Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős Fox Terrier, mit tehetnék?

Csongor444 kérdése:

Félős Fox Terrier, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy héttel ezelőtt fogadták örökbe szüleim a 8 hónapos kis Fox Terrierünket. Én rá 2 nappal mentem haza, ekkor találkoztam vele először.

Szüleimen kívül mindenkitől fél egy kicsit, (testvéreim, mamám, egyéb emberek) nem is jött közel, illetve ha simogatni akartuk egyből elfutott. Jutifalattal is nehezen ment.

Szüleim láttán egyből bátrabb lesz, csóválja a farkát, folyton ugrálni kezd.

Azt hittem sikerült 2 nappal ezelőtt megnyugtatnom hogy nem vagyok félelmetes, és kicsit közeledett felém, magától, hagyta hogy símogassam, illetve 1x rám is ugrott. De tegnap délután/este óta újra nagyívben kerül engem.

Pakoltunk apámmal, közben folyton nézett és össze-vissza futkosott az udvaron, először azt hittem játszani akar, el is kezdtem vele fogócskázni, majd mikor már ugatott is, gondoltam hogy valami nem okés. Azóta úgy érzem mintha valami ellenség lennék a szemében, ha már csak a közelembe kerül egyből elfut, úgy hogy egy helyben ülök, vagy épp fekszek.


Azt tudom hogy idő kell neki, de Szüleimet, a házat, és 13 éves Magyar Vizslánkat hamar megszokta, 2.-3. Nap után.

Szerintetek mit tehetek hogy jobban bízzon bennem (újra)?

Most ér véget a vizsgaidőszakom, nagyrészt itthon leszek egész nyáron szóval lesz időm foglalkozni vele, csak nem tudom hogyan álljak hozzá.


Köszönöm előre is ha bárkinek van javaslata.



jún. 24. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod előtte mit élt át, ami miatt bizalmatlan az emberekkel. Ez nem 2 nap alatt fog megváltozni. Türelem.
jún. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd hogy megszokjon
jún. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

"el is kezdtem vele fogócskázni, majd mikor már ugatott is, gondoltam hogy valami nem okés" Lényegében kergetett és zavartad egy jó ideig. Nem láttad a testjelein, hogy fél és nem játszik? Ezek után ne csodálkozz, hogy most még jobban retteg.

Honnan van?

jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!