Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti, hogy dolgoztátok fel,...

Ti, hogy dolgoztátok fel, hogy meghalt a kutyusotok?

Figyelt kérdés
3hete meghalt a kutyusom. Nagyon szerettem. Mindentől és mindenkitől jobban. Adott értelmet az életnek, nem éreztem magam egyedül. Mióta nincs nem látom semminek az értelmét. Rossz kedvem volt vagy valami bántott elég volt, ha csak megláttam és mintha nem lenne semmi gond. Szeretem az állatokat nagyon. Talán majd később szeretnék még kutyát, mert szeretem őket, de attól tartok nem tudnám úgy szeretni, mint őt szerettem. Pont ezért nem biztos, hogy lesz más kutyám, mert olyan gazdit érdenel egy kutyus aki a legjobban szereti. Mi a véleményetek erről? Nektek mi segített?

jún. 9. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyj időt magadnak, gyászold el és zárd le teljesen. Fontos hogy véget érjenek ezek a lelki folyamatok, mielőtt még egy másik kutyán gondolkodnál. Ha van egy barátod, családtag vagy bárki bizalmas, aki megérti, akkor beszélj vele, az segít.


A gyászt mindenki máshogy éli meg és dolgozza fel. Én a kutyám kedvenc játékait és nyakörvét eladományoztam. Nekem ez segített, nem kellett minden nap látnom.


Nekem az első kutyám után kellett pár év. A második után pár hónap. Sok mindentől függ, mennyi idő lesz. Főleg ha az első kutyád

jún. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nincs 2 hete hogy elaludt:( Nem tudom mi segít. Az idő talán és egy új kiskutya. Legalábbis ilyeneket olvastam.
jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 éve ment el, nagyon rossz volt. Én sokáig gyászoltam, a mai napig hiányzik. Engedd meg magadnak te is a gyászt. Ha van barátot, családtagod aki megérti az állatok szeretetét, beszélj vele erről, sokat segít.

Nehezen tudtam volna másik kutyát elképzelni utána, de most férjem nyaggatására lett egy közös. Én őszinte leszek, hiányzik az előző, a mostanival nem érzem azt a szoros kapcsolatot pedig dolgozom rajta, de a kutya más, a személyisége.

jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Ha egy kutya elvesztése ennyire nagy ügy! Akkor mi lesz veled, ha egy (ember) hozzátartozódat veszted el? Különben meg járj el rendszeresen egy pszichiáterhez!
jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak az idő segített nekem... Ilyesmire nincs igazán orvosság.

Hacsak nem annyi, hogy szervezz magadnak sok otthonodon kívüli programot, elfoglaltságot, hogy minél kevesebbet legyél otthon, ahol teljesen jelen van a kutya hiánya..


Nekem vagy 10 éve már, hogy meghalt az utolsó kutyám, többé nem nagyon akarok. Tudnék más kutyát is imádni, nem erről van szó. Hanem az én kutyám olyan beteg volt sokàig élete végén, illetve élete során még epilepsziás is volt.... Nagyon sokat szenvedett. És a sok imàdnivalo rosszasága mellett a sok szenvedése szãmunkra is nehéz volt. Nem akarok még most se véletlenül se hasonló szitut, hogy kutyám haljon meg vagy betegen làssam..

Szeretgetem inkább az ismerőseim ãllatkãit.

jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már egy szülőm meghalt és az összes nagyszülőm is. Azért ilyen nagy ügy, mert utánuk nekem ő volt aki nagyon fontos lett.
jún. 9. 15:12
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Idő aztán elfogadod. Ami az új kutyát illeti hülyeség hogy azért nem viszel haza mert hát azt nem fogod ugyan úgy szeretni...dehogyis nem.
jún. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es, szerinted mennyi időt kell várni egy új kutya hazahozatalával?
jún. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8 ez emberfüggő. Én 1 évet vártam. Van aki egyszerre vesz és van ami 5 év múlva.
jún. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Először is részvétem. Őszintén remélem, hogy enyhült a fájdalmad az elmúlt pár hétben. Bevallom, fogalmam sincs, hogy ezt a veszteséget hogyan lehet feldolgozni. Holnap lesz 3 hete, hogy a kutyusom "elment". Szavakkal kifejezhetetlen az, amit jelenleg érzek. 16 évig ő volt a legjobb barátom és hűséges társam. Felfoghatatlan a hiánya. Azt kívánom neked és magamnak is, hogy a fájdalom ellenére csak a jóra szabad emlékezni és hálát adni azokért a csodás évekért, amiket együtt töltöttünk...
júl. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!