Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon ross vagyok az miatt,ho...

Nagyon ross vagyok az miatt,hogy visszavittem menhelyre 2 hónap után a kutyát, mert problémás volt?

Figyelt kérdés

Sétakor húzott és folyton felnyalt és evett mindent. Ezt kezdtem kinevelni belőle, de más gondok is voltak. A régi kutyámat ledominálta, folyamatosan ráállt, lökte, nem akarta a közelembe engedni. Nem agresszív módon, de volt,hogy rámorgott, amikor ő is fel akart az ágyra jönni. Játék közben latni lehetett a fajtabeli különbséget, erősebb volt. Sokszor a hosszú szőrű kutyámat úgy rángatta a szőrénél fogva,mint a rongyot. Jó, rájuk szóltam. Nem egyszer történt,hogy valószínűleg úgy arcon harapta véletlenül, hogy hosszú percekig csak tüsszögött és cuppogott. Legnagyobb probléma az volt ,hogy ha boltba vagy dolgozni mentem, ki kellett zárom őket a konyhába, mert rombolt. De csak fél órát, aztán békésen feküdt. A kanapéről, székről a magas szekrényekre felugrált, mindent tönkre tett. Virágot is elràgta. Konyhában is borogatott, meg asztalon mászkált. Teljesen elpakoltam mindent. Vettem új szekrényt is. Azt hittem, hogy javul a helyzet, erre meg a terítőt tépte apró darabokra. Nagyon agilis. Egy kutyát nem láttam még asztal és komód meg szekrény tetején ugrálni. Ha itt maradt volna, örökké a konyhába kellett volna zárni és még terítőt se használni vagy előbb utóbb abbahagyta volna? Láttam én minden fajta kutyát lakásban, de ilyet egyik sem csinált. Ha láttam, normálisan viselkedett.

Ex párom csak morogni tudott rá, nevelni nem. Én adtam esélyt neki, de nagyon kikészültem tőle. Sajnálom szegényt, de biztos hamar lesz új gazdája, mert kis termetű és nem ronda, mint ahogy az exem mondta. Okos is.

Az zavar az egészben, hogy egymagam nem tudtam egy ennyire agilis és problémás kutyát megnevelni. Azért kedves és bújós volt ezek ellenére. Zavar, hogy ekkora szerencsétlen vagyok,hogy nincs türelmem tovább szenvedni vele,mert bármit elér a magasban és ennél jobban lehetetlen a lakásban már elpakolni. Szobanövényeket csak nem dobom ki. Neveltem már makacs kutyát ,de fele ennyi probléma nem volt vele, mint a 2 hónap alatt. Pedig annyira vártam, hogy jöjjön és ez lett a vége..


2023. márc. 2. 21:39
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy teljesen szobatiszta vokt az első perctől.
2023. márc. 2. 21:45
 2/34 anonim ***** válasza:
93%
Megértem,hogy így döntöttél hiszen ez a rombolás eléggé zavaró lehetett.Esetleg trénerhez,suliba járhatott volna és akkor hátha sikerült volna megnevelni.
2023. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
Elég hamar feladtad, de te életed, te döntésed. Remélem szerető családhoz kerül a kutyus. Az én kutyáim 1 éves korukig romboltak ezt-azt, de sosem jutott eszembe, hogy megválnék tőlük. Bár ők imádják is egymást és nagyon jó természetük van, de mint minden kutyát, őket is sokat kellett nevelni. Ez ezzel jár. És igen, az egyik nálam is mászkált már asztalon :D De leneveltem róla és kész.
2023. márc. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos a menhhelyi kutyáknak van egy pocsék elő életük, amitől nekik is, mint nekünk emberekben nyomot hagy. Ha több időt adtál volna neki és elvitted volna trainerhez akkor biztos javult volna a helyzet. Szegény pára
2023. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Itthon voltam, nem ért az asztalhoz. Először süteményt lopott, kajámból evett, majd megtanulta,hogy nem szabad. De ha arra jöttem haza,hogy a felnőtt kutya a terítőt apró cafatra rágta vagy feldöntött egy polcot, már semmi ötletem nem volt, mit tehetnék. Másikkal jártam suliba, de az ilyen dolgokat nem tanítják. Az ott hallottak szerint próbáltam nevelni. Értette az alap parancsokat, kivéve a marad szót. Sétakor is minden mozdulatát néztem. Jutalmaztam. De ez a rombolás volt a legnagyobb gond. Első hetekben az exem szemüvegét lopta el mellőle és rágta el, majd 300 euró volt javittatni. Cipőimmel kezdte a rágást, de azóta egy sem volt elő és az előszobába sem mehetett ki egyedül. De mi van,ha rosszul csukott be a nappali ajtót,mielőtt elmrhyek itthonról és minden virág a földön hever,mire hazaérek vagy a könyveket rágja le a polcról? Ennél jobban nem tudtam már elpakolni. Mi vám, ha amikor véletlenül nem 6-7 között kelnék fel,hanem kesobb kicsit es unalmában rendezkedik? Így sincs polcos szekrényem a könyves kivételével, mert nem szeretem. Ablakba is felment és onnan is borult meg virág. Sokat foglalkoztam vele, sétálni is voltunk rengeteget. Hiányozni fog, de nagyon kiborultam már tőle.
2023. márc. 2. 22:01
 6/34 anonim ***** válasza:
93%
Ahhoz képest, hogy azt írtad kis termetű, elég nagy rombolást csinált és húzott és mindenhova fel tudott mászni. Én biztos nem adtam volna vissza, de lehet így a kutyának is jobb, reméljük szerető gazdija lesz.
2023. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos, sok helyen nem teljesen ismerik a bent lévő kutyák viselkedését családban. Így kissé lutri ilyen kutyát bevállalni. Van, aki képes időt, energiát beletenni a megváltoztatásába. Van, aki nem akarja ezt bevállalni.

Ha még egyszer segíteni szeretnél egy kutyán, ajánlom, hogy olyan helyről válassz, ahol ideiglenesnél van a kutya. Ott általában családban él .

Volt ismerősöm, aki nem is volt már annyira fiatal és kimondottan nyugodtabb felnőtt kutyát szeretett volna. Nem is nevenincs menhelyen aztán kapott a tini boxer keveréket. Bár őú nem adta vissza, de nem volt felhőtlen az életük a kutyával hosszú évekig.

2023. márc. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Nincs családom, páromat elküldtem, mert részeges volt. Ő amúgy is csak szidta szerencsétlen kutyát, amit rossz volt hallgatni. Gondoltam, majd én megnevelem. De rájöttem, hogy egyedül nem tudok munka mellett ekkora problémát megoldani. Pedig akartam.
2023. márc. 2. 22:06
 9/34 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy így leirod olyan mintha egy neveletlen kölyök kutyát irnál le. Talán csak nem kellett volna feladni ilyen hamar.

De ha ilyen türelmetlen vagy akkor több kutyát ne fogadj örökbe, így a kutyának is jobb.

2023. márc. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
81%
+ 2 hónap nagyon rövid idő, ez még egy normális kutyának is kevés!
2023. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!