Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudtátok feldolgozni a...

Hogyan tudtátok feldolgozni a kutyusotok végleges elaltatását?

Figyelt kérdés

Autoimmun beteg a kutyánk, 2 éve majdnem elveszítettük, de az orvosainak hála, velünk maradt.

Az elmúlt hetekben viszont nagyon romlott az állapota és felmerült bennünk az elengedése, de nem tudom, hogy együtt tudnék-e élni ezzel a döntéssel.



jún. 22. 23:00
1 2
 1/17 anonim válasza:
93%
Szerintem ha nagyon szenved, akk jobb lenne neki, viszont ha rosszul van de nem szenved annyira akkor még várjatok! Jobbulást a kutyusodnak! És kitartást nektek!
jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jelen voltam a születésénél, 12 éve a családunk része. Minden nap mellettem volt, reggeltől estig. Ahova csak tudtam, vittem magammal. Számomra ő nem csak egy kutya!
jún. 22. 23:31
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

Van egy kisállat aminek meghal a gazdája...a kisállat meg egyedül marad szomorúan. Ilyen jelenetek nem ritkák földrengések után pl. Az is szomorú.

Az állatok szoktak előbb elmenni ezt aki vállalja tudja vagy megtanulja.

Sajnos ilyen a genetika. Egyszer talán mindenki meghal.


Én úgy dolgoztam fel , hogy utánajártam mi van a halál után és mi az élet.

jún. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk is hasonlóan családtag kutyánk volt. Nyílván nehéz volt, de szerencsétlen már csak szenvedett, jobb volt így neki.
jún. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
91%
#3 én nem #1 vagyok hanem #2. Én elmondtam a véleményem és én is átmentem ezen csak cicával..
jún. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Szia. 10 napja kellett elengednem a kutyám. 2 nappal a halála előtt lett rosszul, előtte mindig vidám, lelkes volt, mindennek úgy örült. Hétfőn rosszul lett, szerdán hívtam a dokit, nem bírtam nézni. Végstádiumú áttétes tüdőrák, rajta volt a máján, belein. És ő még talpon volt és játszott. 15 évet és 4 hónapot élt. A doki szerint csodakutya, legalább fél éve lábra állni se kellett volna tudnia.

Azóta is éjszakákon át sírok. Pedig nem kölyökként került hozzám. De vele nőttem fel. Elmondhatatlan hiányzik és fáj a szívem érte. Tele volt még élettel, volt még benne a doki szerint legalább 1-2 év, de a kib.szott betegség elvette tőlünk azt az időt, amit még együtt tölthettünk volna 😭😭💔💔💔💔

Két legrégebbi kutyabarátja mindkettő megélte a 16-ot. Pedig nem voltak annyira jól tartva, mint Ő. El voltak hízva, az egyik Friskies tálon meg farháton élt, a másik két éve ágyba fekvő volt, nem bírt lábra állni. Az enyém meg olyan gyönyörű, vidám és élettel teli volt, annyira nagyon fáj 😭😭💔💔

jún. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen. 13 éve nincs velem a társam, mégis mai napig gondolok rá és még sokszor álmodok is vele. Lehet, hogy valakinek egy kutya csak egy állat, de nekem a család része volt, rengeteg kalandot és nehézséget átéltünk együtt. Nagyon korán elment és sokáig nem tudtam megszokni azt, hogy már nincs kit megetetni, sétáltatni és tanítgatni. Ő volt a szemem fénye, sokat megdícsérték, hogy milyen gyönyörű és jól nevelt. Azóta nem is volt másik kutyám, ami leginkább annak köszönhető, hogy olyan élethelyzetben voltam, hogy nem lehetett kutyám, de most, hogy lehetne is félek, hogy folyton őt keresném a másik kutyában. Nemrég felhozta a képét a Facebook, mint 14 évvel ezelőtti emlék és ugyan nem szoktam érzelgősködni, de megkönnyeztem.
jún. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
Ha ennyire megvisel egy kutya elvesztése mi lesz veled mikor egy szeretted hal meg?
jún. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
#9 A kutyánk is ugyanolyan szerettünk.
jún. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. A szerettem elvesztése is ugyanolyan fájdalmat okozott (nagymamám 4 éve halt meg). Nekem a kutyám ugyanúgy a családom része, mint az emberi hozzátartozóim. Egyébként nem úgy kell elképzelni, hogy éjt nappallá téve ezen kesergek, csak mikor eszembe jut fáj, hogy már nincs itt, pont mint ahogy a nagymamám halálán se agonizálok, de ha eszembe jut szomorú leszek, ami szerintem teljesen normális.
jún. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!