Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen drága egy kutya?

Miért ilyen drága egy kutya?

Figyelt kérdés
Néztem és kb. 200-600 ezer forint 1 kutya, ahhoz hogy a tiéd legyen.
2023. szept. 1. 17:10
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
87%

30-as Ezektől lesz értékesebb az a kutya, te nagyon egyszerű (már akinek fontosak ezek). Ha valaki szintén nem csak kerti dísznek akarja, hanem kiállításokra, versenyekre hordani, akkor nyilván olyan helyről fogja venni, ahol a szülők is díjnyertes kutyák. Ez egy drága hobbi. Neked meg lehetőséged van máshonnan kutyát szerezni!

Nem kell megvenni, tele vannak a menhelyek, fajtamentések, sintértelepek szerencsétlen sorsú kutyákkal. Sokszor fajtatiszta, és rengeteg a kölyök is.

Megtehetném én is, hogy vegyek, de nekem jó a keverék is. Ezelőtt is olyanom volt, most is keverékem van, és ezután is olyan lesz. Az előzőnél, és a mostaninál is meg voltam győződve róla, hogy ezt a kutyát tenyészteni kéne (mármint létrehozni a két fajtából egy újat), annyira jó. Az előző Cane Corso-Staffordshire terrier volt, most egy Cane Corso-Rottweiler keverék van, nagyon jó természettel.

Az egészségük meg olyan, amilyen. Teljesen lutri, hogy a kutyád egészséges, vagy beteges lesz, legyen akár fajtatiszta, akár keverék. Az előző kutyám beteges volt, nagyon. Azért is írtam, hogy tudnék mesélni a kiadásokról. Ha kifogsz csak egy ételallergiás egyedet, már kb. dupla annyiból tartod fenn, mint aminek nincs allergiája. Ha egyéb betegsége is lesz, akkor a gatyád is rámehet. Nekünk az előző kutyám utolsó (és egyben sajnos végzetes) betegségénél több százezer forint ment el a vizsgálatokra, gyógyszerekre (az utolsó heteiben naponta kb. 1 marék gyógyszert kapott). Kezelésre nem volt semmilyen lehetőség, pedig ha azt mondják fél milla a műtét, hát kinyögtük volna. Amikor az altatása megtörtént, megkérdeztem az orvost, hogy miért van ennyi, és ilyen súlyos betegség a kutyáknál is? Azt felelte, ugyanazért, amiért nálunk, embereknél is. Ugyanazt a mérgezett levegőt szívja, ugyanazt a szennyezett vizet issza, és az ételeikben ugyanúgy benne van az a sok szar, amit nekünk sem kéne megenni.


Szóval, van lehetőséged kifogni egy olyan kutyát, amit kihozol menhelyről az ivartalanítás, és a chip áráért, és általános dolgokon kívül nem kell költened másra, de lehet úgy jársz, mint mi. Ezzel számolni kell. Csak akkor kell kutyát tartani, ha mindkét eset bele tud férni az anyagi keretbe. Sajnos ez ilyen, de muszáj felelősen gondolkodni.

2023. szept. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
76%

#21 és 30: Fajtatiszta, törzskönyves kutyánál már hogyne kéne, hogy érdekelje a vevőt a versenyeken elért díj. A versenyeredmények tükrében választhat a tenyésztő a legjobb génállományú kutyák között a pároztatásnál. Tulajdonképpen a jó és többféle versenyeredmény egyfajta belépő a jó génállomány "klubjába" és a nemzetközi versenyeken való részvétel teszi lehetővé, hogy a tenyésztők minél szélesebb körben, a belterjesség elkerülésével tudják pároztatni a kutyáikat. Ezek a versenyek messze nem a "legcukibb" címért folynak, hanem itt hozzáértő bírók szűrik ki a standardnak leginkább megfelelő kutyákat, ezek a versenyek nagyban hozzájárulnak ezeknek a fajtára jellemző standardoknak a megtartásához, mellesleg nagyon sok mindent ki lehet szűrni a kutya viselkedéséből, idegi stabilitásából és a tenyésztő-kutya viszonyáról.

Egyetlen árva CAC minősítéssel legfeljebb a szomszéd kutyával tudnak pároztatni. Minél több a versenyeredmény, annál nagyobb a választási lehetőség, annál nagyobb lehet a genetikai változatosság.

Mondom ezt úgy, hogy világ életemben mentett kutyáim voltak, pénz sohasem adtam kutyáért, legfeljebb a menhelyet támogattam X összeggel, tehát nem fűződik anyagi érdekem a tenyésztők istenítéséhez.

2023. szept. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
83%

#31 Minden szavaddal egyetértek.


Érdekesség, hogy én is ugyanezt kérdeztem az orvosunktól és ő is ugyanezt válaszolta.

2023. szept. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
25%
Az allergiák, tápanyaghiányok, és egyéb betegslgek legnagyobb része a tápos etetésnek köszönhető.
2023. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
34%

34-es, a 31-es válaszoló vagyok. Én például soha nem etettem kizárólag táppal. Maximum vész esetére volt itthon mindig (Platinum), ami egy év alatt el tudott fogyni, az talán 5 maximum 10 kg.

Nálam mindig marha, és szarvashúson, zöldség-gyümölcsön, és különféle táplálékkiegészítőkön élt a kutya, jutalomfalatnak szarvaskonyhás szárított húsokat kapott. Aztán mégis volt itt allergiától kezdve minden több kutyámnál is. Sajnos simán el tudom hinni, hogy a légszennyezettség, és az ivóvíz minőség is közrejátszik. Plusz az a sok vacak, amivel a haszonállatokat is tömik, növényeket, zöldséget, gyümölcsöt kezelik, permetezik.

2023. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

OFF

#35 Érdekességképpen írom, hogy annak ellenére, hogy a kutyáim sokat rágnak (csont, kávéfa bot), nagyon kövesek a fogaik. Az állatorvos szerint a kemény víz okoz ilyen lerakódást...

2023. szept. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
79%
36 Nálam szintúgy. A jelenlegi kutyám másfél éves múlt, de már van fogköve.
2023. szept. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Én 250.000-ért vettem a munkavonalas németjuhászomat. Hogy miért?


Mert egy jó idegrendszerű és csontozatú kutyát akartam, aki bírja velem/velünk tartani a tempót. Reggel én megyek futni vele, este a férjem. Havonta minimum 3x megyünk túrázni, jópár kilométert, hegymenet, erdő stb. Olyan kutyát akartunk, akinek hatalmas a mozgásigénye és meg sem kottyan neki, ha pl 30 km-t menni kell.

Emellett fontos volt, hogy lehessen vele őrző-védőzni, tanulékony legyen és ne kelljen rákölteni havi 100.000 Forintot (nem is tudom honnan vetted ezt az összeget).


Nem allergiás, évente a kötelező oltásokkor látja orvos, sosem volt vele semmi gond.


Megfordult nálunk rengeteg menhelyes kutya (ideigleneseztetni szoktunk), de én valahogy nem sajnálom a pénzt egy jó kutyáért. Inkább fizetek sokat, mint hogy a 30.000 Forintos szaporított németjuhászok gazdáit támogassam. Így van egy jó kutyánk, aki valóban velünk lesz sokáig és passzol az életvitelünkhöz.

2023. szept. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

32: egyetértek elviekben veled, egy kitétellel. Làtszik, hog nem volt sosem show kutyatd. A kiallitas semmi masrol nem szol csak korrupciorol.


Az en fajtam a mudi. Ha megnezem az elmult egy evet, ket kan volt zommeg fajtagyoztes minden kiallitason. Soha!!!! Ismetlen soha nem fedeztetnek egyikel se, de meg a tavoli rokonaikat es vonalaikat is messzire elkerulom.


Az egyik ranezesre diszlapzias es 2-4 cm-rel kilog a standard felso hatarabol, a masik egy ideggyenge, szukás feju, anatomiai hibas szornyeteg.


Ez egy jol kitalalt rendszer, minel kozelebb ulsz a tuzhoz es minel tobb birot szopsz le (szo szerint), annal tobb CAC-od lesz. :) sajnos ez ilyen, a kiallitasi comel fabadkat sem ernek. :)

2023. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!