Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat hallom,hogy a kutyáknak...

Sokat hallom,hogy a kutyáknak egy héten egyszer egy nap nem kell adni enni.Ez tényleg jó valamire,vagy csak valami régi baromság?És ha jó ,mire?

Figyelt kérdés
2023. szept. 26. 07:09
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem sok értelme nincs. Elvileg abból ered, hogy a farkas sem evett minden nap. Csak az nem esik le sokaknak, hogy a kutyák több ezer éve háziasítottak.
2023. szept. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
42%
Most találkoztam ezzel először, szerintem ez valami új agymenés.
2023. szept. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
97%
Régről jött dolog, amikor gyerekként volt kutyám szomszéd néni meg anyum is mondogatták, hogy kell egy nap amikor nem eszik. Hogy miért azt nem tudták megindokolni
2023. szept. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 Tevenyereggyarto ***** válasza:
33%

Ilyet kutyáknál (meg úgy egyáltalán emlősöknél) még sose hallottam. Díszhalaknál van ilyen, de azok hidegvérűek, másképp működnek. Náluk ajánlott heti egy koplalónap, de az is működik ha eleve csak 2 naponta esznek. Ez az elhízás és bélproblémák ellen jó, aktívabbak maradnak, jobb kondiban lesznek a halak s ha előző nap valami kiadósabbat/ nehezebbet ettek akkor kisebb eséllyel lesznek emésztési zavaraik ha utána nem esznek.

Egyébként egy egészséges, kifejlett hal (fajtól függően) napokat-heteket kibír kaja nélkül vagy csak minimális kajával s nem lesz semmi baja. Ugyan ez kutyával már állatkínzás kategória.

2023. szept. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
38%

Hol élsz? Felénk mindennap kapnak kaját.

Az ősember se evett mindennap... na mostantól te se egyél

2023. szept. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam róla, de én minden nap szoktam adni a kutyáimnak.
2023. szept. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ujkeletu, gyerekkoromban meg nagy divat volt, 20 eve. Valami emesztessel kapcsolatos magyarazata van, allitolag jot tesz. Passz.


De en nem tudnam eheztetni a kutyat egy napot se, mert akkor szerintem inkabb felzabalna minden egyebet,amit a hazban talal, annyira imad enni 🤣

2023. szept. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Régi elmélet a koplalónap. Manapság már cáfolják a hatékonyságát, értelmét.
2023. szept. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
26%
Ragadozók sosem esznek 3szor mindennap mint a haziasítottak, emiatt is lehetbek emesztőszervi stb bajaik. A hiéna kígyó stb is tart emesztő napokat , a modern kor túleteti vagy beltartalom nelküli salakkal etet . Utóbbi miatt éhesek az állatok mert a konzerv moslék vízzel , a gagyi táp szemét , a főtt koszt sem nekik való . A másik veglet az állandó hús fehérje többlet . Embernek is jót tesz csak folyadék vagy gyümölcs nap .
2023. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
64%
Böjtölés. A szervezetre jó hatással van, nem mellesleg embernél ugyanúgy hasznos a böjt.
2023. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!