Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sír ennyit a kiskutyám?

Miért sír ennyit a kiskutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes Harlekin tacsim Málna. (Kislány)


5 napja van nálunk. Van egy kutyaháza és körbe van kerítve. Mikor kiengedem jön utánam mindig mászik rám meg bújik hozzám foglalkozol vele sokat. Napi 3-4 órát vele vagyok utána dolgozok ugye..


De ha berakom a helyére sír.. Este is sír. Mikor hazajövök délutános műszakból megolelgetem es akkor megnyugszik de remeg a teste… Tudom hogy fél meg minden sajnálom nagyon..

Be nem tudom vinni az nem megoldható! De jó kis helyet csináltam neki.

Ha kiveszem mindenhova követ ha leülök odabújik. Néha nyöszörög csak.



Ez normális? Majd idővel lefog szokni?

Majd szabadon lesz engedve csak még a kaput meg az egyik keritest megkell csinalni hogy netudjon kimenni sehol..


júl. 4. 21:34
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
Szóval van egy 8 hetes szobakutyád (nyilván szapitól...), akit egy kennelben tartasz és a napi 24 órából 3 órát vagy csak vele. Mi a büdös fenének neked egyáltalán kutya? Keress neki egy normális gazdát, mert amit te adni tudsz (pontosabban akarsz), az nulla! Vagy te azt élvezed, hogy láthatod a nagyon kölyök kutyádat szenvedni és hallhatod sírni? Erre izgulsz, vagy mi?
júl. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Remélem állatvédők elszedik tőle. Télen halálra fog fogyni...
júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
87%

Nem adsz meg neki mindent, mert hiába tartod jól fizikailag, lelkileg bántod őt. A kutya úgy lett háziasítva, hogy az emberrel - egyedüli háziasított fajtaként - NAGYON szoros szimbiózisban éljen. Egy ilyen pici kölyökkutyát így tartani kínzás, tetszik vagy sem (tökmindegy a fajta, még a nagytestű munkakutyákat sem rakjuk ki 8 hetesen 20 órára egyedül a kertbe). Magaddal is kitolsz, mert ebben a korban szivacsként szívja magába a dolgokat, nagyon fontos (lenne) a korai tapasztalat, szocializáció, most tudnál könnyen kiépíteni vele egy szoros, biztos kapcsolatot, kutyákkal, emberekkel, helyzetekkel megismertetni, hogy egy kiegyensúlyozott, jól kezelhető kutya legyen belőle. Pláne, ohgy tacskó, tehát elég nehéz fajta amúgy.


Nem olvastál utána, hogyan kell egy kölyökkutyát kezelni, nevelni, milyen tanácsot vársz? Sírni fog, igen, még sokáig, aztán meg majd írsz pár hónap múlva, ohgy rombol a kutya, kezelhetetlen stb.


"Tudom hogy fél meg minden sajnálom nagyon..." Nem sajnálni kell, hanem tenni ellene. A másik, hogy most napi 3-4 órát vele vagy (kétlem), de télen mi lesz? Vagy ha esik az eső? Biztos vagoyk benne, hogy nem fogsz kint ülni vele napi 3-4 órát, de még egyet sem. :( Miért nem vihető be?

júl. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Tacskoskent ezt meg olvasni is fajt. Keress neki gazdat, jobb lesz ez igy mindenkinek.
júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Okés
júl. 5. 20:30
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező tipikusan az, akinek nyilván olcsón kellett színes, divatos kiskutya. De magasról szarik arra, hogy a kutyának mik az igényei. A tipikus gerinctelen, felelőtlen magyar, akinek csak az számít, hogy neki jó legyen. Nehogy már a kutyát jól tartsa! Abban hol van haszna neki!
júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Remélem legalább nem a maradék moslékjával eteti max fos pedigree táppal, de kinézem, hogy kölyök tápot is lusta venni neki.
júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Az ország szégyene vagy kérdező
júl. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
XDD jolvan :D
júl. 7. 18:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!