Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti gyakran találkoztok tudatla...

Ti gyakran találkoztok tudatlan gazdikkal?

Figyelt kérdés

Tegnap én kissé ledöbbentem. Van egy yorki a környékünkön, akivel az én havanese kutyám nagyon jókat szokott játszani. Beszélgettem az egyik gazdájával (50 feletti nő és van egy 23 éves lánya és egy ennél idősebb fia). Régen találkoztunk és teljesen ki volt akadva, hogy ő többet nem eteti, nem itatja a kutyát, most sétálni is csak azért hozta le, mert nincsenek otthon a gyerekek, de ő nem fog vele többet foglalkozni, mert elege van belőle. Nem igazán értettem, megkérdeztem, hogy mit tett a kutya. Azt mondta, hogy minden nap csinál valami rosszaságot. Szétrágta a drága papucsukat, a telefonzsinórt, kakit eszik és ez valami undorító. Mondtam, hogy legyen türelmes, mert a kaki evést kinövi, csak nem szabad ráhagyni. Azt mondja nem szokta, mert a múltkor is, amikor kakit evett, akkor kiszedte a szájából és hazamentek, aztán a lépcsőházban úgy elverte a kutyát, hogy még otthon is sokáig remegett a helyén. Hát mit ne mondjak, köpni nyelni nem tudtam! Megpróbáltam elmagyarázni neki, hogy a kutyának lövése sincs, hogy miért kapott ki ilyen nagyon, de állította, hogy tudja, mert még tiszta szaros volt a keze (???). Voltak vele többször kutyaiskolában és állítólag ott kiválóan teljesít a kutya, de otthon nem bírnak vele. Hozzáteszem, hogy egy 8 hónapos kölyökről van szó. Az én kutyám is szétrágott sokmindent, megette a kakit(egyszer mikor rajtakaptam, akkor kapott a fenekére, azóta nem próbálkozik), de soha nem vertem el, mint a rongyot, főleg már percekkel az eset után.:( Nagyon sajnálom szegény kutyust, mert látszik, hogy hiányzik az összhang a kutya és a gazdik között és nem igazán tudják hogy mit kezdjenek a kutyával.

Szóval ti gyakran találkoztok ilyen esetekkel? Vagy ez nem olyan gyakori?


2012. márc. 26. 08:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Múlt héten vert el egy tacsit a gazdája. Egy parkban voltunk a kutyámmal, odajött hozzánk egy tacsi, hívta a gazdája (nem tudhatta, hogy az én kutyám barátságos-e vagy sem), de nem ment vissza. Majd az enyém elkezdte kergetni a tacsit (játékból), ekkor már visszaszaladt a gazdájához, szerencsétlen kutyát nagyon elverte a gazdája. Ugye gyakorlatilag azért, mert visszament a kutya.
2012. márc. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A vidéki kutyatartás - T. a nagyon kevés kivételnek - a valódi katasztrófa:(

Való igaz, hogy sajnos az emberek nagy része igen nagy szegénységben él, de sokszor ehhez a szegénységhez járul az ugyancsak igen nagy tudatlanság is. Ami orvosolható lenne, de ilyen válaszok esetén:

- miért tart kutyát? - jó az ha van:( megjegyzem ez a jellemző, hiszen mit is őriz egy olyan házban ahova inkább vinni kell?

Vagy a másik amit pont tegnap volt szerencsétlenségem hallani: hová lett a kutyája? Mit tudom én, elkóborolt valahová......megjegyzem ez a kutya több mint 20 éve őrizte láncon hűségesen a "gazdáját":(

Vagy szó szerint disznóolban, disznó módon tartott kutya két kölyökkel, egy akkora lábos vizzel, amit a szerencsétlen 8 hetes kutyák föl sem érnek:( NAgyon ritkán járok vidékre, amikor megyünk 10-20 kg száraztápot mindig viszünk, bolhaírtót, stb. mert sajnos a kutyaszaporulat az mindig akad a rokonságban. És ezek az emberek még a "normálisabb" része.

Tudom, hogy lázálom, de sokat eszembe jut ha valamilyen úton-módon nagyobb, írdatlan nagy összeghez jutnék - remény az mindig van:)- az ivartalanítást finanszíroznám faluhelyeken.

2012. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Igen, erről a szerencsétlen tacskóról jutott eszembe, hogy a lépcsőházunkban lakik egy család az 1 éves yorki keverék kan kutyájukkal. Az egy dolog, hogy sem a nő, sem a lánya (15 év körüli) nem köszön, akkor sem ha én rájuk köszönök, de ha más kutyák közelébe mer menni, akkor rögtön ott vannak, hogy eltereljék onnan a kutyát. Na őket látta valamelyik nap egy másik gazdi egy olyan szituációban, hogy a nő a feje fölé emelt kutyát a földhöz vágta.:S Még szerencse, hogy nem láttam, mert még így is ki voltam akadva!:( A gazdi aki látta, rászólt a nőre, hogy "mit csinál?", de az le sem szarta, mentek tovább.

Egyébként mi is valamelyik este találkoztunk egy bullmasztiff kutyussal (még életemben nem láttam élőben), de naaaaagyon szép volt!:) Megértem Szandi, hogy miét szereted annyira Joeyt!:D


Kedves utolsó válaszoló! Szurkolok, hogy nagyobb összeghez juss!:) De már szerintem így is többet teszel a kutyákért, mint sokan mások.

2012. márc. 26. 12:03
 14/18 anonim ***** válasza:

Tipikus lakótelepen laksz te is ahol hemzsegnek a yorkik látom:) de most nem ez a lényeg, de ezt a földrevágós sztori nálam ez nagyon zavart, egy 2-3 kilós yorki túl se élte volna szerintem ha 2 méter magasból a földrevágják erőből, és ez már bőven kimerítí az állatbántalmazás fogalmát:O Esküszöm nem értem milyen aberrált emberek vannak,hát kihülök:O aztán persze ha rájuk szólsz még nekik áll feljebb,mint mikor párom beszólt egy tinibuxának mert feljogosítottnak érezte magát hogy a pórázzal ütlegelje az utcán a kutyáját,aztán persze a csajnak állt feljebb hogy mit üti bele az orrát..

Amúgy mi lett a yorkikeverékkel,túlélte akkor vagy sem?:O

2012. márc. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Azóta nem láttam, úgyhogy fogalmam sincs!:( Nagyon remélem! Egyébként ez egy yorki keverék, úgyhogy kicsit masszívabb, mint egy átlagos yorki, de akkor sem egy hatalmas jószág.

Tény, hogy nagyon sok yorki van a környéken, de legalább ugyanannyi vizsla.:) Havanese is van egy pár, de az enyémmel együtt eddig kb. 4-et, 5-öt láttam.

2012. márc. 26. 12:19
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem akarok most feltétlenül a vidékiek védelmére kelni, de most oda lyukadtunk ki, hogy zömében vidéken sz@rabb a helyzet. Sajnos ez egyáltalán nem így van. A kérdező sztorijában szereplő gazdi, a tacskós példa... kettő a sok közül. Nagyon sokan vannak, akik komolyan divatból tartanak kutyát, de nem értenek hozzá, vagy nincs türelmük és az nyugodtan lehet városi is. Továbbá nem kevésbé rossz a kutyának az sem, hogy egész nap be van zárva a lakásba és csak este jut le pisilni amikor a gazdi haza ért és egész nap egyedül van.

Én kertvárosban élek, nem szegény környéken, de sajnos sokszor látok itt is rossz példákat. pl. van az utcánk végén egy telkünk ,ahova apósom szokott kijárni kertészkedni. A telek mellett lakik egy férfi, aki láncra verve tartja a kutyát és állandóan éhes, vize sincs mindig. Szerencsére a telek nyitott, ezért apósom szokott a kutyának vinni kaját. Szólni nem mer, mert a férfi nagyon agresszív.

Egyébként szerintem a kérdés eredetileg inkább az olyan tudatlan gazdikról szól, akik nem akarnak rosszat az állatnak, csak tudatlanságból nem bánnak vele megfelelően. Az megint más, amikor valaki tudatosan magas ívből lesz@rja, hogy milyen körülmények között él az állat.

2012. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

sajnos friss kutyásként énis közéjük tartozom némiképp, leszámítva, hogy nem tennék ilyen dolgokat Vele. Nyilván ami nekem em jó -pl földhöz vágnak- az neki sem. Nem i s értem h hogy nma jutnak el idáig agyban... viszont segítenétek? lenne egy kérdésem!!


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2799612-hogy-..


fontos lenne számomra.. köszönöm! :(

2012. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Na igen, sok a buta ember. És ami a legjobb, hogy a városunkban az egyik tréner (rendőrkutyákat is képez ki stb., 16 éve oktató, szóval jó híre van) 4-5 órás INGYENES tanfolyamot tart, ahol az alap dolgokat elmondja. Az újsághirdetéstől elkezdve a dokikon át, mindenhol láttam ezt a hirdetését. Nem értem az ilyenek miért nem mennek el :(

Szegény kutyus, magasból ledobni/földhöz vágni, hát ez már tényleg állatkínzás.


Na igen, gyönyörű kutyák a bullmacik, én is így szerettem beléjük 15 éve, hogy megláttam egyet :)

2012. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!