Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon ross vagyok az miatt,ho...

Nagyon ross vagyok az miatt,hogy visszavittem menhelyre 2 hónap után a kutyát, mert problémás volt?

Figyelt kérdés

Sétakor húzott és folyton felnyalt és evett mindent. Ezt kezdtem kinevelni belőle, de más gondok is voltak. A régi kutyámat ledominálta, folyamatosan ráállt, lökte, nem akarta a közelembe engedni. Nem agresszív módon, de volt,hogy rámorgott, amikor ő is fel akart az ágyra jönni. Játék közben latni lehetett a fajtabeli különbséget, erősebb volt. Sokszor a hosszú szőrű kutyámat úgy rángatta a szőrénél fogva,mint a rongyot. Jó, rájuk szóltam. Nem egyszer történt,hogy valószínűleg úgy arcon harapta véletlenül, hogy hosszú percekig csak tüsszögött és cuppogott. Legnagyobb probléma az volt ,hogy ha boltba vagy dolgozni mentem, ki kellett zárom őket a konyhába, mert rombolt. De csak fél órát, aztán békésen feküdt. A kanapéről, székről a magas szekrényekre felugrált, mindent tönkre tett. Virágot is elràgta. Konyhában is borogatott, meg asztalon mászkált. Teljesen elpakoltam mindent. Vettem új szekrényt is. Azt hittem, hogy javul a helyzet, erre meg a terítőt tépte apró darabokra. Nagyon agilis. Egy kutyát nem láttam még asztal és komód meg szekrény tetején ugrálni. Ha itt maradt volna, örökké a konyhába kellett volna zárni és még terítőt se használni vagy előbb utóbb abbahagyta volna? Láttam én minden fajta kutyát lakásban, de ilyet egyik sem csinált. Ha láttam, normálisan viselkedett.

Ex párom csak morogni tudott rá, nevelni nem. Én adtam esélyt neki, de nagyon kikészültem tőle. Sajnálom szegényt, de biztos hamar lesz új gazdája, mert kis termetű és nem ronda, mint ahogy az exem mondta. Okos is.

Az zavar az egészben, hogy egymagam nem tudtam egy ennyire agilis és problémás kutyát megnevelni. Azért kedves és bújós volt ezek ellenére. Zavar, hogy ekkora szerencsétlen vagyok,hogy nincs türelmem tovább szenvedni vele,mert bármit elér a magasban és ennél jobban lehetetlen a lakásban már elpakolni. Szobanövényeket csak nem dobom ki. Neveltem már makacs kutyát ,de fele ennyi probléma nem volt vele, mint a 2 hónap alatt. Pedig annyira vártam, hogy jöjjön és ez lett a vége..


2023. márc. 2. 21:39
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
34%
Ezért nem értem soha, hogy miért párral közösen vállalnak emberek kutyát. Arra nem gondoltok, hogy mi lesz vele, ha szétmentek? Én magamnak vállaltam a kutyáimat, azzal a tudattal, hogy egyedül is van rájuk időm, pénzem. Akinek csak pár mellett van, az ne vállalja be könyörgöm, mert a vége az lesz, hogy szerencsétlen menhelyen köt ki.
2023. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
36%

Egy már meglévő másik kutya mellé jött egy másik, amikor még együtt voltatok.


Na, akik nem szeretnek olvasni, azoknak lebutítottam a sztorit.


Közben szétmentetek és magadra maradtál két kutyával, akik közül az egyikkel már jól összeszoktál, a másik pedig még nagyon sok foglalkozást igényelne, és lehet, hogy inkább egyedüli kutyának való (nem minden kutya jön ki más kutyákkal). Egyébként sok helyen nem ismerik elég jól a kutyákat. Nincs rá kapacitás. Én azt mondom, hogy ha már így alakult, maradjon egyke a régebben meglévő kutyád egyelőre, ha mégis akarsz majd idővel másodikat, gondold át, mi fér bele az életmódodba, és csak olyan helyről válassz, ahol ideiglenes gazdinál van, de nem nagy falkában, max. 2 másikkal, minél kevesebben vannak, az idik annál jobban ki tudják ismerni, ha már falkázik az idi, ugyanaz a kockázat megvan, mint telepen lévőknél, hogy nem tudja elég jól kiismerni őket külön-külön. És még valami, hogy újonc kutyával is el kell menni külön sulizni, mert nincs két totál ugyanolyan kutya, teljesen más problémák merülhetnek fel, amikre egy jól képzett trénernek lehet ötlete, vagy tud tanácsot kérni másik tréner kollégától. Mentetteket meg lehetőleg olyan suliba vigyél, ahol etológia alapon oktatnak, és nem traumatizálják az amúgy is előéletes kutyát például ingerelárasztással, meg rángatással... stb.

2023. márc. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
35%
Egyetértek a 31-el, hacsak nem vagytok házasok ne legyen közös állat tartás. A te kutyád a te felelőséged!
2023. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

Azert adtam vissza, hátha valakinek több ideje van arra, hogy kinevelje a kutyából azt, hogy szétveri a lakást. Erre nem voltam felkészülve. Maximum arra,hogy a földön rendetlenkedik, de nem a magasban.

Amióta nincs itt, a másik kutya sokkal szabadabbnak érzi magát, nem piszkálja folyton a másik és többet is játszik. Elvan ő minden kutyával, de elnyomva, ennyire leuralva még nem volt. Pedig van egy kutyahaver, amelyik senkit nem tűr meg maga mellett, de neki hanyatt is vágja magát, védtelenné téve a hasát. Van egy másik, amelyik folyton játszana vele, de ha rászól, abbahagyja és nem tépi a szőrénél fogva.

Őt ki-be járósnak tudom elkepzelni és az enyémnél nagyobb és erősebb kutyák mellé.

2023. márc. 4. 23:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!