Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfázott a kutyám. Hogyan...

Megfázott a kutyám. Hogyan tudnám segíteni hogy minél előbb meggyógyuljon, esetleg a háza fűtésére valami jó tipp?

Figyelt kérdés
Van egy kinti kutyusunk, sajnos bent nem tudjuk elhelyezni mert nem szobatiszta, és újszülött babánk is nemsokára velünk lesz. Ha bármilyen rongyot, vagy bélést rakunk a kis házába, akkor kiráncigálja, nem tudjuk hogy miért. Sajnálom nagyon hogy ilyen hidegben kint van, de nem értem miért nem tűri meg a házában a ruhákat, melegebb lenne neki. Adunk neki vitamint , holnap főzök húslevest abból is fog kapni. Egyébként szaladgál, meg a farkát is kergeti, tehát nincs nagyon legyengülve, de köhög, krákog elég csúnyán.

2022. dec. 8. 01:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
89%
Én annyit tennék még hozzá, hogy a kutyaház ajtajára lehetőleg ne PVC-t rakjatok! A PVC mérgező a kutyák számára, ha megrágja véletlen és a szervezetébe jut belehal.
2022. dec. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
56%

1-es vagyok. A kerdezo maga irta, hogy nem szobatiszta, azert nem tartjak bent, nem en szoptam ki a kisujjambol, olvassatok mar el a kerdest!

Erre irtam, hogy magatol hogyan lenne az?

2022. dec. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
91%
Nem rongy, hanem szalma!!! Hogy nem tudja ezt még mindenki, akinek kinti kutyája van?
2022. dec. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
41%
#12 Nem azt írta, hogy a szobatisztaság hiánya miatt nem tartják bent, hanem azt, hogy azért nem engedik MOST be, mert nem szobatiszta. Nekem az jött le, hogy nem azért nem tartják bent, mert nem szobatiszta, hanem azért nem szobatiszta, mert nem akarják bent tartani és akkor felesleges ránevelni, de biztos mindenki más ül fordítva a lovon, és csak te tudsz értően olvasni.
2022. dec. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
80%

“Sajnos bent nem tudjuk tartani, mert nem szobatiszta”

Ne haragudj, de ezen mit nem lehet erteni? Lehet itt magyarazni, hogy te nyerj es neked legyen igazad, de ez abszolut nem egy vitas kerdes szerintem, halal egyertelmu.

De oke, ahogy gondolod, legyen ugy 🤣🤣

2022. dec. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
30%

#15 Tehát eddig sem volt bent tartva, mert különben nem lenne kiemelve, hogy "bent nem tudjuk tartani". Ez mióta magyarázás? Vagyis hát igen, magyarázás, mert nem tudsz olvasni. Nyilván ha bent tartaná, és nem lenne szobatiszta, akkor azt mondta volna, hogy bent tartott, és nyilván nem úgy nevelik szobatisztaságra, hogy "kint vagy kutya, amíg nem vagy szobatiszta". Tehát a kérdés kontextusából számomra nyilvánvaló, hogy a kutya kint tartott, csak a mostani megfázása miatt merülne fel, hogy esetleg bent legyen, de ez nem opció, mert kinti kutya lévén nem szobatiszta.


De oké, felőlem lehet igazad, csak éppen eléggé bunkó, paraszt, dilettáns dolog lelustázni a kérdezőt azért, mert egy alapvetően kinti kutyát nem nevelt szobatisztaságra. (Mert ugye olvasd el az #1 választ, ezt mondtad.)

2022. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
83%
Azért remélem majd ha a gyereked lesz beteg, őt el fogod vinni orvoshoz...
2022. dec. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
89%
A gyereked se lesz szobatiszta, ha nem tanítod meg rà. Őt is gondolom majd kint fogod tartani, mert nem szobatiszta. Betegen meg nem viszed majd orvoshoz. Szegény kutya… :/
2022. dec. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
76%

Rendben van 16-os, ahogy tetszik, nekem aztan mindegy :)

Attol meg az en velemenyem nem valtozik, de nem is kell vele egyeterteni, ki kerte? 🤷‍♀️

Nyilvan a kutya magatol nem lesz szobatiszta, dolgozni kell erte. Konnyebb kivagni a kertbe, mint foglalkozni vele, szoval en meg mindig tartom magam ahhoz, hogy ez lustasag, mert az.


Azt persze egyikonk se tudja, milyen kutyarol van szo, de a kontextusbol nekem meg ugy tunik, mert a kerdezo lathatoan aggodik a kinti tartas miatt, hogy az a kutya rovidszoru es/vagy kistestu es nem kint lenne a helye a hidegben.

De te se tudod, en se tudom, felesleges tenyleg ezen feszulni.

Engedd el 🥰

2022. dec. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
26%

#19 Attól, hogy kinti a kutya, még nincs kivágva a kertbe. Sőt, megsúgom, a kinti kutyával a normális gazdi többet és minőségibben foglalkozik, ugyanis ha kimegy a kertbe két órára, az koncentrált minőségi idő, és többet ér, mint az, hogy bent van a kutya, pöröghet a lábad körül, de a napi sétán kívül nincs program.


És amúgy nem, nem jön le a kérdésből, hogy rövidszőrű lenne, erre speciel semmi nem utal, ezt te találtad ki, hogy támadni lehessen. Szimplán annyiról van szó, hogy mivel meg van fázva a kutya, felmerült, hogy esetleg a melegben jobb lenne neki, de ez a kinti lét általi szobatisztasághiány miatt nem megoldható. És amúgy ez oké is, mert megfázáskor szimplán nem kell esőben sétálni vinni, száraz meleg fekhely kell (szalma, ahogy te is mondtad), és friss levegő, ami nyilván kint van. Meg persze mindenekelőtt állatorvos, ahogyan már sokan írtuk.


(Amúgy nyilván nem volt fajtaspecifikus, de megkockáztatom, kutyás szakkönyv sem a kezedben még, ha szerinted nem oké rövidszőrűt kint tartani, de ez más téma, és már belefáradtam, hogy racionális vitát próbáljak folytatni ezen az oldalon az idióta ölebtartókkal, mert csak a neten olvasott baromságokat tudjátok papagájt megszégyenítő módon visszaharsogni. Gondolom ha mesélnék ma, a 21. században munkakutyaként tartott tacskókról, vizslákról, azt vagy állatkínzásnak kiáltanád ki, vagy tündérmesének gondolnád.)

2022. dec. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!