Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg egyedül a...

Hogy tanítsam meg egyedül a másfél éves kis méretű kutyát, hogy 9 órán keresztül ne vizelje le a szőnyeget?

Figyelt kérdés
Pelenka van, de sokszor a szőnyeget használja, ha valamilyen okból nem tud kint wcre menni. Tegnap is jött utánunk egy unatkozó nő a kutyájával és a kutyám nem tudta a dolgát elvégezni miatta, csak itthon a szőnyegre. Persze akkor megy rá, ha dolgozom. Ha itthon vagyok, semmi baj nincs. Egyedül vagyok rájuk és a nagy már régen szobatiszta, kicsi az pelenkára jár és néha szőnyegre. Segítséget nem tudok kérni, senkim nincs és pénzem sincs külön kutyaszitterre meg panzióra. Hogy lehetne megtanítani arra, hogy amíg nem vagyok itthon, ne menjen wcre?
jún. 20. 19:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
Szobakennel vagy elzárás egy olyan szobába, ahol nincs szőnyeg, amúgy meg tanítsd meg vezényszóra pisilni és addig ne kezdjétek el érdemben a sétát, amíg nem pisilt egyet (közben is hagyd persze, ha magától jön az ihlet, de sokszor hasznos lehet ez a skill).
jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%
Nem lehet, hogy retteg, hogy nem térsz vissza?
jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem is tudom, hogy ezen a ponton neked minek a kutya, azon kívül, hogy valószínüleg nincs társaságod és csak kellett valami amihez haza mehetsz.

Normálisan meg majd gondoskodnak magukról, nem? Mi az, hogy "egy unatkozó nő utánad megy a kutyával", a tiéd meg nem vizel? Hát nehogy már másra mutogass ujjal a hibáid és hiányosságaid miatt.

Akinek nincs kertje az fogja fel, hogy napi 3(!) alkalommal meg kell, hogy oldja a kutyának a szükségleteit, mert másképp ez kínzás. Ha nem tudod megtanítani, és pénzed sincs kutya iskolára akkor neked nem való kutya. Adhatunk látatlanban rengeteg tanácsot, de hozzáértés nélkül kb adunk a sz*rnak egy pofont. Nem fordítassz elég időt a kutyáidra.


1. BŐVEN keveset sétálnak, ha valaki más pusztán azért, mert ugyan azon az útvonalon halad megzavarhatta a pisilésben. Ne csak 10 percet kódorogj a ház körül, 30-60 percet megérdemelnek naponta munka után, ha már 9 órát visszatartották a pisit. Munka előtt is minimum ugyan ennyit rájuk kell áldoznod, hiszen fent poshadnak a lakásban utána 9 hosszú órát.

2. SZOCIALIZÁLNOD kell őket, mert olyan nincs, hogy egy másik kutya miatt a te kutyád ne vizeljen. Akkor van jól nevelve egy kutya, ha nem fél, nem szorong, nem zavarja odalent semmilyen természetes dolog, amivel amúgy sarkonként össze fut.

3. TÖBB IDŐT kell rájuk szánnod. Egy kutya nem csak etetésből és 10 perc vizelésből áll. Folyamatosan tanítani, és nevelni kell, a tanultakat pedig naprakészen tartani. Alap dolgokat nagyon minimum tudniuk kell: legyen mindig behívható, pórázon ne húzzon, más kutyákra legyen a legkevésbé reaktív.


Nem a kutyákkal van a baj, nem belőlük indulnak ki a pisi gondok, hanem belőled.

jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ha kimegyünk, egyből pisil, nem időzik. Amíg nem vagyok itthon, szinte végig alszanak. Tegnap meg az a béna nő jött utánunk, mert épp unatkozott, mint mindig és munka előtti sétánál meg főleg fontos , hogy kakáljon. Lány és úgy kakál, hogy közben jön a vizelet is. Akár csak egy csepp is. Azért zavaró az egész.
jún. 20. 20:30
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Azért pisil a szőnyegre,mert pelenkára van szoktatva. Nem tudja megkülönböztetni anyag anyag lent a földön szabad rá pisilni.


Annó mi is elrontottuk ezt, 3 évig nem volt szőnyegünk sehol! Mert amint leraktuk rögtön ráment pisilni,még ha lent pisilt is és 1,5 órás sétából jöttünk,rövidesen ráment elvégezni a dolgát.


nem is ajánlom senkinek.



vedd fel a pelenkákat,szőnyegeket és egy darabig ne legyen lent semmi.


Aztán a szőnyegeket fokozatosan kell vissza rakni, előbb csak egyik szobába, ha egy hétig nem éri baleset jöhet még egy,de most 1 hónapig nem raknák le szőnyeget.

jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

A pelust meg hagyjuk is, ha már tényleg szerencsétlenekben annyi kutya sem maradhat, hogy ne kelljen oda vizelniük ahol élnek (már pedig ezt a kutyák utálják, bármennyire szoktathatóak..), akkor legalább pelus helyett ruházz be valami használhatóra. Azért mennek szőnyegre, mert nekik teljesen mindegy, hogy milyen textilre mennek, földön van és hasonlít arra amire pisilhetnek.

Kutya wc:

[link]

[link]


Bár gondolom ez is parttalan, mert úgyis "túl sok pénz" lenne rájuk, se szoba kennelt is vehetsz nekik. Nagyot, amibe ágy és pelus fér.

MINDEGYIK kutyának külön kennel kell.

jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem az a nő béna, hanem te. Mindenki azt csinál amit akar, oda megy ahová akar, nem hozzád igazodnak az emberek. Neked kell megnevelned a kutyád, hogy ne zavarják mások az alapvető szükségletei elvégzése közben. Otthon is neked kell felállítani a szabályokat, az időrendet és segíteni a kutyáidnak. Ha te lusta, összeszedetlen, rendetlen, hanyag vagy az mindig is tükröződni dog az állataidon.
jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Látom jól ismertek. Érdekes, a másik kutya hogy tanulta akkor meg, hogy ne vizeljen be ? Aki szerint 10 percekre megyek ki velük, az jöjjön el velem és mérje az időt. Aki szerint hanyag vagyok , az jöjjön el hozzám és nézze meg , mit csinálok ébredés után és munka után is. Reggel 20 percen belül kint vagyunk. Munka után 10 percem belül. Mindig a kutyák miatt rohanok haza munkából és sehova nem járok nélkülük szinte. Már van egy kis kert részem és most is kint ülünk, labdázunk de előtte sétáltunk és még megyünk valameddig.

Az a nő meg elég sokmindenkit zavar, mert a pofámba mászik bele meg megállít és nyomja a szöveget. Munka előtti sétakor épp nem rá van szükségünk, hanem a nyugalomra. Nem az a baj, hogy találkozunk valakivel, köszön, max 2 szót beszélünk, de ez az auránkba mászik bele. Sétálni sem lehet tőle nyugodtan , mert folyton meg kell állni és nem a kutyák miatt, hanem miatta. Előző lakó is úgy jött csak ki még a kertbe is , hogy körbenézett, itt van-e, mert ha a gyerekével vagy egyedül jött ki, nem másokra kíváncsi.

Amúgy meg annyit sétálunk , hogy a nagynak üres legyen a tank ,mert fiú és 15x kell neki legalább locsolnia, hogy kiürüljön és akkir egy kaka és utána pár csepp még és vége. Közben meg ugye nézelődik. A déli seta hosszabb ,mint a másik kettő. Igaz, most a kert miatt minden séta sokkal hosszabb.

Ha itthon vagyok, nincs bevizelés, csak amikor dolgozom néha. Ha kakál, akkor biztosan van.

jún. 20. 21:25
 9/19 A kérdező kommentje:

Tudom , hogy béna vagyok és kevés. Most mit csináljak? Ajándekozzam el a kutyákat, mert egy gyökér vagyok, aki nem tud hazajönni munka alatt és legalább a fűre kimenni a kisebbel wcre ?

Van olyan , akinek 5-6 kg közötti kutyája van és nincs más aki 9 órán át kivigye őket? Ott nincs gond?

jún. 20. 21:28
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos sokan nincsenek tekintettel arra, hogy az állatoknak is megvanak és működnek a biológiai funkcióik, amiket a természet szabályoz és nem mi. Egyébként is a falkaállatot napi 9 órán át a falkavezér nélkül hagyni "embertelen" dolog.
jún. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!