Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előfordulhat olyan, hogy a...

Előfordulhat olyan, hogy a tenyésztő azt mondja például nekem hogy nem adja el a kutyát?

Figyelt kérdés

Feltételezük azt, hogy venni akarok egy kutyát

Tök mind1 milyen fajta és elmegyek a tenyésztőhőz ő pedig azt mondja, hogy nem add el nekem kutyát mert ez a fajta nem passzol hozzám vagy hasonló

Ilyen előfordulhat?


2023. jan. 19. 04:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze, emiatt is felismerhető, hogy lelkiismeretes a tenyésztő. Az lenne a gond, ha látja, hogy nem illik hozzád az adott fajta, de te minden áron azt szeretnéd és adna kölyköt.
2023. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván egy lelkiismeretes tenyésztő jó helyre akarja adni a kutyákat, nem panelbe vagy cigánytelepre, vagy olyannak, akinek nem illik az életritmusa az adott fajtához. Sokan jelentkeznek a kiskutyákért, megteheti, hogy válogasson.
2023. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze, simàn előfordul.


Én pl tudok olyat, hogy még a kanyarban sincs az alom, és már az előjegyzésnél a várólistán szűrik. Már most tudni, hogy kinek nem adnak. És amúgy ez így helyes. :)

2023. jan. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%

Igen mondhatja. Én mikor vettem a kutyámat tenyésztőtől mesélte hogy a romákat meg az ilyen bmw-s kopasz fukszosokat mindig elhajtja. Elsőre velem is bizalmatlan volt elég mogorván fogadott mert egy lepukkant Fiat Puntoval mentem azt hitte valami csöves vagyok.

Mikor előkaptam a foglalót (150 ezer) egyből haverok lettünk ment a jópofi.

2023. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút előfordulhat és elő is fordul! Legalábbis felelős tenyésztőknél. Az ilyen (jó) tenyésztők vissza is fogadják a kutyát ha valaki olyan élethelyzetbe kerül és általában van valami kis kapcsolattartás is.
2023. jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2023. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
97%
Tenyésztő vagyok, és igen, több alkalommal is mondtam ilyet. Nagyon kis türelmes, kedves nő vagyok, így ez nekem is rém kellemetlen, de bizony ha kell, akkor megmondom, hogy bocs, ez van. A nagy többség - akinek nem adnék aranyhalat sem - általában nem kérdez többet, ha mondok egy árat, de aki komolyabb ám rossz az ajánlólevele, annál néha konfrontálódni kell. Ez egy ilyen buli...
2023. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
96%

Sok tenyésztő ismerősöm van, és jóban vagyok a saját kutyáim tenyésztőivel is. Persze, hogy mondanak ilyet! Főleg, mert szerződés van a kutyákhoz, amiben kiköti, hogy visszavásárolja a kutyát, ha olyan történik (vagy idős korban, ha a gazdinak már nem kell a kutya, nyilván ingyen veszi vissza). De nekik sem érdekük ez. Nekik is az az érdekük, hogy a tőlük származó kutya biztonságban és jól éljen élete végéig. Ne legyen kitéve stressznek, ne dobják ki a gazdák. Ezért bizony komoly szűrő van.


Van olyan tenyésztő jó ismerősöm, aki nem is ad kutyát olyannak, akinek nincs saját tapasztalata az adott fajtával. Ne az ő kutyáját rontsák el. Van olyan, akinél benne van a szerződésben, hogy minden hónapban küldeni kell a kutyáról képeket és évente egyszer (de legfeljebb pár évente) látni akarja a tőle származó kutyákat.


Sokan a legtöbb megkeresésre (az ilyen "mi az ára" szintűekre) nem is válaszolnak. A covid alatt, amikor mindenki kiskutyát akart, nem is adott el az egyik ismerősöm idegennek kutyát. Csak olyannak, akit ismert, vagy volt közös ismerősük, akinél informálódhatott.

2023. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, abszolút előfordulhat.
2023. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én csak menhely. Sokkal cukibbak és hálásabbak.
2023. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!