek bichonja van. Ha elmegy az ajto elott valaki, vagy ha bekopogtatnak hozzájuk, akkor úgy ugat, hogy az egész lépcsőház zeng tőle.”


Ez nem nevelés kérdése, minden kutya alap ösztöne, hogy ugat, ha jön valaki vagy csengetnek, bekopognak🙄Ez még egyáltalán nem ok panaszra, napi nettó fél perc kutyaugatásba egyik lakó se haljon bele, ennyi erővel majd én is felnyomom őket, ha akár csak egyszer is hallom a hangjukat vagy elkezdenek fúrni.


Az viszont gáz, ha mondjuk egész nap ugat a kutya, amíg nem vagy otthon - az enyémek nem szoktak, nem tudom, min múlik ez, én alapvetően minden nap sétálok/labdázok velük összesen kb. másfél órát, szerintem ha kellően le vannak fárasztva és ismerik a napi rutint + hozzá lettek szoktatva az alkalmankénti egyedülléthez, akkor nem fognak ugatni. Szóval ez a része nem a fajtán múlik (nekem két yorki van).

júl. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Volt már a családban Havanese, nagyon ugatós volt, még a lengő ruhákat is ugatta a szárítón.

Ha jöttünk haza akkor azt hallottuk az elsőn, hogy valahol ugat egy kutya, és a harmadikon a havi ugatott a lakásban.

Pedig olyan kis aranyos nyugodt kutyának tűnnek.

Volt egyszer egy biewer yorki nálam megőrzésre, mert a gazdi nyaralni ment és az egy tündér volt, nyugodt volt, nem ugatott, viszont nem volt szoba tiszta és mindenhová odacsinált. És halálosan féltem, hogy leugrik valahonnan és összetöri magát.

júl. 11. 12:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát az is lehet ám, hogy nem volt velük túl sokat foglalkozva meg mozogva. Ezeket a kicsi kutyákat sokszor tartják babapótléknak, el vannak kényeztetve, mindentől is féltik őket. De ha napi 2*45 percet lent vagy vele, séta, játék, tamitod séta alatt is, hogy szót fogadjon, meg a kezdetektől fogva, ahogy megérkezik hozzád felállítod a házirendet és betartatod vele, akkor egyrészt alapból se lesz olyan, másrészt, ha mégis rosszat csinálna, jobban is szót fogad majd.

Minden kutya így működik, csak annyi a különbség a fajtákban, hogy valamelyiknek elég 2* elmondani valamit és egy erélyesebb rászólás segít, van amelyiket meg 100* le kell cseszni és még utána is bepróbálkozik időnként, három szóval, szigorúbban kell fogni.

júl. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy bichon havanese-m. Sétálásnál meg szokta ugatni a motorosokat, mert azokat utálja, meg a vihar hangjától is fél, de egyébként csöndes.
aug. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!