Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta az ami...

Melyik kutyafajta az ami tipikusan nem való első kutyának?

Figyelt kérdés
2023. jan. 30. 12:14
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
97%
Husky, Akita, Pitbull, Csaucsau, Malinois, Komondor, Kuvasz, Rottweiler, Tibeti masztiff, és az összes önálló kutya. Sőt, néha még a Border Collie is.
2023. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Hatos vagyok


Miért lettem lepontozva?!

2023. jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
9%
hónaljkutya
2023. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
82%

Bármilyen jó, ha tudsz vele bánni.

És egyik sem, ha nem tudsz vele bánni.

Ezen belül pedig az aktivitásodhoz, életmódodhoz, lehetőségeidhez mérten kell választani.

Pl ha lusta vagy, nem szereted sem a túl meleget, sem az esőt, hideget és amúgy is inkább bent elvagy, akkor 3. kutyának sem javasolt egy német juhászkutya.

De ha minden szabadidődet kint töltöd, szeret futni, akkor meg első kutyának is mehet simán egy husky.

Mondom, ezek akkor, ha tudsz kutyákkal bánni, mert ha nem, akkor egy palotapincsi vagy egy golden retriever is pokollá teheti az életed.

2023. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
96%

"Mert semmi értelmük nincs azon kívül hogy sokan cukinak tartják. Ha cuki dolgot akarsz vegyél inkább egy plüssállatot, azzal nem kell szenvedni."


kedves honnantudhatnám! Tudod a mai világban a legtöbb embernek egyik kutyafajta se nélkülözhetetlen. Vagy talán te bárányokat terelsz és kell neked juhászkutya? Őrző védő kutya hasznos lehet, de ha sose kell élesben megvédenie a kutyának, akkor igazából nélküle is megélhetnél. Nekem van egy kutyám (keverék) és egy macskám is. A kedvenc kutyafajtáim közül mindegyik vagy nagykutya, vagy középnagy és jó őrző védő kutyák is. Viszont ettől még ha valakinek csivava életérezés kell, az hiába tűnik nevetségesebbnek, de egy rottweilert is sokan azért vesznek, mert a fajta tetszik nekik, csak a rottweiler középnagy kutya, a csivava meg kicsi. Meg a rottweiler remek őrző védő, a csivava meg nem. De a Rottweiler is egy életérzést tud átadni, csak nem olyat, mint a csivava. Én inkább azon háborodok fel, amikor mondjuk egy csinibaba direkt a kutyához/kutyákhoz öltözik és úgy fotóztatja le magát. Azért a kutya ne legyen már egy darab dísz a képen, még ha tetszik is a fajta.


(Bár én alapvetően imádom a fekete ruhákat, így ha Dobermannal fotózkodnék, akkor is fekete ruha lenne rajtam, de egy világosabb színű kutyához nem vennék fel direkt világos ruhákat.)


Bár végülis ha valaki jól bánik a kutyával, akkor ha díszként fotózza, attól a kutyának lehet jó a sorsa de attól még undorító szerintem.


Bizonyos esetekben egy őrző védő kutya sokat tud segíteni, szóval hasznos is lehet egy ilyen kutya. De ha valakihez be se törnek soha, akkor nyilván nem elengedhetetlen. A mai világban a kutya nem elegendhetetlen a legtöbb embernek, csak szeretjük az állatokat.


Nekem van keverék kutyám, van macskám, és vannak kedvenc kutyafajtáim, amikről írtam feljebb. De ettől még a mai világban nem elengedhetetlen a legtöbb embernek a kutya, sőt nélküle is ellenne. És bár nekem a kedvenc kutyafajtáim mint írtam középnagy vagy nagy méretű remek őrző védő típusok, attól még ha valakinek a csivava a kedvenc, akkor neki legyen a csivava a kedvenc.


Visszatérve a kérdésre, bizonyos tipikus őrző védő kutyák alapból hajlamosabbak a másik ledominálásra, és ezen kívül nagy méretükkel eléggé veszélyesek is tudnak lenni. Például Cane corso, Dobermann, Rottweiler, Pitbull, de a Kaukázusi juhász, Kangal még az előbbieknél is veszélyesebbek tudnak lenni. Ha nem mozog eleged, szétszedheti a lakást, ha nem foglalkozol vele eleget és elég jó minőségben, nem szocializálod, megtámadhat más kutyát, vagy embert is.


De alapvetően minden kutyával lehetnek kisebb nagyobb problémák.

2023. jan. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Az előző kommentemhez még annyit, hogy egy nagy mozgásigényű nagy vagy középnagy testű kutya még több mozgást és még több minőségi nevelést igényel, kutyaiskola is még inkább fontos nekik. Tehát a nem megfelelő nevelés könnyen elronthatja őket, jobban mint más kutyákat. Ráadásul az ilyesmi kutyák hajlamosak a többi kutya vagy ember ledominálására, bár kisebb kutyák kisebb mozgásigénnyel is hajlamosak lehetnek rá.
2023. jan. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
96%
22-es: a 6-os válaszod második fele miatt, ez abszolút nem így van. Plusz az első fele ugyan OK, de nyilván aki kiír ide egy kérdést, amit már feltettek itt is 50-en előtte, az nem fog nekiállni a neten keresgélni.
2023. jan. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
84%

27!


Nem állítottam biztosra, oda is írtam, hogy én csak így hallottam:) de egyébként tapasztalatból is mondhatnám.

Volt 2 keverék, ismeretlen fajtájú kutyusunk és eddig volt 2 fajtatisztánk is.

A keverékekkel nagyjából soha nem volt semmi gond, a spánielünkkel, aki már nem él sajnos, mindenféle egészségügyi probléma volt és a mostani drága kis máltaink is már százezrekbe van benne mert mindig van valami vele.

És a keverék kutyik több ideig is élnek

2023. jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
79%
28-as: értem, de a pontozás - elméletileg, sokszor persze nem ezt tükrözi a pontozás - az alapján történik, hogy mennyire HASZNOS a válasz a kérdés szempontjából. A tiéd nem volt az. A 28-as válaszodban is leírod, hogy a keverék kutyák több ideig élnek, ami egyszerűen nem igaz.
2023. jan. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hasznos volt!
2023. jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!