Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon ross vagyok az miatt,ho...

Nagyon ross vagyok az miatt,hogy visszavittem menhelyre 2 hónap után a kutyát, mert problémás volt?

Figyelt kérdés

Sétakor húzott és folyton felnyalt és evett mindent. Ezt kezdtem kinevelni belőle, de más gondok is voltak. A régi kutyámat ledominálta, folyamatosan ráállt, lökte, nem akarta a közelembe engedni. Nem agresszív módon, de volt,hogy rámorgott, amikor ő is fel akart az ágyra jönni. Játék közben latni lehetett a fajtabeli különbséget, erősebb volt. Sokszor a hosszú szőrű kutyámat úgy rángatta a szőrénél fogva,mint a rongyot. Jó, rájuk szóltam. Nem egyszer történt,hogy valószínűleg úgy arcon harapta véletlenül, hogy hosszú percekig csak tüsszögött és cuppogott. Legnagyobb probléma az volt ,hogy ha boltba vagy dolgozni mentem, ki kellett zárom őket a konyhába, mert rombolt. De csak fél órát, aztán békésen feküdt. A kanapéről, székről a magas szekrényekre felugrált, mindent tönkre tett. Virágot is elràgta. Konyhában is borogatott, meg asztalon mászkált. Teljesen elpakoltam mindent. Vettem új szekrényt is. Azt hittem, hogy javul a helyzet, erre meg a terítőt tépte apró darabokra. Nagyon agilis. Egy kutyát nem láttam még asztal és komód meg szekrény tetején ugrálni. Ha itt maradt volna, örökké a konyhába kellett volna zárni és még terítőt se használni vagy előbb utóbb abbahagyta volna? Láttam én minden fajta kutyát lakásban, de ilyet egyik sem csinált. Ha láttam, normálisan viselkedett.

Ex párom csak morogni tudott rá, nevelni nem. Én adtam esélyt neki, de nagyon kikészültem tőle. Sajnálom szegényt, de biztos hamar lesz új gazdája, mert kis termetű és nem ronda, mint ahogy az exem mondta. Okos is.

Az zavar az egészben, hogy egymagam nem tudtam egy ennyire agilis és problémás kutyát megnevelni. Azért kedves és bújós volt ezek ellenére. Zavar, hogy ekkora szerencsétlen vagyok,hogy nincs türelmem tovább szenvedni vele,mert bármit elér a magasban és ennél jobban lehetetlen a lakásban már elpakolni. Szobanövényeket csak nem dobom ki. Neveltem már makacs kutyát ,de fele ennyi probléma nem volt vele, mint a 2 hónap alatt. Pedig annyira vártam, hogy jöjjön és ez lett a vége..


2023. márc. 2. 21:39
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem túl hamar feladtad. Egy menhelyi kutyával idő összerázódni, kis eséllyel kapsz 'kész' kutyát. Hívhattál volna trénert, kennelbe szoktathattad volna. De te inkább a könnyebb utat választottad. Szerintem az lehetett amúgy a probléma forrása, hogy nem tudtad úgy megszeretni mint az első blökit, és ezt nyilván ő is érezte. Ha szeretted volna, nem vitted volna vissza, hanem küzdöttél volna még. Most meg gondolj bele, szegény kutya mit élhet át.... Azt hitte végre van családja, erre visszaviszik, valószínűleg azt sem tudja mi van...

Gondolom azért írtad ki ezt a kérdést, mert lelkiismeretfurdallásod van, és felmentést vársz, de tőlem biztos nem kapod meg. Szerintem nagyon önző és felelőtlen dolgot tettél.

2023. márc. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Örültem neki,hogy egy aktív és játékos kutyus kerül az enyém mellé. Láttam, hogy kissé meg van őrülve először, de nem gondoltam, hogy ekkora a baj. Már az is érdekes volt, hogy földön soha nem aludt. Mindig széken, kanapén, ágyon. Távollétemben az asztalon. Valamiért a magasságot szereti. Kutyafekhely csak dísznek volt vagy a másiknak.
2023. márc. 2. 22:12
 13/34 A kérdező kommentje:
Nem szerettem jobban az elsőt. Nem kivételeztem vele. Inkább az új kapott több törődést, figyelmet. Tudtam, hogy szüksége van rá. Nem is lehetett tudni az előéletét sem.
2023. márc. 2. 22:15
 14/34 anonim ***** válasza:
60%
Én össze se számolom, milyen értékű kárt csináltak kölyökkorukban. Airpods, márkás kabát, kábelek…de valahogy leszarom😀A pénz és a tárgyak pótolhatóak, de ők nem. Neked fordítva van az értékrended gondolom, tárgyak előre, kutya hátra. Nem rosszból, de ilyen mentalitással senki ne tartson kutyát/gyereket, mert lesz sírás bőven.
2023. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Nem akartam olyan kutyát, amelyik egyáltalán az asztalra fel tud menni. Eleve azért néztem kis termetűt. Ennyi erővel hoztam volna macskát.

Neki mozgástérre is szüksége lehetett, ez az 50 négyzetméter nem sok egy hiperaktív kutyának. Futtató folyton tele volt, így ott sem tudtam soha elengedni, pedig nincs messze. Más kutyákra is folyton örjöngött. De már egyre kevésbé.

2023. márc. 2. 22:20
 16/34 A kérdező kommentje:
Ha csak a földön rongál és káoszkodik, azt el tudtam volna viselni. De hogy a magasban is, az már extrém eset számomra.
2023. márc. 2. 22:23
 17/34 A kérdező kommentje:
Családba tudnám őt elképzelni, semmiképpen sem egy dolgozó személy mellé. Párom, ha esetleg nem zugivott volna, hanem mellettem lett volna a kutya tanításában, lehet más lett volna a helyzet.
2023. márc. 2. 22:27
 18/34 A kérdező kommentje:
Nekem a macskák ragtak el kábeleket, virágokat, meg nem is emlékszem mit. Nem érdekeltek a tárgyak, csak addig,míg el kellett menni újat venni. Volt, hogy ünnepnapon kellett telefon töltőt vennem valahonnan, mert használhatatlan lett. Tudom,hogy ezzel jár az állattartás, de a csillárt azért ne tépje le..
2023. márc. 2. 22:30
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Szobakennel?
2023. márc. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Azt szeretném tudni, mit tehettem volna jobban egyedül, több műszak mellett. Se család, se más, idegen az egész város. Amit tudtam időt, rájuk szántam. Sokszor az alvásból vettem el. Például éjszakás voltam, aludtam 2-4 órát maximum. Delutanosban 5-6 órát. Séta se arról szólt, hogy pisi kaki és futás be. Még hajnalban sem. Jutalomfalatot mindig vittem. Mindig volt játék és beszéltem hozzájuk. Mindent mindig elmagyaráztam.
2023. márc. 2. 22:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!