Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti gyakran találkoztok tudatla...

Ti gyakran találkoztok tudatlan gazdikkal?

Figyelt kérdés

Tegnap én kissé ledöbbentem. Van egy yorki a környékünkön, akivel az én havanese kutyám nagyon jókat szokott játszani. Beszélgettem az egyik gazdájával (50 feletti nő és van egy 23 éves lánya és egy ennél idősebb fia). Régen találkoztunk és teljesen ki volt akadva, hogy ő többet nem eteti, nem itatja a kutyát, most sétálni is csak azért hozta le, mert nincsenek otthon a gyerekek, de ő nem fog vele többet foglalkozni, mert elege van belőle. Nem igazán értettem, megkérdeztem, hogy mit tett a kutya. Azt mondta, hogy minden nap csinál valami rosszaságot. Szétrágta a drága papucsukat, a telefonzsinórt, kakit eszik és ez valami undorító. Mondtam, hogy legyen türelmes, mert a kaki evést kinövi, csak nem szabad ráhagyni. Azt mondja nem szokta, mert a múltkor is, amikor kakit evett, akkor kiszedte a szájából és hazamentek, aztán a lépcsőházban úgy elverte a kutyát, hogy még otthon is sokáig remegett a helyén. Hát mit ne mondjak, köpni nyelni nem tudtam! Megpróbáltam elmagyarázni neki, hogy a kutyának lövése sincs, hogy miért kapott ki ilyen nagyon, de állította, hogy tudja, mert még tiszta szaros volt a keze (???). Voltak vele többször kutyaiskolában és állítólag ott kiválóan teljesít a kutya, de otthon nem bírnak vele. Hozzáteszem, hogy egy 8 hónapos kölyökről van szó. Az én kutyám is szétrágott sokmindent, megette a kakit(egyszer mikor rajtakaptam, akkor kapott a fenekére, azóta nem próbálkozik), de soha nem vertem el, mint a rongyot, főleg már percekkel az eset után.:( Nagyon sajnálom szegény kutyust, mert látszik, hogy hiányzik az összhang a kutya és a gazdik között és nem igazán tudják hogy mit kezdjenek a kutyával.

Szóval ti gyakran találkoztok ilyen esetekkel? Vagy ez nem olyan gyakori?


2012. márc. 26. 08:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Sajnos én elég gyakran. Itt falun nem divat a kutyaiskola, meg a láncon tartott ebeknek minek is. Én ilyenkor el szoktam kérni a kutyát. A legtöbben elsőre nem adják, de kivárok, előbb-utóbb úgyis meggondolják magukat.
2012. márc. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igen. EGy 25ezrer városban lakom, ahol hatalmas, gyönyörű szabad van, ahova igazán vihetnék a kutyákat, de csak elvétve találkozom ebekkel. Ha igen, abban sincs köszönet: a kutyus gyönyörűen sétáltatja a gazdit a flexi pórázon, nevelést életében nem kapott. Én küzdöm az ellen, hogy a kutya mindent megegyen, az egyik gazdi azt mondta, ő is csinálta egy hétig, aztán rájött, hogy a kutya úgyis meg fogja enni:D Gondoltam, majd a patkányméregre is ezt mondja, Összevissza pároztatják az amúgy is keverék kutyákat, ivartalanítás minek stb. Aztán én vagyok a hülye, ha nevelem a kutyám, úgy néznek rám, mint egy földönkívülire.
2012. márc. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Itt faluhelyen sem jobb a helyzet. Általános sztenderd a lánc, vagy a zárt udvarban tartás. Sétáltatás óne. Aki ki meri vinni a kutyáját sétáltatni, azt egyből lefikázzák, hogy nagyzol, meg urizál. Nincs jobb dolga, hogy csak kutyát sétáltat stb... Szerencsére én a falu szélén lakom, és közel 2000 négyzetméteres az udvarunk. Valamint, amíg még megvoltak a kutyáim, vittem őket a határba sétálni. Nem pukkasztva a "közönséget"...
2012. márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

:( Reméltem, hogy azért máshol kicsit jobb a helyzet, de ezek szerint nem.:( Nagyon sajnálom az ilyen kutyákat, legszívesebben magamhoz venném az összeset!:)

A falukban már nem lepődöm meg azon, hogy nem sétáltatják a kutyát!:( Párom anyukájának egy pulija van, de még hírből sem ismeri a pórázt. Próbáltam hozzá szoktatni, de sikertelenül. Most, hogy nekem is van kutyám lehet megpróbálkozom vele megint, és elterelem a figyelmét a másik kutyával. Jó lenne ha sikerülne, mert még sosem járt a kapun kívül!:( De amikor megpróbáltam, a párom anyukája is kb. úgy nézett rám, mintha dilis lennék.

2012. márc. 26. 09:31
 5/18 anonim ***** válasza:

Van egy 2 gyerekes anyuka, spániel kutyusuk van. A nő lejön a 2 gyerekkel meg a kutyával. Ha a kutya meg van kötve, a nő sétál vele, közben telefonálgat. A 2 gyerekre nagy ívben tojik, azt sem venné észre ha az autó elé szaladnának ki.


Újabban elengedi a kutyát, mert nagyon húzza és rángatja (nincs nevelve). Volt olyan, hogy mentünk a kutyámmal kirándulni, az említett spániel lent játszott, gazdái sehol. Egy közös ismerősünkön keresztül üzentem neki (telefonálgattam össze vissza, hogy ki tudna szólni annak a hülye p.csának), hogy a kutyája lent van a ház körül, többször átszaladt az úton (én kb 15 percet voltam a kutyával, hátha valaki keresi), de amúgy több mint él óráig a kutya se kereste a kutyát.

Miután sikerült szólni a gazdinak, megfogta a kutyáját. Majd magyarázkodott, hogy X meg Y (10-12 éves gyerekek) vigyáztak rá, póráz nélkül, mert azt a gazdi a lakásból hozta le.

2012. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Sajnos elég gyakran úgy vállalnak kutyát, hogy inkább divatból, mint állatszeretetből. Agyilag nagyon kevesen fogják el, hogy a kutya pontosan olyan érző lény, mint az ember, csak nem tud beszélni. Ha a gazdi nem bír a kutyával, elkönyveli, hogy kezelhetetlen, ezért van annyi állat a menhelyen. Egy kutyához ugyanannyi türelem kell, mint egy gyerekhez. Nem egészen ilyen esetekkel, de hasonlóakkal találkozom. Én inkább olyanokkal, amit a harmadik írt. A kutyának láncon a helye. Vagy a mi gyakori: Ha beteg, meg sem próbálják a kezelést, hanem egyből rávágják, hogy "el kő altatni".
2012. márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon gyakran találkozni ilyen gazdikkal.

Az egy dolog, hogy valaki nem tudja kezelni a kutyáját, de az igény sincs meg, hogy foglalkozzanak vele és megtanulják.

A saját családomba is vannak ilyenek. Pl. az egyik puli nincs pórázhoz szoktatva. Megpróbáltam. Hisztériázott. Vártam. Mire gazdi megsajnálta, megbabusgatta és kiszabadította az én szörnyűséges állatkínzásomból... Vagyis ráerősített. Most szarabb a helyzet, mint az elején. És nem tudod megmagyarázni, mert 'az akkor is úgy jó, ahogy Ő csinálja'. És még meg is magyarázza a marhaságokat.

Az emberek hülyék... (tisztelet a kivételnek)

2012. márc. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sajnos ritkán bírom megállni hogy beszóljak .. mint mondjuk a 7 hónapos labradoron a körbe 10 centi szalonna vagy az állatorvosnál a kutya hasán a FŐLDIG érő daganat ... szerintem mindenki bunkónak tart :D
2012. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
én télen találkoztam ilyennel mérges is voltam nagyon :@ Van egy nő aki mindig biciklivel közlekedik a kutyája mellette szabadon.. aztán nem vette észre hogy a kutyája elszökött mellőle. -20 fokban azt veszem észre hogy odajön hozzánk zavartan egy hatalmas kutya,rögtön elkezdtem hozzá beszélni de nem érdekeltem csak kereste össze vissza a gazdáját. Nem érdekelt a hideg elkezdtük a kutyámmal és a párommal keresni vele a gazdiját sehol senki. Akkor ijedtem meg a legjobban mikor a kutya az úttest fele ment,hiába hívtam vissza szegénykémet csak az érdekelte hol a gazdi :( Aztán megállt az úttest közepén!! Odarohantam hozzá,kutyámat odaadtam páromnak és elkezdtem elcsalogatni a kutyát aki lecövekelt az autóút közepén. Hál isten sikerült még 10 percig bolyongtunk vele aztán megláttuk távolba a gazdit aki akkor jött ki a lépcsőházbó? (ekkor gondoltam magamban,mivan csak így fél óra után jött meg hogy hoppá a kutya nem jött velem??) aztán a kutya azt az örömet rohant a lépcsőház fele, a gazdi meg még meg se simogatta csak ment vele fel.. hát sajnáltam szegényt de láttam hogy ha a gazdi nem is,de a kutya nagyon szereti a kutyáját:) El sem tudom képzelni hogy mi lett volna a kutyával ha nem vagyunk ott,biztos elütötte volna az autó,mert ígyis én intettem le őket hogy álljanak le mert ott az úttest közepén a blöki :( Vannak ilyen hülyék tudom,a yorkinak is örülnék ha lenne új gazdija aki szereti és nem bántaná:( lehet ő is egy ideggyenge yorki mint mostanában annyit látok a túlszaporulat miatt:( Jobb lenne elajándékozná,próbálj meg minnél többet találkozni velük és minnél többször győzködni,beszélgetni a felelőtlen nővel!
2012. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Jajj szegény kutyus!:( Még szerencse, hogy ott voltál! Nem értem, hogy az ilyen embereknek minek a kutya? Csak, hogy elmondhassa, hogy neki van kutyája?

Próbáltam jó irányba terelni a nőt, de nem nagyon érdekelte. Mondta, hogy őt nem érdekli, hogy a kutya kinövi a kakievést, ő azt nem hajlandó kivárni, megmondta a gyerekinek, hogy vagy csinálnak vele valamit, akkor adják el.:S Nem tudom, hogy komolyan mondta-e.

Plusz az én 5 hónapos kutyámat már el merem engedni, ha más kutyákkal játszik és tegnap ő is elengedte az övét. Aztán kicsit messzebb kerültek játék közben, de nem vészesen és a nő rögtön rohant a kutya után, aki már rögtön ijedten nézte, hogy most miért megy felé annyira a gazdi, el is szaladt. A párom hívta magához szépen, a kutya oda is ment, de kicsúszott a kezéből, aztán tovább játszottak és akkor "lecsapott" rá a nő, de úgy, hogy a nyaka oldalán elkapta a bőrt és úgy emelte fel.

Lehet én is javasolni fogom, hogy ajándékozzák el, de félek, hogy hamarabb adnák menhelyre.:(

Ja és még az volt "vicces", mikor mondtam, hogy egy kölyök kutya ezzel jár, akkor azt válaszolta, hogy "hát igen, de én nem gondoltam, hogy ez lesz". Már majdnem visszakérdeztem, hogy akkor mit gondolt? Csak nem akarom, hogy ne álljon velem szóba többet, mert érdekel, hogy mi lesz a kutyával.

Egyébként szerintem is elég ideggyenge a kutya, de hát ez sem az ő hibája, a gazdáknak kellene hozzá alkalmazkodni.:(

2012. márc. 26. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!