Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen drága egy kutya?

Miért ilyen drága egy kutya?

Figyelt kérdés
Néztem és kb. 200-600 ezer forint 1 kutya, ahhoz hogy a tiéd legyen.
2023. szept. 1. 17:10
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
3%

"Kiállítások, vizsgák, versenyek nevezési díjai, champion címek(10 db) - 100.000 Ft

Ez átlagosan egy champion cím eléréséhez elegendő verseny."


Elnezest de a lőtéri kutyát (hehe) sem érdekli milyen kiallitasokra viszi a kutyait valaki. Azt miert en fizessem ki vevokent hogy valaki a legcukibb palotapincsi versenyre visz egy allatot???

2023. szept. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
12%
#21 Elfelejtettél profilt váltani, kérdező? :D
2023. szept. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
33%

Miért költeném az egész fizetésemet kutyára? Mint írtam nekem a 600 ezres összeg csak egy része a teljes fizetésemnek. Megérzem, de mégiscsak egyszer kiadás. Utána kb. havi 100e-t szánok a kutyára, így jön ki a kb. 1 millió/év és a kb. 8-10 millió/teljes élet. 100e/hó az bőséges mozgástér, így a felszerelések beszerzése és a kezdeti orvosi költségek után már bőven alatta lehet maradni.


Ha azt nézem, hogy a teljes életében ráköltött összeget megkeresem kb. 1 év alatt, akkor az azt jelenti, hogy 1 év alatt megtérült a kutya. Ha teszem azt te fele annyit keresel, mint én és fele annyit szánsz rá havi szinten, mint én, akkor neked is simán 1 év alatt megtérül. Ha még annyi kereseted sincs, akkor is max. 2-3 év alatt megtérül a kutya mindennel együtt. Tudatos pénzfelhasználás alapok, ugye.


Ha valamire azt akarod mondani, hogy drága, akkor olyat mondjál, ami az élettartama alatt nem térül meg vagy csak éppenhogy.


És akkor a tenyésztő oldaláról nem is vizsgáltuk még meg a kérdést, hogy neki mennyibe került az alom lehozatala... Ha piaci alapon tenyésztenének, akkor szerintem egy használtautó árát simán el kellene kérniük, hogy profitábilis legyen.

2023. szept. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

A minimálbér 232 ezer forint, ez nettó 155. Ebből fizesd a rezsit, költs magadra. Egyedül élsz, ha havi 50-et elteszel, akkor az 600 ezer 1 év alatt.

Nem mindenki keres milliókat. Ahhoz, hogy 8-10 milliót letegyek több mint 10 évig kell dolgoznom, úgy hogy közben spórolok.

2023. szept. 1. 20:57
 25/39 anonim ***** válasza:
86%
...és ennek semmi köze nincs az árazáshoz. Ha nem tudod megfizetni, akkor nem kell kutyát vásárolnod.
2023. szept. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Ezt írtam. Szegény ember nem is tarthat kutyát, hiába szereti őket.
2023. szept. 1. 21:10
 27/39 anonim ***** válasza:
85%

Tarthatsz, csak nem 600 ezres fajtatiszta státusz szimbólum kutyát...


--> MENHELY

2023. szept. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
77%
Akinek nincs pénze, az se kutyát, se gyereket ne vállaljon. Ezt jelenti a felelősség tudat. Hiába szereted szegény ember létedre a kutyát, ha nem tudod kifizetni az állatorvost, ha nagy baj van (300-400e ft akár), akkor ne legyen kutyád. Ennyi. Nem olyan bonyolult.
2023. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
76%

Azért kerül ennyibe, mert van elegendő ember, aki hajlandó érte ennyit fizetni.


Egy mudi pl kijön 200 ezerből, egy border collie 400 ezer körül van. Senki ne mondja nekem, hogy egy border fenntartása, versenyeztetése stb. kétszer annyiba kerül, mint egy mudié... de írhattam volna corgit is, ami tudtommal fél millió körül mozog.


Elvileg ezért a pénzért cserébe amúgy kapsz egy egészséges, idegrendszerileg stabilabb, ha show vonal, akkor "szebbnek" számító, ha munka, akkor meg egy arra alkalmas, drive-os, wesenes kutyát. Számomra pedig a legfőbb indok a tenyésztők mellett, hogy tudom, hogy a kölyköm szülei, felmenői egy jobb életet élnek, ahol igyekeznek kielégíteni az igényeiket, nem pedig egy sz*ros disznóolban potyogtatják a kölyköket. Az árazást nem tartom fair-nek, de pl nemrég is elfogadtam és fizettem majd' 2 ezer eurót egy kölyökért :)

2023. szept. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
14%

Ne haragudj, de ez tényleg hülyeség, hogy belerakják az árban azt, amit a tenyésztő a saját kutyáira költ milliókat hülye versenyekre.

Nekem ahhoz semmi közöm, az, hogy az ő kutyája részt vett ilyen meg olyan kiállításokon, a tőle származó kutyámat nem érinti.

Csak azt lenne tisztességes elkérni, amit az én kutyámra költ, meg amíg a kutyám pici és szopik, addig az anyjára költött plusz kajába beszállni stb, ilyesmi.

2023. szept. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!