Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól érzékelem, hogy a kis...

Jól érzékelem, hogy a kis testű kutyások és a nagytestű kutyások között van egy ellentét? Hogy lehetne megelőzi az utcai kutyás konfliktusokat?

Figyelt kérdés
Nekem nincs kutyám, főleg, mert kicsit szeretnék, és nem akarom, hogy a nagyok folyton nekünk jöjjenek az utcán.

2023. dec. 18. 18:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%

Nekem mindegy, hogy kicsi vagy nagy de ...

-Vagy legyen porazon

-Vagy 110%-ban behivhato .

Az en kutyam mar oreg , 13 eves mar nem szereti az ugrabugralo kutyakat, ezert utalom mikor poraz nelkul fut felenk egy kutya.

Amugy tapasztalatim alapjan a kicsi kutyak azok akikre alig tesznek porazt, viszont nem is nevelik es ront ra mindenkire esz nelkul.

2023. dec. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
76%
Aláírom. Az esetek 98%-ban a kicsi ront neki a nagy kutyának. A nagyobb kutyák békésebbek.
2023. dec. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom miert kell lepontozni mikor ez az igazsag.

13 ev sok ido, ezt mind panelban eltuk le. Szoval eleg sok tapasztalattal rendelkezem e téren. Csivavak, yorkik hirbol se lattak meg porazt, de fegyelmet se. Gazdi csak nyíg , hogy pucuuuurrrr gyere vissza. De azoknak eszuk agaban sincs, csak jonnek ugatva. Tacskokat is szeretnek poraz nelkul setaltatni , de altalaban azok sincsenek nevelve.

Erdekes, hogy heti 3-4 alkalommal jarunk erdobe 5-10 km-t setalni. Vagy kutyafuttatora labdazni. Poraz nelkul. Behivhato, szofogado kutyam van. Kutyafutin se kell poraz, pedig oda a nagy kutyakat viszik, megse volt meg sose konfliktus nehany kisebb veszekedest leszamitva. De a reggeli es esti eü setat kozarolag porazon a panelek kozt. Mert a kis padlo kutyaktol nem lehetne elengedni mert rogton jonnek tombolva. Konkretan 6 kutyat tudok akit ha meglatunk a masik iranyba kell fordulni , mert ismerem oket .. neveletlenek. A gazdaik meg tojnak ra... hat pici nem tud nagyot harapni. 🤦‍♀️

Termeszetes akinek nem inge ne vegye fel. En is ismerek jol nevekt kiskutyat mint az enyem is. De 5bol 1 max.

2023. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, engedd hogy kicsit "játsszon" velük, aztán vondd meg a vállad, hogy póráz kéne Fifikére. :D
2023. dec. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%
Engem nagyon nem érdekel, kinek milyen kutyája van, így ellenérzet sincs bennem mások felé. Viszont akik a környéken póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat, amik megtámadják az enyémet, aki nagy és pórázon jön, azok kivétel nélkül kicsi kutyák. Az enyém tényleg egy jámbor maciszörny, észre sem veszi a többi kutyát, ha azok nem rohanják le. Egészen addig engem se érdekel, amíg nem ront nekünk a kiskutya.
2023. dec. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet, kicsi kis tuhegyes fogaik vannak, tudnak sebet ejteni( megtortent mivel az enyem is csak kozepes meretu) aztan en aggodjak, hogy be van e oltva ( altalaban nincs 🤦‍♀️). Amugy orditani szoktam , hogy felrugom a g..cibe ha nem tunteti el innen. Olyankor szidjak anyamat , de kozbe eszbe kapnak, felveszi es morog hogy fifikeee hat nem szabad ilyet.... 🤷‍♀️

Ui: sose rugtam meg bele allatba.

2023. dec. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
71%
Semmilyen konfliktus nincsen, de az tény, hogy a balhét mindig a kis testű ebek okozzák. Hogy ennek az oka a neveletlenség vagy a hiperaktivitás, azt mindenki döntse el maga.
2023. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
76%

Hogy ne legyen bennem harag azok felé, akik póráz nélkül viszi a kicsi kutyát, mert hát kicsi, cuki, úgyse támad, aztán nem, hogy a nagy kutyának nekiront, de a babakocsinak is. A gazdi meg 15 méteren megáll vinnyogni, hogy jaj Mucukaaa nyem szabad, nem hogy érte jönne és tenné rá a pórázt... Nem egyszer voltam tanúja, hogy ilyen helyzetben meg ölbe veszik, aztán meg is dicsérik kb, hogy nekiront másoknak, mert a kutya nem ért magyarul, ha babahangon nyünnyögik neki simizve, hogy nem szabad, akkor az neki dicséret.


A másik meg, hogy a nevére a legtöbb nem is hallgat, akit póráz nélkül visznek.


De ha neked kicsi lesz, megneveled és pórázon viszed, nem hiszem, hogy nagy kutyásokkal lenne konfliktusod.


Én egyetlen ilyenről hallottam, de ott se volt a kicsi pórázon, beszaladt a futtatóba a németjuhászhoz, az meg adott neki.

2023. dec. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
78%
Talán akkor nem volna több konfliktus, ha meg lennének nevelve azok a kis pockok.
2023. dec. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
91%

Rosszul erzekeled. A jol nevelt es neveletlen kutyasok kozt van ellentet. Merettol fuggetlenul.

Arrol mar csak az emberek tehetnek , hogy 90% a kis kutyakat nem nevelik.

2023. dec. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!