Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg egyedül a...

Hogy tanítsam meg egyedül a másfél éves kis méretű kutyát, hogy 9 órán keresztül ne vizelje le a szőnyeget?

Figyelt kérdés
Pelenka van, de sokszor a szőnyeget használja, ha valamilyen okból nem tud kint wcre menni. Tegnap is jött utánunk egy unatkozó nő a kutyájával és a kutyám nem tudta a dolgát elvégezni miatta, csak itthon a szőnyegre. Persze akkor megy rá, ha dolgozom. Ha itthon vagyok, semmi baj nincs. Egyedül vagyok rájuk és a nagy már régen szobatiszta, kicsi az pelenkára jár és néha szőnyegre. Segítséget nem tudok kérni, senkim nincs és pénzem sincs külön kutyaszitterre meg panzióra. Hogy lehetne megtanítani arra, hogy amíg nem vagyok itthon, ne menjen wcre?
jún. 20. 19:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Itt az emberek jó része fogad egy olcsó sétáltatót. A másik felük napközit fizet. A közepes-nagyobb testűek is egyre ritkábban vannak 8 órákra egyedül hagyva. Mert az nekik se jó főleg, ha mondjuk egy légkondi nélküli 30 fokos lakásban poshadnak úgy, hogy nagyon kell pisilniük a sok ivás miatt.

Reggel legalább egy fél óra, ha a munkából haza jöttél illene egy órát sétálni, foglalkozni vele. Senkinek a kutyája nem tanult meg semmit magától, rengeteg IDŐT, ENERGIÁT és némi pénzt is áldoztunk arra, hogy NEKIK jó legyen. Mert jelenleg minden rólad szól. Te dolgozol, neked nincs időd, neked nincs pénzed, neked a szőnyegedet lepisili..

Hát mégis mi lenne a megoldás? Ne kelljen 9 órát tartania, vagy ha mégis kell akkor teremts neki legalább egy kicsit méltóbb körülményeket, és ne ő legyen a hibás. A bezzeg más kutyája, meg a szomszéd nő minek jár erre kicseszett rossz hozzáállás. Senki más nem hibás, csak te. Neked kell a kutyát tanítani, nevelni, kutyához méltóan tartani.


Neki a pelenka pont ugyan olyan mint egy szőnyeg. Ha már macskaként próbálod tartani, vegyél neki egy hozzá méltóbb wc-t, amit nem nézhet szőnyegnek. Vegyél helyhez szoktatót, mosd ki rendesen a szőnyegeket, moss alaposan fel (hipót ne használj, vissza megy rá), és türelem. Még egy kölyköt is hónapokig kell tanítani, nemhogy egy már berögzött rossz szokást javítani egy nagyobb kutyánál.. és ismétlem, ne mindenért másokra mutogass. A tiéd a felelősség, ezt vállaltad. Ha nem megy, akkor igen, add oda másnak, hát b*szki szőnyegre kell vizelnie..

jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ki a franc panaszkodott , hogy nincs időm, energiám? Mutasd már meg! Olyan rondat tudnék írni az ilyeneknek, hogy kitiltanának innen.

Itt vagytok és látjátok, hogy élek vagy mi ? Ki mondta ,hogy örökké egyedül voltam velük?

Ja és több műszakban dolgozom már, mert nem tehetem meg anyagi okokból a váltást..

jún. 20. 22:27
 13/19 A kérdező kommentje:
Ez a lakás nem lesz soha 30 fokos. Nem panel. Meg nem Pesten élek , ahol minden elérhető. Napközi sincs erre es útba se esne egy se, hogy munka előtt oda tudnám őket vinni..
jún. 20. 22:29
 14/19 anonim ***** válasza:

5,3 kg a kutyám 8-9 órát kibír. Reggel 40-50 perc es séta - délután munka után 1 óra.

este 11 kor 10 perc.


hétvégén reggeli és délutáni is több,bár most ebben a forróságban nem terhelem annyira.

jún. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%
Ki kellene, hogy bírja. Mindent leszámítva itt a pelenka a legnagyobb probléma. Teljesen hülyeségnek tartom. Azt kellene elvenni tőle... Ha szabin leszel akkor próbáld meg.
jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nekem is kb ennyi a séta. Szabadnapon jóval több, ha nem szakad az eső. Nálam az esti 20-30 perc között van és reggel is. Attól függ, mikorra megyek dolgozni. Tegnap éjszakás voltam , így reggel egyből munka után, ébredés után voltunk kint, aztán később is és este is munka előtt. Alvás zavaros vagyok, ezert 4-5 óra telt el 2 séta között, amig nappal aludtam. Kertben is sok időt töltünk, ha nincs eső. Szabadnapon meg autóval megyünk néha máshová sétálni. Normál 3 sétánál este sem elég nekünk a 10 perc. Lánynak elég lenne, de a fiúnak nem.
jún. 20. 23:03
 17/19 A kérdező kommentje:
Amikor szabadságon vagyok , nem csinál be. Most voltam 4 napot itthon, vagyis 5 nappalt, mert éjszakára mentem és ugyanúgy üres a pelenka. Reggelre tojt be és azt sem oda. Már délután megrendeltem azt a műfüves hülyeséget és akkor a pelenka is megszűnik. Lehet a füvet keresi itthon is kakáláskor, mert sokszor nagyobb gazba megy tojni, mint ő.
jún. 20. 23:07
 18/19 anonim ***** válasza:
82%

"Pelenka van, de sokszor a szőnyeget használja"

Fúj! Az ilyenek miatt nem engednek albérletbe kutyásokat. Rég semmi szüksége nem lenne rá, ha megnevelnéd. Ha egyszer nem akarod, hogy a házba pisiljen ne legyen rá lehetősége. Vidd le reggel, ameddig nem ürített ne vidd fel.


"Tegnap is jött utánunk egy unatkozó nő a kutyájával és a kutyám nem tudta a dolgát elvégezni miatta, csak itthon a szőnyegre."

És? Megakadályozza a pisilésben az, hogy arra járt egy nő meg egy kutya? És még ők a hibásak?!

Ha legalább fél órát lent vagy akkor biztosan nincs ezzel baj, pisil előbb vagy utóbb. Meséld már be, hogy utánad cikázott az utcák között. Ha nem akkor rég kutyasuli kellett volna!


"Segítséget nem tudok kérni, senkim nincs és pénzem sincs külön kutyaszitterre meg panzióra."

Minek kellett akkor még egy kutya? Alapvetően minden kölyöknek szüksége van kutya ovira, majd kutya sulira, főleg, ha ennyire hozzá nem értő gazdához megy. Nálatok kimaradt a teljes szocializáció, ha amiatt nem pisil odalent, hogy jött MÖGÖTTETEK egy másik kutyát sétáltató nő. Bocs, hogy arra mert menni, amerre ő nagysága.


"Ha kimegyünk, egyből pisil, nem időzik."

Holnap a kedvemért tartsd már 9 órán át, persze, hogyha van lehetősége azonnal vizel.:D


"Tegnap meg az a béna nő jött utánunk, mert épp unatkozott, mint mindig és munka előtti sétánál meg főleg fontos , hogy kakáljon."

Nem ő a béna, azért mert nem tudsz kutyát nevelni. És nem feltétlenül unatkozott, csak mert arra járt amerre te bénázol. Vidd le hamarabb a kutyát, kelj fel hamarabb, és van időd megvárni ameddig kakál a kutyád. Mert a te kutyád a te gondod, nem az övé.


"Lány és úgy kakál, hogy közben jön a vizelet is. Akár csak egy csepp is. Azért zavaró az egész."

Mert kiprésel mindent, hogy ne kelljen egész nap tartania. Minden amit mondtál egyértelművé teszi, hogy nem sétáltatod elég időt. Stresszel, hogy minél hamarabb zavartalanul üríthessen szegényke.. ez se normális. ne az zavarjon, hogy valaki arra jár amerre te, ha egyszer veled van a baj.


A következő rész nonszensz, csak rá akarsz cáfolni a vádakra. Ha lenne kis kertrészed nem lenne gond a vizelettel, és a kakálással, mert nem kellene a sétákra összpontosítani a pisit-kakit, a kérdés nem született volna meg.


"Van olyan , akinek 5-6 kg közötti kutyája van és nincs más aki 9 órán át kivigye őket? Ott nincs gond?"

Alapvetően van, nem egészséges, hogy eddig tartogatják, de képesek rá. A tiéd viszont nem. Nem mindegyik kutya egyforma, valamelyik könnyebb eset, valamelyik nehezebb. Ez a kutya problémás, és trénerre szorulna. Illetve te is, mert nem érted mit kellene tenned.


"Most voltam 4 napot itthon, vagyis 5 nappalt, mert éjszakára mentem és ugyanúgy üres a pelenka."

Amikor ott vagy nem teheti meg, ha meg szabadnapod van leviheted, ha látod, hogy pisilnie kell. Nincs szüksége arra a pelenkára, egyszerűen nincs szabály felállítva, és nincs ott aki betartassa vele. Fokozatosan le kell szoktatnod, de mivel csak akkor nem csinálja amikor otthon vagy kénytelen leszel jövök-megyek napokat tartani. Ha üres marad a pelus, nem pisil a szőnyegre akkor dícséred, ha igen, akkor nem. Tedd el a szőnyegeket is, jobb ötlet látatlanban nincs.


Mindent össze vetve foglalkozni kellene vele, és akkor nem lenne gond. Nincs két egyforma kutya, mindrgyikkel másképp kell, mindegyiknél más jön be.

jún. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nagy járt suliba, vizsga is megvolt. Másikkal nem megyek ,mert nem akarom a nagyot egyedül hagyni addig. Akkor se lenne jobb ,mert senki nem jön el hozzánk ,hogy 6 óra múlva kivigye legalább az egyik kutyát wcre.

A nő meg nem épp arra járt, mert először az ellenkező irányban sétáltunk, elköszöntünk és látta, hogy bemegyek a kertbe becsukni a fóliát és kutyáját tépve rohant oda. Kert az külön van a lakástól, bem az a megszokott udvar. Onnan még valameddig elsétálunk és úgy haza.Folyton meg kellett állni miatta mert dumált és q kutyák unalmukban az ő kutyáját nézték. Nekem meg nem volt időm még extra körre, de így is 40 percet voltam kint.

jún. 21. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!