Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan gazdikkal szeretnék...

Olyan gazdikkal szeretnék beszélni, akiknek a kutyájuk pajzsmirigy betegsége van. Van itt ilyen?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a macskám pajzsmirigy beteg. Hátha jó vagyok valamire :)
2010. dec. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kutyám mindig nagyon feszült,kész támadni.Egyfolytában éhes.Lehet,hogy pajzsmirigy beteg?Az ilyen állatok,hogy viselkednek?
2010. dec. 3. 23:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy egyzerű vérvétellel megbizonyosodhattok róla, vagy az ellenkezőjéről.

Lehetnek ezek a tünetek pmirigy betegség miatt is, de lehet más is.

2010. dec. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom,de nincs felesleges pénzem.Biztosra szeretnék menni.
2010. dec. 4. 00:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát sajnos biztosra csak a vizsgálattal mehetsz...

Az én kutyámnak semmi jele nem volt, hogy ez lenne a baja... A vérvételen kiderült, egy fél éves gyógyszeres kezelést kapott, azóta pedig semmi baja nincs!!

2010. dec. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Máshogy nem fogsz tudni biztosra menni, csak a vérvétellel. Ha nincs erre sem pénzed akkor nagy peches szegény kutya, mert ha ne adj' Isten tényleg pmirigy betegsége van, akkor az orvos előírhat akár jódszegény diétát is a gyógyszerek mellett... a diétás tápok meg nem a tescosak... :-(
2010. dec. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az enyémnek diagnosztizáltan súlyos pajzsmirigy-elégtelensége van, élete végéig Forthyron tablettát kell szednie. Nála abban nyílvánul meg a betegség, hogy elhízott, pedig szinte alig eszik, mondjuk az étvágya nagyon nagy, csak nem kap annyit, nagyon lassú a mozgása, nincs is kedve mozogni, ezen kívül a hátán két foltban kihullott a szőre. Amióta gyógyszert szed javult a kedve, kicsit aktívabb lett, és javult a szőrzete is, de még egyik sem az igazi. Célirányosan vévétellel (T4 szint) meg lehet állapítani a betegséget.
2010. dec. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Norczy ***** válasza:

mindenképp csak vérvétellel bizonyosodhatsz meg affelől hogy p.mirigy problémája lenne. Nekünk most derült ki 2 hete ez a gond. Korábban is fent állt csak az allergiája "eltakarta" a nyáron.

Sajnos állatnál nincs ilyen hogy feleslegs pénz! Az én párom is ezt mondta hogy már hipohonder leszek szegény kutyával, nincs annak semmi baja: erre túlműködik a mája, alulműködik a pajzsmirigy :( -> ez pedig azzal jár hogy élete végéig gyógyszert szed! ez kb. havi 10-15 ezer ft csak a gyógyszer(legalábbis nálunk) és ugyanazt a pajzsmirigy bogyót kapja mint az előttem szóló és ehhez jön még a májgyógyszer+ a nyáron az allergiája miatti kezelések. És tudod itt a baj: ha most "csak" a vérvételre nincs felesleges pénzed mi lesz később, ha tényleg ez a gond? mert lesznek a gyógyszerek, az elején először a diagnózis után 8 héttel vérvétel újra, aztán 4-6 hónap múlva vérvétel és utána fél évente vérvétel! Közben havi 5-10ezer "csak" a gyógyszer!

Amúgy sokféle tünete van: kopaszodás, kedvtelenség, akár sántaság, bambaság, hízás v. éppen fogyás! és ezek bármi másnak is lehetnek a tünetei! ezért szükséges a vérvétel!

Nálunk először agyvérzésre gyanakodtak, mert bár a szeme rendben volt, vaknak tűnt a kutya, séta közben bicegett és elkezdett a hasán és a nyakán kopaszodni, rengeteget vakarózott, hiába evett csak fogyott!

Szóval hajrá! Kb. bármi lehet a kutyád gondja és csak a vérvétel segíthet beazonosítani mi is a probléma!

2010. dec. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13:43-as vagyok. Igen, nekem is az jutott eszembe közben, hogy egy doboz pajzsmirigy gyógyszer nálunk, ahol én veszem 16.600 Ft, igaz, ez 3 hónapra elég. És igen, a vérvételt először kéthetente, majd havonta, végül félévente ismételni kell, hogy beállt-e a pajzsmirigy működése a kutyának a gyógyszer segítségével a normális tartományba. Úgyhogy költséges betegség lesz, ha valóban ez a problémája a kérdező kutyusának. El tudom sajnos képzelni, hogy valakinek ez nem fér bele, de egy első vérképet mindenképp nézetni kellene a kutyánál, mert lehet, hogy közel nem ez a problémája, viszont valami van, és azt ki kellene deríteni!
2010. dec. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Nekem is a kutya az első,de voltak váratlan kiadások.Januárban elviszem vérvételre.A kutyám nem vakarózik,nem is hullik a szőrre,"csak" nagyon fázékony,sokat alszik és egyfolytábban éhes, kevés kaja mellett sem fogy és nagyon feszült állandóan(morog,vicsorít és harap.)
2010. dec. 4. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!