Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat hallom,hogy a kutyáknak...

Sokat hallom,hogy a kutyáknak egy héten egyszer egy nap nem kell adni enni.Ez tényleg jó valamire,vagy csak valami régi baromság?És ha jó ,mire?

Figyelt kérdés
2023. szept. 26. 07:09
1 2 3 4 5
 21/46 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ezek a pontozások, lol. Itt-ott jól megszaladtak.

Tudom ,hogy emiatt megint lehúznak, de mi volt a baj a 4-es válaszomban? Komolyan, ironizálás nélkül kérdezem. Tudom ,hogy a válaszom nagyrészt a halakat érinti ez meg kutyás kérdés… Azért írtam a halakról mert tudom ,hogy náluk bevett szokás a koplaltatás, viszont ami nekik jó vagy elmegy az lehet egyenesen kínzás kutyánál. Nyilván nem minden esetben. Lehet a koplalást/ böjtöt jól csinálni aminek megvannak az előnyei stb.


Egyébként az egy dolog ,hogy a természetben sem esznek minden nap a ragadozó emlősök sem. Viszont vegyük figyelembe ,hogy:

–Attól ,hogy olykor így történik még nem biztos ,hogy az jó is nekik. Éhen halni is szoktak s az már határozottan nem egészséges.


–Általában mikor esznek akkor annyit esznek amennyit csak bírnak. Utána természetes ha nem esznek, csak fekszenek, emésztenek. Például az oroszlánok is híresek arról ,hogy egy-egy nagy habzsolás után egy teljes napot átalusznak.


–A természetben nem élnek olyan sokáig, szóval nem kell számoljanak például az öregkorral vagy hosszútávú egészségkárosító dolgokkal.

Ha emésztési zavaraik vannak akkor nincs gazdi aki aggódjon értük s nincs orvos aki meggyógyítsa. Vagy túlélik vagy nem. Egy háziállatnál nyilván más a helyzet.

2023. szept. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
31%

Hihetetlen, hogy a mai tudással még ilyeneken gondolkodnak az emberek plusz ha egy jó genetikai állománnyal megáldott egészséges állatot ételmegvonással hitelesít.

Talán a 100 éves kor feletti emberek is böjtölnek hetene, azért élnek ennyit és nem a mai táplálékot eszik ha esznek néha. Vagy talán fényt?

Véletlenül sem a genetika, ugye?


Komolyan ennyire rossz manapság az oktatás színvonala? Semmit sem érnek a technikai újítások a genetikai kutatások a test feltérképezése?

Egyszerű biológia.

Mi kell a test működéséhez?

Az hogy ki, miből, mennyit teljesen egyedi. Egyetlen dolog biztos, hogy a testnek energia kell a működéshez. Az energiát mivel visszük be?

24 óra alatt minden testnek szüksége van rá legalább egyszer. Éppen úgy mint az alvásra. Kinek többre kinek kevesebbre. Egyéni igények.

Így működünk. Normálisan. Ha ez valamiért nem adatik meg, akkor jönnek - kinek előbb kinek később! Genetika!)- a hiány/betegségek.


Ideális esetben naponta legalább egyszer mindenből kell, enni, inni, pisilni, aludni..ha nincs meg az már nem ideális a szervezetnek, még akkor sem ha nem rögtön áll fejre tőle. Hanem “vegetál” és hozzá szokik.

Természetesen más -más eltérések lehetnek fajok között, pl hüllő.. de az emlősökre igaz.


Egyszerű biológia.

2023. szept. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
3%

A mai tápok nagy része szemét. Méreg. Az embereké is.

De szerencsere vannak, amelyek jók. Csak meg kell találni. És nem a szupermarketek polcain vannak.

2023. szept. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
71%

Èn amikor tàpbol acanat adom nekik heti 3x kapnak egy keveset a kajàjukba

Amugy fôzünk a kutyàknak

Belsôsèg

Rizs

Egy kis zöldsèg ha èpp akad “felesleg”

Tojàs

Na meg a maradèk kaja

Ha valami nagyon fûszeres azt kicsit àtlöttyintem forrò vízzel ès gòl

Tàpot meg heti 3x egy-egy marèkocskával kapnak a kajàjukba

De abbol is minôsègesebbet..

2023. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
0%

#25


Jól teszed!

De biztosan tudod hogy amiket adsz nekik az nekik “való”?

Úgy értem tudod mire van szüksége a szervezetének? Minden benne van?

Pl tojást ehet?

Én nem tudom, csak kérdezem, nem értek a kutyák élelmezéséhez. Állatorvos javasolta?

2023. szept. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
21%

#25


Azt tudom, hogy az acana prémium táp👍

2023. szept. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb amivel etetheted a kutyàdat az a hùs…

Na most azèrt 3kutyát színhùssa etetni dràga így marad a belsôség amit jòval olcsòbban betudok szerezni ès ja àllatorvosok is mondtàk hogy amivel etetem ôket az teljesen kivàlò +a tojàst amiòta elkezdtem adni hàt a szôrük sokkal szebb fényesebb lett ès ôk maguk ha talàlnak tojàst azt megeszik :D a rizs ès a zöldsègek is jò ès a 3bol az eggyik az szò szerint imàdja a zöldségeket ami nekem is rejtèly de örülök hogy nem vàlogatnak…az az 1 azonfelül diòt mogyoròt almàt barackot körtèt piszkèt is eszi amikor szedjük..:D aggòdok hogy a kemèny hèj nehogy valami bajt okozzon mint akàr a csirkecsont de (lekopogva)nemvolt mèg baj..a leg kissebb kutya ès a legnagyobb ètvàgya van..:D

A tàp pedig mindig volt is ès lesz is

Többek közt ha vèletlen nemtudok fôzni a kutyàknak akkor ilyen “utolsò szalmaszàl” naaagyon ritkán volt hogy csak tàpot adtam nekik mert èpp nemtudtam fôzni

Kint az udvaron egy nagy kotlàban befôzöm a hùst kimèrem zacsikba ès megy a fagyra

A rizst +ha kerül bele zöldsèg azt max 2napra fôzöm meg

Bevàlt a mòdszer már régòta

Na meg maradèk mindig van…szeretek ènis jòkat enni ès szinte minden nap èn magam kèszítem el a kajàmat ès ritkàn eszem 2napig amit fôztem

Èn pl semmi belsôsèget nemeszek

De vannak ismerôsök akik igen ès megy a baszkò hogy “ènis lennèk nàlad kutya”….:D

2023. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
78%

10


Nem böjtölés kell, hanem jó minőségű állati eredetű fehérje bevitel.

Akkor nem fog elhízni. És nem csak hússal etetni.

Igen, a kutya és a macska is húsevő. De nem kell, sőt szabad csak azzal sem etetni, mert nagyon leterheli a vesét.

Kellenek szénhidrátok, zsírok, vitaminok, ásványi anyagok..stb. Ráadásul megfelelő aranyban.

És naponta legalább egyszer etetni. Vagy kétfelé osztani.

És az sem mindegy mekkora és hány éves, mert különbözőek a szükségleteik.

Igenis utána kell nézni , olvasni, vagy az állatorvost megkérdezni hogy az adott kutya szempontjából mit lehet, mit nem, mert alapvető fontosságú az egészsége életminősége szempontjából hogyan van tartva. Ami az egyiknél rendben van, nem biztos, hogy egy másiknál is. Mert kisebb, nagyobb, fiatalabb, idősebb, aktívabb vagy kevésbé aktív .. van e betegsége…mit- mennyit kap enni..stb.

Nagyon nem mindegy.

Egy “úgy hallottam”-ra vagy mert a szomszéd is így csinálja, meg olvastam valahol-ra nem kellene bízni élő (érző) állatot. Mert nagyon könnyen ő ihatja meg a levét.

2023. szept. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
17%
23# Az egyszerű biológia nem mondja azt, hogy minden nap be kell vinni mindenfajta tápanyagot - "naponta legalább egyszer mindenből kell, enni", ez nem így van. A szervezet ugyanis nagyon sokfajta tápanyagot tartalékol, másokat előállít, és kapaszkodj meg, nincs minden nap egyforma igénye mindenfajta tápanyagra sem.
2023. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

#30


Ez elképesztő! Még szöveget sem tudsz értelmezni, vagy nem ismered a vesszőt?

NEM azt írtam, hogy minden nap mindenből kell enni! (Csak te másoltad ki úgy.) Kiragadtál egy részt a szövegkörnyezetből, és arra válaszoltál. ) Sőt, mintha azt írtam volna, hogy mindekinek más az igénye.

Ez már tényleg durva.

2023. szept. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!