Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fárasszak le egy...

Hogyan fárasszak le egy border collie-t? Mivel van egy border colliem de egy óra labdázás után is tele van energiával. Tudnátok esetleg tanácsot adni?

Figyelt kérdés
2023. jún. 30. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Feladat, kutyasuli, terelés
2023. jún. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. jún. 30. 18:22
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

"de egy óra labdázás után is tele van energiával"


Ezzel tisztában kellett volna lenned, hiszen a border az egyik legnagyobb mozgásigényű kutyafajta. Mennyit és hogyan mozgatod egy nap a labdázáson kívül?

2023. jún. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát, szoktam tanídtgatni, rohangálni, és futni is szoktam menni vele. Slagozni is szoktunk, meg a dunába is szoktam fürdetni, meg persze sétálunk. És tudtam amikor bordert választottam hogy nagy mozgás igényű csak kiváncsi voltam az ötleteitekre, hogy hogyan lehetne még jobban foglalkozni vele, vagy hogy még boldogabb legyen a kutya
2023. jún. 30. 19:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mentálisan hogy néz ki a lefárasztás a “tanítdgatás” mellett? A borderek komplett koreográfiákra is betaníthatóak, neki nem elég, hogy ül-fekszik-pacsi
2023. jún. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát eléggé sok van:

ül fekszik pacsi forog ugrik akadály ez helwörk fa holló mehet, tessék lábszlalom hempereg hajol és még sok más

2023. jún. 30. 22:22
 7/11 anonim ***** válasza:
A barátoméké 2 óra labdázas-sétálás után fárad ki. Ezt onnan tudom ha megyunk kirandulni,es belerakunk még egy labdázást is a végére,a kutya teljesen kikészül:) (nem öreg). És ilyenkor mondják,hogy na,jót fog aludni otthon.
2023. jún. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A bordereket meg kell tanítani pihenni is, különben túlhajtják magukat, lehet, hogy inkább ez nálatok a probléma.

Ha okosan fárasztod, fél óra alatt is le lehet őket dolgozni, egy agility edzésen pl kb 2x8 percet van a pályán egy kutya. Kösd össze a labdázást a trükközéssel, kerültess közbe fákat és/vagy magadat, mindig különböző sorrendben és különböző irányokból. Gyorsan le fog fáradni. Ősztől tavaszig meg szuper fárasztás a biciklizés, nyáron az úsztatás pedig hatékonyabb, ha te is bemész a vízbe legalább combközépig és úgy dobálod neki a labdát, így folyamatosan úsznia kell.

2023. jún. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

A border terelo munkakutya. Arra tenyesztettewk ki,h egesz nap terelje a nyajat.

Tehat a labdazas keves lesz. Talan bicaj roller mellett fusson.

2023. júl. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

Munkakutya, munka kell neki. Az nem munka, hogy ismételgetitek a régi feladatokat. Még az új feladatok tanítása sem munka. A labdázásnak, sétának meg nyilván köte sincs hozzá.


A munka azt jelenti, hogy magas ösztönszinten dgozik. Heti minimum 3-4 terelés, agility, obedience stb.

2023. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!