Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem első kutya, de első...

Nem első kutya, de első kölyökkutya tanácsok tapasztalt gazdiktól?

Figyelt kérdés

Az első kutyámat felnőtt korban fogadtam örökbe menhelyről és nagyon jó kutya volt, nyugodt, családszerető, barátságos, szelíd.

Mostanra lettek más háziállataim és azt a javaslatot kaptam, hogy kölyköt hozzak melléjük, hogy biztosan összeszokjanak. Illetve úgy érzem, szeretném most a 0-ról kezdeni és magam felnevelni a kutyámat és hogy ha minden rendben megy, akkor minél többet lehessen velem.

Mert az első már kb 5 éves volt és imádtam, nem arról van szó, tökéletesen összenőttünk, egy hullámhosszon voltunk, minden jó volt, de visszagondolva olyan jó lett volna, ha már kiskorától velem lehetett volna, többet lehettem volna vele, többet tehettem volna érte...

Szóval ugyanúgy örökbefogadás lesz, csak szerintem 2-3 hónapos kiskutyát szeretnék.


jún. 22. 22:45
 1/5 Katona Dius ***** válasza:
100%

80 kiló nyugtató az első évben. Neked.

1-1,5 éves koráig iszonyat aktív, rosszcsont, feszegeti a határait, tanulja mit lehet és mit nem, de persze szemtelenkedik, ha nem figyelsz oda, próbál rosszalkodni. Az oktatása során legyél mindig következetes, amit egyszer nem szabad, azt máskor sem, mindegy milyen szépen pislog rád.

Ha van rá mód és lehetőség, egy kutyaiskola sem rossz megoldás. Megtanítanak, hogyan tanítsd a kutyádat.

Szabj határokat, és azokat tartasd be vele.

Mivel 2-3 hónaposan még pici nagyon, így először csak valami apróságot próbálj meg neki tanítani. Pl hogy menjen oda, ha hívod. Ahogy nő, mindig egyre nehezebb és bonyolultabb dolgot taníts neki, lehetőleg egyszerre egy dolgot.

Rengeteg munka és türelem egy pici kutyust a kezdetektől nevelni. De megéri :)

jún. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi:)
jún. 23. 00:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első kutyám kivételével mindegyik kölyök felnevelése közben többször megfogadtam, hogy ezt még egyszer biztos, hogy nem :) 2 éveset is fogadtam örökbe és az valahogy sokkal könnyebb volt.

Nekem sokat segített a szobatisztaságban és a "robbanásmegelőzésben" a szobakennel, eleinte minden pici jelzésnél rohantam vele az udvarra, aztán elkezdett nekem szólni, de akkor is pár óránként ki kellett vinni. A kajáját amikor csak tudod, add trükkökre, ez lehet egy egyszerű szembenézés is. Vidd szocializálni, de csak normális kutya-gazda párosok közé, akik ha túl sok a kutyájuk, korrigálják és nem csak mosolyogva hagyják, hogy terrorizálja a másikat. Ovi erre tökéletes, ha normális az oktató. Én még piciként elengedném forgalomtól mentes, biztonságos helyen és nagyon figyelnék rá, hogy első szóra jöjjön és véletlenül se hagyjam rá, ha egy szag érdekesebb. Ha még megvan a másik kutya, külön is sétáljatok, tréningezzetek, különben szeparálhat az új és az nagyon megnehezíti majd az életet.

A helyedben nyitva hagynám a felnőtt kutya befogadása ajtót, oké, hogy a többség nem illeszkedik az életedbe, de van, amelyik igen és nyilván azt kell elhozni, az ismeretlen "eredetű" kölyök kicsit zsákbamacska.

jún. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi én is felnőtt felé hajlok, csak kicsit tartok a cicák miatt.

De lehet, hogy tovább keresek olyan felnőttet, amelyik megbízható ilyen téren.

jún. 23. 10:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű a kölyök időszak, de pár hónapról beszélünk, nem egy nagy tragédia :D Én annak örülök, hogy 3 hónap különbséggel vettem magamhoz a két kutyámat, így nagyjából egyszerre zajlott le ez az időszak. Az eleje szívás, amíg nem szobatiszták, sokszor kell feltakarítani meg kijárni velük, meg amíg szétrágnak ezt-azt, nekem komolyabb anyagi károkat is okoztak az elején, pl. megrágták az airpodsomat. Ezzel is számolni kell. De sok örömet is okoznak a kiskutyik. A nevelésnél azt javaslom, hogy amint megvannak az oltásaik, vidd el őket kutyasuliba és otthon is legyél következetes.
jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!