Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha volt már férges a kutyád...

Ha volt már férges a kutyád akkor elkaptad tőle?

Figyelt kérdés

Havonta kapja a féreghajtót, mégis péntek este mozgó férgeket találtunk a székletében.

Másnap ügyeletes állatorvostól kaptunk féreghajtót, amit két naponta kellett neki adni és két hét múlva megismételni, azóta ( péntek este ) óta nem is volt a székletében mozgó, pedig pont az lenne a lényeg hogy kihajtsa belőle.

Van két kisgyerek a házban, meg egy immunhiányos személy, akikre kiemelten veszélyes lenne ha elkapnák.

Mennyi az esély hogy elkapjuk tőle?

Már kitakarítottunk, játékait kidobtuk majd kap újat, de nem tudjuk mikor lenne biztonságos beengedni újra a házba.

Megvárjuk a két hetet hogy beadjuk megint a féreghajtót neki, vagy már bejöhet most is?

Kistestű családi kutyáról van szó, aki péntek óta kint alszik, sétálni, játszani persze kimegy valaki hozzá csak eddig nem jöhetett be a veszélyeztetett családtagokhoz.

Illetve az a baj megeszi a saját székletét, amivel félő hogy újra megfertőzi magát.


jún. 25. 14:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

A kutya a férget általában úgy kapja el, hogy mindent megkóstol, esetleg a másik szarját is, plusz egymás seggét szagolgatják, többnyire így adják át egymásnak.


Ha ti meg tudjátok állni, hogy igy tegyetek és a gyereknek sem engeditek meg, akkor nem fogjátok elkapni.

jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Az a baj egy két évesnek nem tudom megmagyarázni hogy ne vegye a szájába a kezét, de még a nagy is matat a szájában sokszor.

A kutya meg tipikus pusziosztó öleb, aki a kezüket is előszeretettel nyalogatja. Hiába tiltom, ez ilyen kényszeres nála már mióta idekerült hozzánk.

jún. 25. 14:43
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem amíg hat a cucc, addig el kéne választani öket.

Megkérdezném az állatorvost, hogy ez mennyi idö.


Egyébként nekem azt mondta, hogy 3-6 havonta ajánlott, de ugye pár nap míg hat, és kitisztítja öket, de a pár nap letelte után is elkaphatja azonnal.


Szerintem az, hogy a gyerek a szájában nyúlkál, még magában nem veszélyes, csak addig ne taperolja a kutyát, amíg távozik minden. Legföképp az alfelét ne. A pusziosztásból szerintem nem nagyonmegy át, de ezt mások biztos jobban tudják nálam.

jún. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez így egy kicsit fura. 3 havonta kell féreghajtózni, ő meg havonta kap. Petéket kellett volna látni a kakiban, nem mozgó férgeket. A kutya fogyott volna, férget hányna stb. Nem lehet, hogy kakievő kis kukacokkal tévesztetted össze?
jún. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nekünk azt mondta anno az állatorvos hogy kisgyerekek miatt nyugodtan lehet havonta kapni.

Fogyni nem fogyott, étvágya is jó, mozgékony kiskutya.

Milyen az a kakievő kukac?

Több is volt benne nem csak egy, olyanra hasonlított mint a légylárva inkább. Dundi, rizsszem alakúk volt.

jún. 25. 15:10
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk nincs kutyánk, mégis évente legalább egyszer gilisztás a kisebbik lányunk már amióta iskolába jár. Nem tudjuk, hogy hol szedi össze, orvos szerint valaki hajlamos rá. Kap 2 db Vermoxot és meg van oldva.
jún. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nemtudom a nevét, azért írtam így. Majd talán valaki felokosít engem is. De az nem féreg lesz, nem a kutyádból jött, hanem kaki után teremnek ott a kukackák, amik a kakit eszik. Gondolom beköpi valami légy, vagy a földből másznak ki, fene tudja. Kutyám kakájánál is előfordult már, fülledt melegben, mikor később szedem fel a kakit, ezek ott nyüzsögnek alatta és undorító, mert kenődik a kaki, ahogy bontják le a kukacok. #4
jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
És amiket te láttál azok ilyen dundibbak voltak, vagy hosszúkásak inkább?
jún. 25. 15:29
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Féreghajtót 3 havonta szoktam adni, mert így szokás, sosem volt még férges a kutyám. Milyen féreghajtót adsz neki havonta?
jún. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
6-os a férgeket mondjuk homokozás közben a legkönnyebb elkapnia a gyereknek. Nem kell hozzá kutya.
jún. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!