Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kínozzák a kutyákat?

Miért kínozzák a kutyákat?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni:


Apukámnak több kutyája van és két fiú nagyon nem jött ki egymással ezért kénytelen volt megválni az egyiktől. Odaadta másnak, megnézte, hogy jó helyre kerül-e ,majd végül megtörtént az átadás. Ezután sokszor volt olyan, hogy faterom érdeklődött és mondták, hogy minden teljesen okés stb. Majd kiderült, hogy amúgy láncon tartották és éheztették 20kg lett a Németjuhásza.


Most az egyik barátomnak is megkellett válnia az egyik kutyájától és nyilván megnézte ő is hova megy stb meg érdeklődött, kapott videót is a kutyáról, h milyen boldog stb.

Majd közölték vele, hogy vissza kell adniuk a kutyát mert mennek ki külföldre??! A kutya tegnap összeverve került vissza.



Miért teszik ezt az emberek?? Minek viszik el egyáltalán?! Ez a fétisük, hogy kínozzák a kutyákat?!



#kutya #kínzás #kutyakinzás
jan. 10. 16:12
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"19. Egy sima MACSKA, tudod mekkora pusztítást tud végezni? És genetikailag is, pl. ezért kezd eltűnni a vadmacska, mert kereszteződnek. És mégsem tilos a macska, sőt, ha kilövöm a kertben, feljelent a szomszéd."


Értelmetlen ilyen módon relativizálni. Azért mert egyébként igaz hogy a házimacska a vadmacskával való kereszteződése folyamán természeti károkat okoz, mert hozzájárul a vadmcskák eltűnéséhez még nem teszi semmissé más fajok invazív mivoltát. Ezért kell szabályozni. Egyébként hivatalosan a házimacska sem bóklászhat szabadon és szaporodhat szabadon a természetben.

Ilyen szempontból nincsen baj a törvényekkel. Annak a betartatásával van probléma. Magyarul neked nem a törvénnyel van a bajod a macskákra vonatkozóan, mert az is a törvény szerint egyébként teljesen egyértelműen szabályozva van.

jan. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

#15


Sok értelmét nem látom, hogy ennyi kontextusból következtess milyen az én apukám, amíg nem tudsz eleget ne feltételezz ilyeneket :) köszi

jan. 10. 20:15
 23/35 anonim ***** válasza:

16-os! azért annak örülök,hogy aligátort nem lehet az országban tartani! Maradjon is így!


Nem örülnék neki,hogy egy tónál vagy folyónál ahol én is fürdök meg a kutyám is aligátorok legyenek!

Tavaly külföldön egy néni kutyáját ragatta el egy aligátor.

De láttam olyat is,hogy a kutyának bedobtak labdát vmi tóba, és elkapta az aligátor,szörnyű ebbe bele gondolni is...



Kérdező!


Ivartalanítva lettek a kanok?? Illetve ivaros szukák is vannak apukádnál??Elsődlegesen ivartalanítani kellett volna,ha ivarosak.. Környezetemben ahol azonos neműek verekedtek és ivartalanok lettek a probléma is megszűnt, egyiknél ott is fontolgatták,hogy az egyiknek keresnek másik gazdit,mert ivartalanítás ellen volt a pasi. De aztán csak adott még egy esélyt ennek. Jól is tette a kutyák utána nem verekedtek!


De hogy a kérdesedre is válaszoljak, sajnos ingyen kapott kutyát nem becsülik. Szomorú de ez van.

Én sem értem azt,hogy aki nem akar időt és pénzt költeni egy kutyára az mégis miért gondolja,hogy kell neki. De sajnos amit fentebb is írtak,hogy kertes házhoz sok helyen tartozék a kutya. Ezért kell :( aztán rugdosság bántják ha rossz,pedig nevelni kéne...hát erősebb állatvédelmi törvények kellenének.

jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
23. Aligátor TEKNŐS. Arról írtam. De valóban, krokiféléket sem lehet.
jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, az apád miért szaporítótól szerezte be a kutyáit? Miért nem íratott szerződést? Miért nem követte jobban nyomon a "szeretett" kutyát? Eleve minek kellett neki két kan, ha lusta volt megnevelni őket? (2 ivaros kan gazdájaként kérdezem.)


Olcsón vett szaporított kutyát, nem nevelte rendesen, majd amikor megunta odaadta csak úgy valakinek anélkül, hogy biztosította volna a kutyát (pl. szerződéssel), majd nem is foglalkozott vele utána. Na mit felejtettem ki? Vagy mit tett másképp?

Mert egy igazi szaralaknak tűnik ezek alapján. Az ilyennek egyáltalán nem való kutya!


És visszavette a kutyát? Sejtem, hogy nem...

jan. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Itt a kérdés nem apukámról szól, de azért válaszolok ha már ennyire kiváncsiak vagytok!


1 Bernipásztor pár és 1 Németjuhász pár kutyái voltak, hogy úgymond egyik se legyen “egyedül”.


Berni lefialt, Németjuhász nem tudott mert beteg, Kan Németjuhásza pedig egy idő után úgy tudom agresszív lett és mindig balhé volt.


Nem lett visszavéve valóban, azóta jó helyen van és nincs gond vele :)

jan. 10. 22:51
 27/35 A kérdező kommentje:

Azt pedig nem mondanám, hogy nem szereti a kutyáit meg hogy egyáltalán azért tartaná őket, hogy szaporítsa őket, mert ha így lenne a beteg Németjuhász se lenne már náluk!


De ennyit erről, ne kanyarodjunk el a kérdésről, mert nem ezért írtam ki!

jan. 10. 22:53
 28/35 anonim ***** válasza:
20%
Tehát az apád egy mocskos szaporító. Így már minden világos. Nincs is több kérdés, hogy minek adta oda olyan embereknek a kutyát...
jan. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
25, te egy igazi agybeteg vagy a mondókád alapján...
jan. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 gabor49 ***** válasza:
mert szemetek azért
jan. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!