Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajták lennének a...

Melyik kutyafajták lennének a megfelelőek erre az élethelyzetre?

Figyelt kérdés

Adott egy 80 nm parasztház, mögé hatrafele van építve egy kisebb házikó, abban laknak anyámék, közös az udvar. Anyámék borzasztó sokat vannak kinn az udvaron, mert dohányoznak és még télen is imádnak kinn lenni. Én egész nap otthon vagyok, van egy 10 éves nagy gyerekem, férjem.

Különféle habitusu ember él ebben a csaladkozossegben. Apám szeret dirigalni, falkavezernek előadni magát, és mivel sokat van kinn apu, ezért egy kinti kutyával sokat lenne együtt. Talán egy kinti kutyára jobban hatnának ők, mint én.

Házőrzés vagy társasági kutya benn?

Minket esetben fennáll a lehetősége, hogy apámék véletlenül kiengedik az utcára a kutyát, az meg eltűnik.

Semmiképp sem való mondjuk egy németjuhász vagy egy szlovák farkas kutya ;)

Jó lenne ha lenne egy házőrző típusú kutya de én a rendkívül aktív munka kutyával nem bírok sajnos. És necces ez, hogy két külön családdal lenne.

Hogyan lehetne ezt kivitelezni?



jún. 14. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindig összevesznétek a kutyán a szüleiddel. Ők így nevelnék, te máshogy. Én kicsit azt érzem, hogy az ő kutyájuk lenne amúgy. Ők akarnak kutyát egyébként? Mert ez is fontos. Így hogy írod, hogy fennáll a lehetősége, hogy kiengedik és meglép a kutya, hát ez így szerintem nagyon nem oké. Ez alapján ki kéne kötni a kutyát, ami meg ugye törvényellenes.
jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Először tisztázd le magadban kié lenne a kutya. Jó esetben egyikőtökhöz jobban kötődik majd. Azt írod te is otthon vagy egész nap, akkor miért kellene csak kinti kutya, aki lehet apukádra jobban hallgatna?


Olyan nincs, hogy kutyát véletlen kiengedünk, ilyen esetben minimum a kapuszabályt meg kell tanítani a kutyának.


Miért kell házőrző típusú kutya?

Az ilyen típusú kutyákkal jellemzően sokat kell foglalkozni és inkább nagy aktivitásúak.

jún. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Akkor legyen kutyatok, ha normalisan tudtok foglalkozni vele. Ha csak arra kell kutya, hogy kicsapd a kertbe, apad meg uvoltozzon vele es kiengedje a kapun, akkor egyszeruen ne legyen. Minek?
jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha benne van a pakliban, hogy kiengedik az utcára, akkor semmilyen kutya! Vesztek egy nagytestű pásztorkutyát, mert a szomszéd Jóska azt javasolta, hogy a kau milyen jó kutya, kiengedik a szüleid az utcára és vagy elüti egy kocsi, vagy felborít egy biciklis nénikét és utána járhattok a tárgyalásokra és fizethettek a néninek az élete végéig, ha baja esik.

Ha nem tudod 10000%-ban garantálni, hogy ne menjen ki az utcára a kutya felügyelet nélkül, akkor ne tarts kutyát!

jún. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként arról egy szót sem mondtál, hogy a kutyának mégis mit nyújtanál.
jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat kedves kommentelők!

Benti kiskutya lesz a megoldás, aki velem van egész nap, majd csak szükségét végezni megy ki a kertbe felügyelet alatt. Persze ha kiviszem az udvarra, akkor játszani is fogunk vele nyilván.

Apueknak volt amúgy yorkie is, odafigyeltek, hogy ne menjek ki a kapun, de nagy kutyánál kétlem, hogy meg bírják állítani ha csak tegyük fel rám és a férjemre hallgat.

Anno volt németjuhászom, na vele kellett foglalkozni, kertes ház, csak én laktam vele, de nem tudom elképzelni, hogy 2 családdal legyen.

Marad a kis testű benti kinti kutya.

jún. 14. 13:46
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
Eleve ne tarts kutyát, ha azt hiszed, hogy az majd megszökik.
jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kismillió kutya volt a családban, németjuhász, Fox terrier nem is egy, yorki, havanese, Pintér, labrador, keverék is és hát sokszor megszöktek.
jún. 16. 02:03
 9/10 A kérdező kommentje:
Pointer nem Pintér
jún. 16. 02:03
 10/10 anonim ***** válasza:

De miért kellett nektek kutya, ha ennyire vagytok csak felelősek? Most minek kell, ha ennyire nincs gerincetek és intelligenciátok hozzá?

Ott szöknek a kutyák, ahol szarul tartják őket és ahol nulla felelősség tudata van a gazdának. A kettő persze mindig együtt jár. Érdekes módon az átlag és az afölötti intelligencia szintű gazdák kutyái nem szöknek. Soha.

Semmilyen kutya nem kell neked. Nem kell életekkel játszadoznod meg kisistennek hinned magad.

jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!