Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen drága egy kutya?

Miért ilyen drága egy kutya?

Figyelt kérdés
Néztem és kb. 200-600 ezer forint 1 kutya, ahhoz hogy a tiéd legyen.
2023. szept. 1. 17:10
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
62%
Mert valójában nem akarsz. Csak kompenzálnál valamit.
2023. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
0%
Mizsgoldzon a gizsutya csak etyezer.
2023. szept. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Meg nem is az, hogy megveszed 600 ezerért, utána havonta rá kell költeni egy 100-ast.

Szegény embernek nem is lehet kutyája, hiába szereti őket.

2023. szept. 1. 19:50
 14/39 anonim ***** válasza:
90%

Nekem menhelyről vannak kutyák, macska is onnan volt, csak az addigi oltásait meg a chipet kellett kifizetni.


Mindenük megvan, tápot se gagyit kapnak, mégse kell havi szinten 100at költeni rájuk.


Az oltásos hónapok neccesek, de azokat tudom mikor vannak, azzal kalkulálok, teszek rá félre.


Szerencsére extra orvosi kiadás csak minimális volt eddig, maradjon is így, mert az azért tényleg drága.

2023. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
95%
Az autó nem drága X millióért? És egy kutya többet veled lesz, örömöt, szórakozást, szeretetet ad.
2023. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj, de ez csak a te pénztárcádnak drága. Nekem az egy havi fizetésemnek a nagyobbik része, és most a 600e-es végletről beszélek. De ha összeszámolnám, hogy éves szinten mennyit kell költeni a kutyára, akkor az sem állna meg ennyiben. A teljes élete alatt, nem is tudom, legalább 10 milliót ráköltesz majd, de jó, legyen ennek a fele, mert "hobbi tartó vagy kis büdzséből". Még mindig úgy gondolod, hogy a vételár volt a drága?
2023. szept. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

#15, már ne haragudj, de egy kocsit összehasonlítani a kutyával? A kocsival pénzt keresek, azzal járok munkába. Kutyaháton nem tudok odaérni.


#16, igen és az egész fizetést a kutyára költöd? Másra nem is marad, csak azért mert akarsz magadnak egy háziállatot?

2023. szept. 1. 20:22
 18/39 anonim ***** válasza:
78%
Ja bocs, buta provokatív kérdés, lehet továbbállni.
2023. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Mitől buta?

Szeretnénk kutyát, viszont nézegettük több helyen is, vatera, jófogás, és mindenhol többszázezer egy kis kölyök.

Ilyenkor azért mégis elgondolkozik az ember, hogy érdemes-e, ha nem keres milliókat.

2023. szept. 1. 20:34
 20/39 anonim ***** válasza:
87%

#13 Hát én életemben nem fizettem kutyáért és nem egy volt már.

Ha fajtatisztát akarsz valamiért, annak meg kell fizetni az árát. Ha meg mindegy milyen, csak ugasson meg visszahozza a labdát, több ezer menhelyi és ingyen elvihető kutya közül válogathatsz.

Ha nincs pénzed pármai sonkára, hisztizhetsz, hogy szegény ember haljon éhen, de mi lenne ha rinya helyett vennél coop fóliás sonkát? Mindkettővel jól laksz. Tök mindegy, hogy a kutyád fajtatiszta vagy sem, ha jól bánsz vele, hű társad lesz élete végéig.

2023. szept. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!