Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól érzékelem, hogy a kis...

Jól érzékelem, hogy a kis testű kutyások és a nagytestű kutyások között van egy ellentét? Hogy lehetne megelőzi az utcai kutyás konfliktusokat?

Figyelt kérdés
Nekem nincs kutyám, főleg, mert kicsit szeretnék, és nem akarom, hogy a nagyok folyton nekünk jöjjenek az utcán.

2023. dec. 18. 18:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%
rosszul érzékeled
2023. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Nincs ilyen. A felelős és felelőtlen kutyások között van ellentét, a kutyák méretétől függetlenül.
2023. dec. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
A konfliktusok ellen akkor tehetsz a legtöbbet, ha a saját kutyád jól nevelt és pórázon tartod.
2023. dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
2023. dec. 18. 19:21
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

"kicsit szeretnék, és nem akarom, hogy a nagyok folyton nekünk jöjjenek az utcán."


Ezt hogy kell értelmezni? Attól tartasz, hogy a nagy ráront a kicsire? Mert akkor azt kell mondjam, hogy többnyire a kicsi akar nekimenni a nagynak, és ezt nem az ellentét mondatja velem, hanem a tapasztalat.

2023. dec. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%
Épp most demonstráltad az ellentét okát: néhány kiskutyás azt hiszi, hogy minden nagytestű kutya egy vérengző fenevad és meg akarja enni az övét.
2023. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nincs bajom a kis kutyasokkal. Ha poraz nelkul van a kutya, akkor igen, de ez meg nem meret függő.
2023. dec. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
79%
én amiket tapasztalok , jön az idegbeteg kicsi majd nekimegy a nagynak a nagy ráteszi a macsát a kicsire és ekkor hisztirohamot kap a kicsi gazdája
2023. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
49%

#6 akinek volt rossz tapasztalata nagykutyákkal az onnantól kezdve mindet kerülni fogja. Én se kockáztatok már, nem érdekel, hogy "jaj de ő barátságos". Arra a kutyára is azt mondták, amelyik megtámadta az enyémet végül... egyszer elég hibázni. Tudod milyen szar érzés póráz nélküli nagykutyat látni? Vagy amikor látod, hogy idős gyenge bácsival sétál a fiatal bull típusú, vagy tini lánnyal hámban a kb 45 kilós németjuhász kan? Egyből rossz érzésem lesz, nem ok nélkül. Az nj a földre rántott a kiscsajt végül... nagykutyától sok ember alapból is fél. Én nem félek tőlük, de a kutyáimat viszont féltem, mert sok gazda a saját kutyáját sem ismeri.


Egyébként meg tisztelet a kivételnek, de sok nagykutyás felfogása annyiból áll, hogy "erősebb kutya b*szik". Aztán csak akkor kezdenek sírdogálni mikor megjelenik az övékénél is nagyobb kutya. Érdekes, ha én kérem, hogy tegye már pórázra a kutyáját, akkor jön a "nem bánt" duma (pedig kötelező a póráz). Ha viszont megjelenik a kaukázusi, egyből pórázra kerül a németjuhászka :D


Én ilyen gyökerek miatt nem járok már messzebb (pl Margit sziget), mert minden egyes alkalommal volt valami probléma a többi kutyással, aki elengedi a behívhatatlan, neveletlen kutyáját, mert hát ő nem bánt.

2023. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
61%

#9 vagyok. Jah teszem hozzá, hogy időnként nagytestű kutyát is sétáltatok, ami nem az enyém. Igen, volt hogy idióta gazdája szabadon sétáltatta a 3 kilós szobacirkálót, ami tudottan neki megy minden nagykutyának. De a 3 kilós nem fogja megölni a nagykutyát, ami velem van. Igen, tartanom kellett a kutyát, hogy ne legyen vacsora a kiskutyából, vagy ne csapja le. Kellemetlen, idegesítő. De közel sem olyan élmény, mintha egy nagy támadna meg egy kicsit.


Azt továbbra se értem (mérettől függetlenül) hogy az ilyen kutyákat mi a francnak engedik el.

2023. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!