Ha az ember kutyát és macskát is szeretne otthonra akkor melyik állatal érdemes előbb kezdeni?
Első sorban a gazda alkalmas-e állattartásra, nevelésre?
Ez a helyes kérdés.
Ugyanis, ha az életben nem igen tudsz embereket egészséges szinten manipulálni, vezetni, akkor egy állatnál se fog menni.
Ugyanis a nonverbális, vokális kommunikáció erősebben jelen van az állatok világában.
Tekintve hogy a kutya hamarabb tudja megölni a macskát, mint fordítva, macskával kezdenék, hogy a kutya kiskorától hozzá tudjon szokni, hogy a macska családtag, nem pedig valami amit szét kell tépni.
Nyilván ez nem törvényszerű, de mikor a 40 kilós staffink először látott macskát az udvaron, hamarabb roppant a macska gerince, minthogy rájuk találtam volna. És még csak nem is a gy3 hónapos macska adottságait...
Őszintén szólva azt kell mondjam, hogy vagy egyszerre kezd el a kettőt vagy inkább engedd el hogy párhuzamosan mindkettőt tartsd.
Nekem lassan 3 éve van két macskám és egy kutyám. Pici koruktól kezdve össze voltak szokva mert egyszerre is hoztuk őket s azóta is remekül elvannak míg pár hónapja fogadtuk örökbe egy elhunyt ismerősöm kutyáját (más különben menhelyen végezte volna szegény) és egyszerűen az összes idegen pattanásig van feszülve rendszeresen.
Kezdetben az új kutya nagyon el bízta magát és neki állt főnökösködni a többi felett sőt még nekünk is meg akarta mondani, hogy mit csináljunk (nem is hittem, hogy egy kutya egyáltalán tud ilyet) utána párszor megkapta a macskám mert már ő sem bírta ezt elviselni.
Akkor egy csomó ideig amint meglátta az új kutya a macskát menekült tőle mert félt tőle így végre volt egy kis nyugtunk, de idő közben míg én dolgoztam párom nagyon elkényeztette és emiatt megint nagyon el bízta magát szófogadatlan lett s párszor megpróbálta meg kapni a macskáimat még annyi volt a szerencse, hogy mindig ott voltam. Mikor pedig nem vagyok otthon akkor külön zárom őket,de már ez sem a legjobb megoldás mert ha csak egy percig is egy légtérben vannak s én hozzá merek érni a cicáimhoz már rohan az új kutyus, hogy na most ő jól megtépi míg veszem fel azt az lesz a vége hogy engem kap meg véletlen (ugye ahogy védem a macskát)
Az a kutya pedig aki eleve velük van össze szokva próbál engem (illetve a cicákat is) védeni s mostanában mindig rászól vagy arrébb löki onnét, de nem tudom ezt idegileg meddig bírom csinálni így ha valakinek van valami ötlete akkor ne tartsa magában mert nyitott vagyok bármi megoldásra ami segíthet!
No tehát lényeg a lényeg egyszerre tarsd őket és viszonylag azonos súly csoportott válasz, hogy kb ugyanakkorák legyenek mikor megnőnek meg persze akkor is mikor picik. Szóval ne kezdj el bernáth hegyit vagy nagyobb termetű állat mellett kis macskát tartani inkább válasz egy törpe tacsit mellé vagy egy kis spicet.
Remélem tudtam valamit segíteni:D
Bármelyik felállás működhet, ha tudod kontrollálni a kutyát, és eléggé tisztel téged. Igazából ezen múlik minden, mert a macska nem hülye, ha látja, hogy a kutya nem bántja, nem fog tőle félni.
Én már hoztam kiskutyát felnőtt cica mellé, úgy szoktattuk össze őket, hogy a kutyusnak nyugton kellett maradni, és a macska közelített a saját tempójában. 2 nap alatt rájött, hogy a kutya nem fogja bántani, béke volt. Most ugyanezen kutya mellé került kiscica, a cica félt, de a kutya eleve okosan lefeküdt és hagyta a cicát közelíteni, ahogy tanulta. 3 nap után már mellette aludt. Korábban volt olyan is, hogy felnőtt kutya mellé érkezett kismacska, simán elfogadta, mert én odavittem, megmutattam, közöltem, hogy enyém. Értette a lényeget.
Alapvetően ha minden szempontból rendben van a kapcsolatod a kutyával, akkor automatikusan el kéne fogadnia bármilyen új állatot, akit te viszel haza és a tied.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!