Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy nyakörv lenne jobb...

Hám vagy nyakörv lenne jobb választás?

Figyelt kérdés
Júniusban lesz egy nagytestű kutyám.Mindenki teljesen mást mond,hogy nyakörv vagy hám kellene neki.Mivel a kutyus még kölyök (8 hetesen hozom el) nem fog tudni szépen sétálni éppen ezért ezt majd neki meg kell tanítani.Melyik lenne a jobb választás?A neten mindenfélét olvastam.A fressnapfban a nyakörvet ajánlotta az eladó,mert azzal könnyebb irányítani.Ez valóban így van? Mindenféle vélemény,tapasztalat jöhet akár kistestű kutyával kapcsolatban is.

2023. ápr. 11. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nagytestű kutyahoz és séta tanításához nyakörv. Majd ha minden helyzetben gyönyörűen sétál laza pórázon, válthatsz hámra, ha annyira szeretnéd.
2023. ápr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Én hám párti vagyok akár kicsi akár nagy testű kutyát viszek sétálni (mind a kettő van)

Nem szeretem a nyakörvet lehet hülyeség de nekem olyan mint ha amikor irányítanám vagy húznám kissé akkor az neki a torkát nyomja szorítja. Nekem se esne jól az ilyesmi.

2023. ápr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Nyakörvel valóban sokkal könnyebb tanítani, én is mindneképp azt javaslom. És ha csak nem direkt azon rángatod, nem lesz kelletlne neki. A hám csak arra készteti hogy vontasson... Szóval midneképp naykörv, ha kistestű, ha nagy.
2023. ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Igazabol oszinten szerintem tokmindegy, marmint a hetkoznapokban.

A lenyeg az, hogy a kutya megtanuljon szepen setalni es ne ugy nezzen ki minden seta, hogy o rohan, te meg repulsz mogotte :D

Hamban is meg lehet tanitani setalni.


En nyakorvet hasznalok alapvetoen, de a kutyasuliban is ezt kertek, igy tanult meg szepen setalni, maradt ez. Egyedul kirandulashoz kap inkabb hamot.

2023. ápr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

A hám arra van, hogy a kutya belefeszüljön és húzzon. Ha neked ez a célod, válaszd ezt. Ha laza pórázos sétára akarod nevelni, válaszd a nyakörvet.


De mindenek előtt javaslom a kutyaiskolát, mert látszik, hogy nem vagy jártas kutyanevelésben.

2023. ápr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Retriever póráz. Nekem az van. Lazára van állítva. Tehát ha húzna a kutya, akkor sem szorítja a nyakát. Szerintem az a legjobb. Könnyen tudom vele irányítani is.
2023. ápr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nagytestű és még tanítani kell sétálni, ezért részemről a nyakörvre szavaznék. Egy hozzáértőnek több tapasztalata van, mint nekem, az egyszeri gazdinak. De az előző kutyánkat hámban nem sikerült megtanítani rendesen sétálni, húzott és mivel elég nagy is volt, ez sem mókás, sem biztonságos nem volt. Később váltottunk nyakörvre, akkor már nem csak tanítani, hanem a korrigálni is kellett a korábbi hibáimat. A mostani kutyánk is nagytestű, alapból nyakörvben van (ha olyasmit csinálunk, van hámja is), azzal is tanult sétálni, alapesetben nincs is vele gond, de ha előbb veszi észre a macskát, vadat stb. mint én és nincs időm tiltani, akkor rájuk mozdul. Pár napja ezt eljátszotta erdőben, sáros lejtőn és váratlanul. Még nyakörvben is nehéz volt megtartani, hámban nem sok esélyem lett volna. Az ilyen helyzetek miatt teszek rá, hogy néha beszólnak, amiért nem hámban sétáltatom, mert inkább a nyakörv, mint hogy egy macska miatt kivasaljon minket egy autó. Főleg most, hogy még terhes is vagyok.
2023. ápr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyakörv.
2023. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom az ötös miért lett lepontozva, pedig a hám arra van kitalálva!!!! Hogy a kutya kényelmesen tudjon húzni. Ha szépen sétál, nem fojtogatja a nyakörv, erre ő is rá fog jönni, ha húz, az számára kényelmetlen lesz
2023. ápr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!