Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha egy kutya keveseb...

Normális, ha egy kutya kevesebbet eszik a melegben? Tapasztaltok ti is ilyet?

Figyelt kérdés
Mindig mindent az utolsó szemig elfogyasztott eddig, a többi nyáron is, ezen a nyáron viszont rendszeresen otthagyja a táp felét, van, amit kis idő múlva általában majdnem mind megeszi viszont pár szemet ott szokott hagyni és ahhoz már nem nyúl hozzá. Korábban sose hagyott szünetet és egy szemet sem hagyott ott. A kedve jó, semmi bajt nem látok rajta. Dokinál is voltunk, ő se talált semmit, azt mondta, hogy a meleg. 10 éves és kicsit aggódok, hogy esetleg ez valami betegség korai jele?!
júl. 22. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek is kevesebbet esznek ilyenkor szóval igen
júl. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Igen, mi is kevesebbet eszünk.
júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Hát nálunk az öreg és a fiatal is időjárástól függetlenül mindent megesznek.


Ha ott hagynák a kaját akkor vinném orvoshoz őket,mert tudom,hogy ők sosem hagyják meg,meleg ide vagy oda. Te ismered a kutyádat.


Ha esetleg mostanában nem volt vérvizsgálat egy nagy labort csinálnék neki 10 éves kor felett ajánlott.


Az nem kivizsgálás,hogy ránéz az orvos,vérvizsgálat.

Abból kiderül ha gond van, ha minden értéke jó akkor valóban a meleg a baj.

júl. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Volt labor, minden értéke jó. Olyan van, hogy esetleg megunja a tápot egy idő után? Évek óta ugyanazt eszi, persze van, amikor nem tàpot kap, de nagyrészt igen.
júl. 22. 20:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám egy zabagép, de ő sem kért annyit enni az elmúlt két hétben, amikor az a rettenetes hőség volt. Ahogy írták előttem is, embernél is normális, ha ilyenkor kevesebbet eszik.


Olyan is van, hogy ráunnak az adott tápra. Én is unnám, ha minden nap ugyanazt enném. Amellett, hogy megvannak az állandó kedvencek, szoktam mindig egy kis újdonságot is adni neki (más íz, más márka). Egy próbát ez is megér. :)

júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnél is előfordul, hogy nem eszi meg az egész adag kaját. Lehet a melegtől, lehet mástól. Nálatok a kora miatt is lehet. Amúgy az is tök normális, ha 1-2 napig egyáltalán nem eszik.
júl. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon bevált a táp, amit eszik, ugy tudtam a kutyáknak nem fontos a váltogatás, így ennél maradtunk, mivel eddig mindig jóízűen ette, de kipróbálok valami mást, hátha csak ráunt. Mondjuk múltkor konzervet kapott és azt is kétszerre ette meg.

Hasi UH is volt, a doki nem ragaszkodott ezekhez a vizsgálatokhoz, mivel a kedve jó, kaki, pisi rendben, semmi más baja nincs és eszik is csak kevesebbet vagy lassabban, egyből a meleget mondta és mondta ő is, de természetesen mondta, hogy ha szeretném ki lehet vizsgálni. Hála istennek negatív minden. Az aktivitása se csökkent, nagyon hiperaktív és ez a 40 fokban sem változott, sokat fürdik és így azt látom, hogy teljesen jól érzi magát.

júl. 23. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!