Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon ross vagyok az miatt,ho...

Nagyon ross vagyok az miatt,hogy visszavittem menhelyre 2 hónap után a kutyát, mert problémás volt?

Figyelt kérdés

Sétakor húzott és folyton felnyalt és evett mindent. Ezt kezdtem kinevelni belőle, de más gondok is voltak. A régi kutyámat ledominálta, folyamatosan ráállt, lökte, nem akarta a közelembe engedni. Nem agresszív módon, de volt,hogy rámorgott, amikor ő is fel akart az ágyra jönni. Játék közben latni lehetett a fajtabeli különbséget, erősebb volt. Sokszor a hosszú szőrű kutyámat úgy rángatta a szőrénél fogva,mint a rongyot. Jó, rájuk szóltam. Nem egyszer történt,hogy valószínűleg úgy arcon harapta véletlenül, hogy hosszú percekig csak tüsszögött és cuppogott. Legnagyobb probléma az volt ,hogy ha boltba vagy dolgozni mentem, ki kellett zárom őket a konyhába, mert rombolt. De csak fél órát, aztán békésen feküdt. A kanapéről, székről a magas szekrényekre felugrált, mindent tönkre tett. Virágot is elràgta. Konyhában is borogatott, meg asztalon mászkált. Teljesen elpakoltam mindent. Vettem új szekrényt is. Azt hittem, hogy javul a helyzet, erre meg a terítőt tépte apró darabokra. Nagyon agilis. Egy kutyát nem láttam még asztal és komód meg szekrény tetején ugrálni. Ha itt maradt volna, örökké a konyhába kellett volna zárni és még terítőt se használni vagy előbb utóbb abbahagyta volna? Láttam én minden fajta kutyát lakásban, de ilyet egyik sem csinált. Ha láttam, normálisan viselkedett.

Ex párom csak morogni tudott rá, nevelni nem. Én adtam esélyt neki, de nagyon kikészültem tőle. Sajnálom szegényt, de biztos hamar lesz új gazdája, mert kis termetű és nem ronda, mint ahogy az exem mondta. Okos is.

Az zavar az egészben, hogy egymagam nem tudtam egy ennyire agilis és problémás kutyát megnevelni. Azért kedves és bújós volt ezek ellenére. Zavar, hogy ekkora szerencsétlen vagyok,hogy nincs türelmem tovább szenvedni vele,mert bármit elér a magasban és ennél jobban lehetetlen a lakásban már elpakolni. Szobanövényeket csak nem dobom ki. Neveltem már makacs kutyát ,de fele ennyi probléma nem volt vele, mint a 2 hónap alatt. Pedig annyira vártam, hogy jöjjön és ez lett a vége..


2023. márc. 2. 21:39
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Volt. Valamikor el bolt benne, valamikor nyüszített. De sokszor magától bemenet aludni. Nem akartam bezárni úgy, hogy a másik meg szabadon járkál mellette.
2023. márc. 2. 22:42
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Pl szobakennelbe szoktathattad volna. Sokan nem értik, de igazából nem ördögtől való dolog.

Annyi a titka, hogy nem belekényszeríteni kell a kutyát, hanem szépen beleszoktatmi. Tök jól el lett volna benn míg dolgozol.

2023. márc. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
93%
Az én mentett kutyámmal is annyi gond van az első perctől, hogy az nem igaz. Reaktív, szeparációs szorongásos, sötétedés után nem tudom egyedül hagyni a mai napig sem. 3 éve... Nem könnyű, de soha egy pillanatra sem jutott eszembe hogy visszaviszem...
2023. márc. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
70%

Ne várd azt hogy itt bárki is azt írja hogy jól döntöttél.. lehet egy két ember...

Te hogyan érzed? Azóta nyugodtabb vagy?

Mi is menhelyről fogadtuk be a kutyát,mindent is szétrágott,a 14 hónapos babát fellökte,persze csak játszani akart,átment a szomszédba megette a csirkéket... Szètrágta a drót kerítést (kertes ház)

Amúgy meg nem tartozol senkinek sem magyarázattal,te tudod mi volt otthon,te élted át,te láttad a dolgokat... Jól tetted.

2023. márc. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
57%
Kerdezo,egy nagytermetu idos kutyat kellett volna orokbefogadnod egyeduli kutyakent. A sinteresek legtobbje nem fer ossze mas kutyakkal.
2023. márc. 3. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 NTBS ***** válasza:
80%
Nem, csak hamar feladtad.
2023. márc. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
72%

Sztem ráhagytad a dolgokat. Járhattál volna trénerhez, stb.

Elég hamar feladtad, de hát te döntésed.

2023. márc. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
78%
Három műszak mellett kutyát tartani, hát…ha nem fér bele az idődbe, ne tarts kutyát, ilyen egyszerű. Neki is jobb lesz meg neked is. Ha nem tudod elviselni, hogy kezdetben anyagi károk keletkeznek (mert ez kb. elkerülhetetlen), ne tarts kutyát. Ha nincs türelmed megnevelni és nem vagy kitartó, ne tarts kutyát. És főleg ne menhelyest, mert alapból is problémásabbak, de ezzel gondolom tisztában kellett lenned.
2023. márc. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a meglévő háziállatok élveznek elsőbbséget, és írtad, hogy még köztük is konfliktus volt. Egy mentett kutya melós, de az esetek többségében nem reménytelen. Meglévő háziállatot amúgy sem lepünk meg egy újonccal, érdemes fokozatosan összeszoktatni őket, főleg, ha bármelyik mentett.

Egyébként nem biztos, hogy elég, ha az előző kutyával sulizás alapján tanítod az újoncot, és nem mész el külön vele is, mert a foglalkozáson esetleg a tréner tud célzott tanácsot adni, ha látja a kutya viselkedését. Az mondjuk nem mindegy, hova mész suliba, nem mindegyik jó.

2023. márc. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Nem egyeful fogadtam be, de egyedül maradtam rá.
2023. márc. 3. 10:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!