Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kajak ennyi tudatlan állatgazd...

Kajak ennyi tudatlan állatgazdi van?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy állateledel boltban és az volt az első észrevételem, hogy az embereknek fingjuk sincs alapvető dolgokról kiskedvenceikkel kapcsolatban.


A legtipikusabb: Megkérdezem kölyök vagy felnőtt kutyának? "Hááát, nem tudom, 1 éves kutyának...az milyennek számít?"


Aztán tipikus még a keresik a száraz tápot aztán kérdem milyet szokott enni....erre jön a válasz, hogy mikor milyet.

Kérdem nem e allergiás? "Hááát nem tudom, nem vettem észre".



A legdurvább az volt, hogy megkérdeztem milyen fajta kutyának kell és az volt a válasz, hogy "hát nem tudom milyen fajta kutya ez, itt a kép róla a telefonomban nézd meg".



Ez a második napom ebben a boltban de rendesen sokkolódtam. Tényleg ez a realitás?



júl. 16. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom meg nem dolgoztal soha kereskedelemben.

Van mindenfele ember igen, ez mindenhol jellemzo, de azert te se legyel annyira szemellenzos, csak vedd lazan :)

Kell egy bizonyos humorerzek is az ilyen tipusu munkakhoz, akinek nincs; az nem fogja birni.


Mondjuk pl a tapos peldanal nem latok rosszat, nem minden kutya hipererzekeny es van olyan, hogy barmikor barmit megehet. Ha az en kutyam is ilyen lenne, tuti valtozatosan kapna tapot is 🤷‍♀️ Miert ne.

júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Orvosi rendelőkben rendszeresek az olyan apukák, akik a gyerekük adatait sem tudják. Akkor szerinted az állatukat milyen magasról szarják le?


Szomorú…

júl. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk jogos😂😁
júl. 16. 14:02
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Alapvetően egyetértve a felháborodásoddal azért azt gondolom, mutasson nagyobb toleranciát mások intellektuális hiányosságai iránt az, aki leírja (esetleg szóban is használja) a "Nem-e allergiás?" szókapcsolatot (helyesen: Nem allergiás-e?). Ez a kettőség rámutat arra az univerzális tényre, hogy mindenki máshoz ért, te a kutyákhoz, a hozzád betérő vásárlók pedig esetleg máshoz. Tanítsd meg nekik az alapokat, ezzel tudsz rajtuk is, meg a házi kedvenceiken is segíteni.
júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudatlan és leszarom az legtöbb gazdi. Minél olcsóbb legyen minden, a minőséget pont leszarják. Hogy valami tényleg működik e, kit érdekel, olcsó legyen. Nagyon szűrni kéne azt is, hogy ki tarthat állatot.
júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Ja igen, ez szokott lenni a másik, hogy "mindegy milyen csak óccsó legyen".
júl. 16. 14:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2-eshez kapcsolódva, nálunk a védőnő oda volt meg vissza, mikor apuka vitte el a gyereket az éves kötelező státuszra, és tudott válaszolni az olyan kérdésekre, ami a gyerek fejlettségét hivatott felmérni. Pl. hogy tud-e kört rajzolni meg ilyenek. És igen, piedesztálra lett kb emelve, hogy ismeri a saját gyerekét 🤦‍♀️ akkor mit várunk ugye állatok kapcsán...

Kevésbé off, nekem a kedvencem az volt, mikor allatkórházban a recepciós rákérdezett az előttem állónál, hogy milyen színű a macskája. Lenéz a lába előtt kosárban fekvő cicára, azt mondja hát nem tudom, ilyen szürke-barna-fekete-fehér 😂 cirmos-fehér volt amúgy, végül a recepciós is inkább megnézte maga 😂

júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kenu.
júl. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Kucsit tulgondolod.

Mig az en kutyam nem volt beteg en is ugy vettem a tapot , hogy " mikor milyet" .

Kb 25 fele kutya keveredett benne szerintem igy fogalmam sincs milyem fajta. Alt 3-4 fajtat mondok ami tuti benne van , ha kerdezik.

5 eves koraban derult ki a csirke allergia , addig nem tunetelt szoval.

A " nem tudom eddig nem vettem eszre " teljesen helyt allo valasz.

Az irasodbol egyedul ami a valid az a kor. Azt illik tudni mennyi idos , mikortol felnott , kolyok stb.


Pedig en jo gazdi vagyok. Betegsegeit mind kikezeltuk, szigoru dietan tartjuk odafugyelunk vigyazunk ra. 14 eves még teljesen jol van. Szoval torodunk vele.


Veled ellentetbe en viszont nem altalanositok es irok ki kerdest , hogy miert dolgoznak hozzanem erto emberek allat eledel boltban. Ugyanis egy csirke mentes tapszer fellutatasa is nehezseget okozott sok esetben. 6% alatti zsirtartalmu tapokat meg nekem kellett felkutatni es elolvasni az osszetevoket. Egy hasnyalmirigy gyulladas utani dietas kerdeseimre meg ugy neztek mintha ufo lennek.

Persze nem mindenki ilyen analfabeta , mint ahogy nem minden gazda segghulye.

júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
8%

"Ez a kettőség rámutat arra az univerzális tényre, hogy mindenki máshoz ért,"

*kettősség.

júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!