Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sír ennyit a kiskutyám?

Miért sír ennyit a kiskutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes Harlekin tacsim Málna. (Kislány)


5 napja van nálunk. Van egy kutyaháza és körbe van kerítve. Mikor kiengedem jön utánam mindig mászik rám meg bújik hozzám foglalkozol vele sokat. Napi 3-4 órát vele vagyok utána dolgozok ugye..


De ha berakom a helyére sír.. Este is sír. Mikor hazajövök délutános műszakból megolelgetem es akkor megnyugszik de remeg a teste… Tudom hogy fél meg minden sajnálom nagyon..

Be nem tudom vinni az nem megoldható! De jó kis helyet csináltam neki.

Ha kiveszem mindenhova követ ha leülök odabújik. Néha nyöszörög csak.



Ez normális? Majd idővel lefog szokni?

Majd szabadon lesz engedve csak még a kaput meg az egyik keritest megkell csinalni hogy netudjon kimenni sehol..


júl. 4. 21:34
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Add vissza a tenyesztonek, neked nem valo kutya.

Alapvetoen, a tacsko NEM kinti kutya. Ez raadasul csak 8 hetes, es mar ot napja nalad van, tehat KORAN LETT LEVALASZTVA, ami allatkinzasnak minosul es torvenytelen.

Add vissza szerencsetlen kolykot a tenyesztonek, es te tarts inkabb bolhakat, kb az valo neked.

júl. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 Katona Dius ***** válasza:
40%
Hiányzik neki az anyukája és a testvérei. Születése óta közösségben volt, amiből most ki lett szakítva és egyedül van. Szokatlan neki, fél. Kell neki idő, míg megszokja, hogy egyedüli kutyus.
júl. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Katona Dius ***** válasza:
67%
Amúgy mikor elhoztam a kiskutyámat, az első napokban nálunk is ment a sírás. Pedig direkt úgy hoztam el, hogy utána 2 hét szabin voltam, így nem hagytam magára órákra, illetve nekem bent volt, vele voltam végig, és a cicákkal is megismerkedett, tehát nagyon nem volt egyedül. És így is, az első napokban ment a sírás. Első két napban bármikor rájött a sírhatnék, utána egy darabig akkor, ha nem látott. Ha csak egy pillanatra elvesztett a szeme elől, ment a sírás. Kellett egy jó két hét, mire kicsit felengedett és elkezdett barátkozni a cicákkal is.
júl. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
38%

Végig olvasva az eddigi kommenteket, kettős érzésem van.

Egyrészt, igaz, hogy azért sír a kutya, mert kicsi, és egyedül van, úgy nem szabad egy néhány hetes kutyát sokkolni, egyik napról a másikra elszakítva a társaitól, hosszú időre egyedül hagyni, és talán korai is volt már 8 hetesen elvinni.

Fokozatosan rá lehet nevelni az egyedül létre, de sokkal több törődést igényel, és alapból úgy kellett volna készülni, hogy amikor a kutya megérkezik, több napot szabadságon vagy, vagy máshogyan oldod meg, hogy több idő legyen foglalkozni vele.

Ugyanakkor az már túlzás, amit sokan művelnek, gyerek helyett tartanak kutyát, és másoktól is elvárják, hogy gyerekként bánjanak vele.

A kutya családtag, de nem gyerek.

Gyereket a lakásban sem hagyunk magára fél napokra egyedül, de a kutyának meg kell tanulni, hogy időnként egyedül lesz, aminek viszont van egy folyamata, módja, ami nem az átmenet nélküli félnapos stresszeltetések sorozata.

A kutya társas lény teljesen jól elvan egymással már két kutya is, de mivel neki csak te vagy, csak neked tud örülni, amikor haza mentél, onnantól nincs egyedül... ha egyedül marad a legtöbb sír, visít.

Foglalkozni kell vele, játszani, amikor elfárad elalszik, akkor egyedül hagyod, és idővel megszokja.

Egyébként mi is a célod vele?

Azt értem, hogy a lakásba nem tudod tartani, de napközben is annyi a kapcsolatotok, hogy néha kiengeded, megölelgeted, aztán mehet vissza a ketrecbe?

A kutya nem funkció nélküli házi kedvenc, amit időnként "elővesz" a gazdi, akkor érzi jól magát, ha feladata van, nem ketrecbe zárva kuksolást várnak el tőle.

A tacskó alapvetően vadászkutya, van mozgási idénye, és bizony kedvenc szórakozása, hogy gödröket ás... de te választottad.

Foglalkozni kell vele, érezze, hogy a falkához tartozik, ha az lesz a fő program, hogy fél napokat vár egyedül a ketrecbe zárva, a viselkedésén is meg fog látszani - olyan lesz, amilyennek neveled.

júl. 5. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, nyugi? Nincs nyugi, neked nem való állat... ráadásul egyből így kiteszed, legalább pár napra az elején lenne szíved és vinnéd be, de te utolsó barom vagy...
júl. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
:D oké
júl. 5. 07:10
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Remélem kamu, ha nem, akkor a karma büntessen, öreg korodra bánjanak veled is így
júl. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
köszii
júl. 5. 10:34
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha mindent megadsz neki, amit tudsz, akkor amit te tudsz adni, az sajnos nem elég.

Nem fogsz tudni hergelni a cinikus egyszavas hozzászólásokkal. Szinte biztos, hogy kamu a kérdés.

júl. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Nem kamu de jólvan. Zárjuk le a témát.
júl. 5. 12:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!