Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi a tolerancia az oltás...

Mennyi a tolerancia az oltás idejével?

Figyelt kérdés
Június végén volt egy éve, hogy oltattuk. Nagyon nehéz anyagi helyzetbe kerültünk, más is nehéz, nemcsak ez. Pár hónap, míg összeszedjük magunkat. Mennyi ideig tart ki ténylegesen az oltás? Lehet valahonnan segítséget kérni ilyenkor? Mentett kutya.

2023. szept. 25. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

A veszettseg elleni tobb evig is ved allitolag, nem ezzel van a problema, hanem azzal, hogy a torveny szerint nalunk evente kell oltatni.


Nyilvan bajba max akkor kerulnel, ha a kutyad megharap valakit es kiderul, hogy nincs ervenyes oltasa. De amugy meg senki nem foglalkozik vele, hogy mikor adatod be, sajnos vagy nem sajnos.


A kombinalt mar mas teszta, azt celszeru evente beadatni, habar ez nem kotelezo, de valoszinuleg ennel se ugy mukodik, hogy 1 evig meg ved, 1 ev + 5 napnal mar biztosan nem.

Nehez lenne megmondani.


Segitseget nem tudom kitol lehetne kerni ebben, passz. Baratoktol esetleg.

2023. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Más országokban 3 évente kell oltani veszettség ellen, annyi a gyártói előirat szerint is a hatásosság, csak Magyarországon van ez az évente oltás, bennfentes szerint ennek csak gazdasági okai vannak. Sajnos nálunk ez is lehúzásként megy mint minden! :(
2023. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igyekszem mihamarabb, de sajnos most nem megy, nem tudtam, van-e “tűréshatár”. A segítséget úgy értettem, esetleg fajtamentő - bár valószínűleg mindenki anyagi nehézségekkel küzd, köztük ezek a szervezetek is…
2023. szept. 25. 17:34
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

"Más országokban 3 évente kell oltani veszettség ellen, annyi a gyártói előirat szerint is a hatásosság, csak Magyarországon van ez az évente oltás, bennfentes szerint ennek csak gazdasági okai vannak. Sajnos nálunk ez is lehúzásként megy mint minden! :("


nem a párezer forintos oltáson múlik az állatorvosok megélhetése. Azért van az egy év törvénybe meghatározva, hogy legalább évente lásson a szerencsétlen állat orvost, illetve ha 3 évente kellene, akkor az sokak szerint jó lenne hatnak is stb... Puffer zóna vagyunk a veszettség-térképen, érdemes lenne már ezt végre megérteni. Nem csak magunkat védjük, hanem a többi mentes országot is. Rendkívül sok erőfeszítésbe került, mire az országból kikerült a veszettség, most ezt a helyzetet fent kell tartani azzal, hogy legalább az éves oltásra elmennek a tulajdonosok. Szerintem nem nagy ár a biztonságunkért cserébe. Üdvözlettel, egy bennfentes...


Kérdező!


Hivatalos értelemben vett tűréshatár nincs. Az állatorvos nem foglalkozik pár hónap különbséggel, gond ebből akkor lenne, ha útlevél-érvényességéről, vagy kiutazásról lenne szó, ami gondolom jelen esetben nem érint. Továbbá, feltételezem, hogyha megharapna valakit a kutyád, akkor karantén alá kerülne két hétre és amennyiben nem mutat veszettségi tüneteket, úgy a saját lábán távozik onnét.


A kutya viszont védett, az oltás "hatása" tovább tart, mint egy év, nem kell aggódnotok.

2023. szept. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Esetleg kérdezd meg a dokit, hogy fizethetsz-e több részletben. Bár az oltás elég alacsony összeg, de hátha. Én már hallottam ilyen lehetőségről a környéken, ahol élek, leginkább alacsony jövedelműek, nyugdíjasok veszik igénybe.
2023. szept. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Azért én 8000Ft-ot nem neveznék párezres alacsony összegnek egy olyan emberről lévén szó aki anyagi gondokkal küzd sajnos. :(
2023. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem is úgy értettem az alacsony összeget, hanem általánosságban. Ez az összeg manapság bevásárlásnak is sovány.
2023. szept. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Az állatorvosi árlistában a 8.000 ft kb a legalacsonyabb szám, amit látni lehet. Én erre értettem, nem a kérdező anyagi helyzetét akartam ezzel firtatni, esetleg becsmérelni. Inkább a 2-es válaszolónak szólt ez a megfogalmazás, mivel nevetséges úgy tekinteni a veszettség oltásra, mint az állatorvos kenyerére.


4-es voltam

2023. szept. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!