Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kínozzák a kutyákat?

Miért kínozzák a kutyákat?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni:


Apukámnak több kutyája van és két fiú nagyon nem jött ki egymással ezért kénytelen volt megválni az egyiktől. Odaadta másnak, megnézte, hogy jó helyre kerül-e ,majd végül megtörtént az átadás. Ezután sokszor volt olyan, hogy faterom érdeklődött és mondták, hogy minden teljesen okés stb. Majd kiderült, hogy amúgy láncon tartották és éheztették 20kg lett a Németjuhásza.


Most az egyik barátomnak is megkellett válnia az egyik kutyájától és nyilván megnézte ő is hova megy stb meg érdeklődött, kapott videót is a kutyáról, h milyen boldog stb.

Majd közölték vele, hogy vissza kell adniuk a kutyát mert mennek ki külföldre??! A kutya tegnap összeverve került vissza.



Miért teszik ezt az emberek?? Minek viszik el egyáltalán?! Ez a fétisük, hogy kínozzák a kutyákat?!



#kutya #kínzás #kutyakinzás
jan. 10. 16:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Vannak zooszadisták, de ez inkább úgy hangzik mint a vidéki életszínvonal. A neveletlen kutyát összeverik, a másikat meg elhanyagolják mert a piára kellett a pénz.
jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
76%

Mert az állam engedi.

- Hiába bűncselekmény az állatkínzás, nem kapnak érte letöltendőt.

- Nincs nyilvános szégyenfal, ahol névvel, képpel, címmel, telefonszámmal, ki lenne rakva az elkövető.

- Mert nem engedélyes az állattartás. Én 1X bedobtam itt, és szét téptek a trollok, meg a "NAGYJÓGAZDYWAGYOK" fotell-állatvédők, hogy legyen tanfolyamhoz és vizsgához kötve az állattartás. És szakmai körök sem támogatják ezt, mert a sok állatorvos, állatboltos, szaporító, papíros szaporító... óh, bocsi, "TENYÉSZTŐ SZAGEMBER", éhen döglene. (Miközben ahhoz hivatalos papír kell, hogy a kocsim HÁTSÓ oldali ablakain sötét fólia legyen!)

jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a legtöbb esetben inkább az az ok, hogy fogalmuk sincs mennyi időbe és pénzbe kerül a kutyatartás, nem tudják, mit vállalnak. A nj-nak pl. sok foglalkozás, séta, lefárasztás kell (agyban is), unatkozik ha egész nap egyedül hagjyák a kertben. Lehet, hogy eleinte vitték volna sétálni, de mondjuk nagyon húzott, a kertben ásott, megugatott mindenit stbstb. és sem tudásuk, sem türelmük, sem kedvük nem volt vele foglalkozni, ezért kibaxták egy lánc végére az udvarba, hogy ne okozzon gondot, kapta a konyhai maradékot, mert a táp meg nagyon drága stb. Általában ez egy hosszabb folyamat, nem 1-2 nap alatt történik. Másik sztori is lehetett hasonló, kikopott a kezdeti érdeklődés, lelkesedés, szervezni kezdték a külföldre költözést, egyre kevesebb idő jutott a kutyára, kiderült mennyibe kerülne vinni a kutyát, egyre jobban elhanyagolták, mert úgysem tudják vinni, esetleg az egyre jobban unatkozó kutya fellökte a gyereket, odakapott valakinek stb., erre jól megverték szegényt.


Szerintem a legtöbb ember nem úgy vesz magához kutyát, hogy na én ezt majd jól megvereme mindennap meg éheztetem, de halvány lila segédfogalma sincs, hogy működik egy állat, mennyi időt és pénzt kell beleölni egy jól szocializált boldog kutyába. :(

jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%

Először is nem kéne cigánynak oda adni a kutyát. (mielőtt valakiben megszólal a PC és okvetlenül úgy érzi közbe kell avatkoznia, sajnos tény hogy a legnagyobb szapisok teljes kiőrlésű honfitársaink közül kerülnek ki.)


És mégvalami, ingyen ne adj oda kutyát senkinek. Akkor legalább kamuzd be hogy épp most voltál vele állatorvosnál mert valami mit tudom én milyen baja volt. Valami minimális 10 ezer forintos összeget kérj. Az erre adott reakcióiból könnyen leszűrheted hogy valóban kell e neki a kutya mert annyira megtetszett neki hogy nem is akarja otthagyni, ez esetben nem lesz gond a 10 ezer forint, ha viszont egyből visszakozik és látod rajta hogy neki végülis mindegy melyik csak kutya legyen és akkor inkább keres egy másikat akkor jobb is hogy nem vitte el a kutyát, valószínűleg szaporítani akarta csak és eladni a kölyköket.


Zooszadisták is vannak persze, de azért ez a kevesebb. Többnyire azért bántalmazzák a kutyát mert hülyék hozzá, nem biztosítják nekik azokat a körülményeket amire egy kutyának szüksége van. Emiatt elképzelhető hogy hangos a kutya mert figyelmet szeretne és a parasztja ilyenkor inkább összeveri hogy kussoljon. Sajnos ez a realitás.

jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%

Nehogy már megint a vidéket szidjuk, nem azért hülye az a néhány ember... A vidék továbbra sem egyenlő a visszamaradott sötét emberekkel. Ilyenek mindenhol vannak, csak a panelban nehezebb kizárni a kutyát, aki nem hajlandó bent tartani az nem vesz magához (ellenben sokan amint kertes házba költöznek, már kötelező "kellékként" visznek kutyát is, mintha az is a kertes házhoz tartozna). Egyébként beszélhetnék a teraszra hugyozó panelkutyáról, aki 0-24-ben ki van zárva a teraszra és még egészségügyi sétára sem viszik le, meg amúgy panelban előfordul a kutyakennel is. Lehet hogy nem a nyakánál fogva láncolják oda, de az a ketrec sem sokkal jobb az állatnak (igen, igen biztos nincs senkinél 0-24-ben benne).


Szokjunk már le arról, hogy a vidék egyenlő a sötét visszamaradott állatkínzó parasztokkal, Budapest meg a civilizált kultúra egyetlen őrzője az országban... Maximum azért tűnik, úgy mintha kevesebben lennének ilyenek Budapesten, mert ott 1,6 millióan élnek, vidéken meg 8 millióan. Ha azt mondjuk, hogy mindenhol az emberek 30%-a állatkínzó (hasamra ütöttem, nem valós adat, csak szemléltetés), akkor Budapesten él 480 ezer állatkínzó, vidéken meg 2,4 millió. Ilyenkor könnyű rámondani, hogy "vidéken ötször annyi állatkínzó él", csak azt felejtik el hozzátenni, hogy a lakosság is ötször akkora. Megjegyzem, a kisemlősök esetén rosszabb a helyzet, mint a kutyáknál, mert még a panelproli is azt mondja, hogy "inkább veszek öt másikat, minthogy adott állatra költsek", csak az nem jut eszébe, hogy a kisemlős is ugyanúgy képes szenvedni, mint a kutya, ugyanolyan emlősidegrendszere van.

jan. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%

5. HAGYD!


A Gyakori tele van unatkozó, diplomás, városiakkal, aki szerint a BUDAPEST táblát elhagyva olyan a vidék, mint a MAD MAX filmekben, a kisvárosok és falvak meg A SÓLYOM VÉGVESZÉLYBEN filmbe illőek.

jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
37%
Nem Budapest az egyetlen város :D Egyenlőre ott tartunk hogy a vidéki norma a kölyökmacska vízbe folytása, a kutyát láncon tartani és a saját szarában fetrengő disznó.
jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
83%

3-as vagyok, nem írtam sehol, hogy a VIDÉKIEK CSINÁLJÁK EZT. Kertes házas körülményekről írtam, amikről a kérdező kérdezett. Budapesten is van bőven ilyen, és lakásban is lehet kutyát kínozni, ott nyilván nem a láncra kötés a gond.


De annyiban igenis van összefüggés, hogy Budapesten, nagyvárosok/agglomeráció kertes házas övezeteiben _valószínűbb_, hogy tájékozódnak előzetesen a kutyatartás feltételeiről, költségeiről, hátulütőiről, jobban/könnyebben elérhetőek kutyasulik, trénerek, tehát eleve úgy terveznek, hogy viszik a kiskutyát oviba, suliba stb., mint mondjuk Borsod vagy Békés kis falvaiban ("mindig volt a családban kutya, mit olvasgassunk utána, mindig maradékkal etettük, méghogy kutyasuli, nem azért van, hanem hogy őrizze a házat stb." - de már itt is sok hozzászólásban látszik, hogy a kamasz, fiatal felnőtt gyerekek ezt a tartásmódot megkérdőjelezik, nem helyeslik, itt kérnek tanácsot). EDUKÁCIÓ lenne fontos, és a törvények betartatása, de most őszintén, ahol a gyermekvédelmi törvény alapvetéseinek (nem az óvodákat ellepő transzihordákra gondolok) SEM tudnak érvényt szerezni, ott mit várunk állattartás ügyben. :(

jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
12%
7. Igaz, mennyivel jobb egy kutyának, főleg ilyen borjú méretűnek, egész nap egy 50nm.-es panelben, légkondi nélkül nyáron, úgy, hogy a tulaja reggel elmegy rabszolgáskodni 8-12 órát, mellette utazik 1-2 órát, és addig egyedül van az eb, akár víz nélkül is.
jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

#8

5-ös vagyok: Nem neked szólt a válasz, hanem az egyesnek, aki kijelentette, hogy "ez inkább úgy hangzik mint a vidéki életszínvonal". Vagyis, hogy azért vidéken sem az az etalon, hogy üssük a kutyát, meg igyunk orrba szájba.

Egyébként az edukációra reagálva, én úgy gondolom, hogy egyrészt érdemes lenne az általános iskolás biológia tananyagba beépíteni leggyakoribb háziállataink igényeit, viselkedését, vagyis már általánosban tanítani a gyerekeknek, másrészt minden évben (legalábbis nálunk az általánosban) az állatok világnapjára szerveznek valami programot. Minden alkalommal az van, hogy délutáni programokra bevihetik a gyerekek az állataikat, meg rovar kiállítás van, versenyek, stb., de egyetlen egyszer sem hallottam róla, hogy legalább arra az egy napra meghívnának valakit előadni az állattartásról. Minden van, a zene világnapján mennek a zenészek, minden évben tartanak a rendőrök KRESZ előadást, de hogy a környékbeli állatmenhelyek valamelyikéből legalább egy önkéntest meghívjanak arról még nem hallottam.

jan. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!