Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudtátok feldolgozni a...

Hogyan tudtátok feldolgozni a kutyusotok végleges elaltatását?

Figyelt kérdés

Autoimmun beteg a kutyánk, 2 éve majdnem elveszítettük, de az orvosainak hála, velünk maradt.

Az elmúlt hetekben viszont nagyon romlott az állapota és felmerült bennünk az elengedése, de nem tudom, hogy együtt tudnék-e élni ezzel a döntéssel.



jún. 22. 23:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%

#7-es vagyok, nem bírom, most is itt ömlik a könnyem, megszakad a szívem 😭💔

Nem bírok leélni Nélküle még ki tudja hány évet 😭😭

Szükségem van rá 😭💔

jún. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
13%

#10

Pontosan ugyan olyan? Ha meghal az anyád az pont olyan mint amikor meghal a kutyád?

jún. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Med_fet_ati ***** válasza:

Én fél tudtam viszonylag hamar, de soha többet nem lesz kutyám, ezt elhatároztam akkor...

A kezeim között halt meg szinte egyik percről a másikra.

jún. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Lett altatva kutyám, lovam is. Szörnyű érzés volt, de nekik már nem fáj semmi.
jún. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kutyusom 14 éves elmúlt, mikor el kellett engedni. Labrador volt, szóval 14+ évesen még a dokik is csodájára jártak, mert szépek voltak a fogai, a kajáért még ugrált, jó karban volt. De én az utolsó fél évben láttam, hogy fogy az életereje. Mindig azt kívántam, hogy ne kelljen ezt a döntést meghoznom, ha el kell mennie, csak aludjon el egyik éjjel. Hát nem így lett. De "megkönnyítette" a döntést, hogy teljesen elfekvő állapotba került, nem bírt már állni mert eldőlt, nem evett napok óta, az utolsó délutánjára már magánál se volt rendesen. És akkor tudtam, hogy nincs tovabb. Természetesen két napot végigsírtam, napokkal később feljött bennem, biztos jó döntés volt-e, de ha objektíven nézem, igen, sajnos jó döntés volt, az orvos is megmondta, hogy nagyon max 2 nap és magától is elmenne, mert végelgyengülése van.

Az a tudat segít feldolgozni, hogy hosszú, szép, teljes élete volt, beteg sem volt soha. Nekik sajnos kevesebb idő jut mint nekünk, ezt vállaljuk velük, és százszor jobb, ha lényegében a nekik jutható időt kimaxoljuk és az életük végén mennek el, mintha mondjuk valamilyen betegség következtében fiatalon.

jún. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Átérzem mindenki hiányát! ❤️‍🩹 Ja és aki csak azt írja h a kutya “nem családtag”, stb az NE írjon inkább ide semmit!!💀 ne nehezítsük egymás problémáit a bunkózásokkal! Köszönöm annak aki megfogadja!❤️‍🩹
jún. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Átérzem a fájdalmatokat! 💔

Nem ő az első kutyám, akit elveszítek…


Sajnos nagyon nehéz helyzetben vagyunk, mert alapjáraton vidám. Örül, riszál és így meghozni ezt a döntést, k*rva nehéz. 🥺

Autoimmun izomsorvadása van, a gyomorszája már egyáltalán nem zár, a nyelőcsöve ki van tágulva, alig tud nyelni, így naponta többször hány (már, ha tud, mert előfordul, hogy csak regurgitál). Enne, inna, de fulladozik közben. Minden evés, ivás után ültetni kell 2-3 percig, különben kifolyik belőle minden. Néha még az ültetés sem segít.

jún. 27. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!